© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Alman Kurdu Köpek Eğitimi

Alman Kurdu Köpek Eğitimi

admin admin - - 6 dk okuma süresi
854 0

Dostlarımız, sevimli aile üyelerimiz olan köpeklerimiz değerlidirler ve gereken değeri almalıdırlar. Köpeğimiz için iki önemli unsur vardır bunlar da sağlığı ve eğitimidir. Sevimli dostlarımızla ilişkilerimizin iyi olabilmesi uyumlu olabilmek için sağlığına ve eğitimine önem vermeliyiz. Köpeğimize doğru bir eğitim verebilmek için onu iyi tanımalı neleri sevip sevmediğini ve neleri yapıp neleri yapamayacağını iyi bilmeliyiz. Yani her yönüyle köpeğimizi iyi tanımalıyız.

Alman Kurdu olarak geçen köpek cinsleri günümüzde en fazla tercih edilen cinslerdendir. Alman kurdu köpeklerin doğru bir şekilde bakımı ve eğitimi için bir cinsi iyi tanımak gerekir. Alman Kurdu aslında Alman Çoban Köpeği olarak isimlendirilmiş bir köpek cinsidir. Alman Kurtlarının güçlü ve dengeli bir yapısı vardır. Genellikle kahverengi ya da siyah renkte olmaktadırlar ve köpeklerin dişleri de son derece kuvvetlidir. Bakışları duygulu, anlamlı ve zekicedir. Bu cins köpekler verilen komutları doğru bir eğitimle çok çabuk kavrayabilecek köpeklerdir. Alman kurtları sahibine inanılmaz derecede bağlı köpeklerdir. Alman Kurdu cinsi köpekler en itaatkâr köpeklerdendir. Bu sebepledir ki genellikle birçok kişi tarafından tercih edilen bir cinstir Alman Kurdu.

Alman Kurdu Köpek Eğitimi

İtaat eğitimi köpeklerde önemlidir çünkü doğru bir eğitim köpek ile sahibi arasındaki ilişkiyi düzenlemekte ve köpeğin çevresiyle uyumunu pekiştirmektedir. Bir köpekte öncelikle doğru bir eğitim önemlidir. Alman Kurdu Köpek Eğitimi öncelikle köpeklerin kalk, otur, yat gibi genel komutlara uyması sağlanmaktadır. Alman Kurdu köpeklerini küçük yaşlarda almak önemlidir çünkü küçük yaşta eğitimine başlanması gereken bir cinstir. Alman Kurdunu alırken aldığımız üreticide son derecede önemlidir çünkü bazıları çekingen ve saldırgan olabilmektedir. Öncelikle köpeğimizin her açıdan bakımı yapmalı ve gerekli koşulları sağlamalıyız. Alman kurdu köpeğinin eğitiminde cezaya dayalı bir eğitim anlayışı uygulanmamladır öncelikle. Cezaya dayalı eğitimler Alman kurdu ve diğer birçok cins köpekte psikolojileri ve gelişimleri açısından olumsuz etkilere neden olabilmektedir. Alman Kurdu köpeği eğitilirken pozitif eğitim anlayışı uygulanmalıdır.

Alman Kurdu Köpek Eğitimi

Pozitif eğitim anlayışına göre köpeklere bir şey öğretilirken ceza yöntemi uygulanmaz ve uygulanması gereken yöntem ödüller ve oyunlardır. Gerekli koşullarda oyunlar oynanarak ya da köpeğe verilen komutları yapması doğrultusunda ödül verilerek köpek eğitimi gerçekleştirilir. Alman Kurtları aşırı derecede zeki olduklarından dolayı her konuda ve eğitimde başarılı olmaktadırlar. Zeki, çevik ve güçlü yönleri düşünüldüğünde bu cins köpekler koruma köpeği, polis köpeği, asker köpeği olarak faydalanılmaktadır. Bu cin köpeklerin eğitiminde verilen eğitimlerden biri de iz sürmedir. Köpeğin eğitimine başlamadan önce köpeğin fiziksel durumu, korkak olup olmaması, çiş veya kaka yapması, diğer köpeklere ya da hayvanlara saldırıp saldırmaması gibi özellikler gözlemlenir ve dikkat edilir.

Alman Kurdu Köpek Eğitimi Fiyatları

Köpeğin özellikleri incelenerek diğer aşama olarak köpek toprağa ya da çime bırakılarak bir şeyin izi sürmesi istenir. Köpeğin istenilen eşyaları bulması istenir. Bu cins köpeklerin eğitimi önemlidir çünkü verilen komutlara uymazsa birçok sıkıntıyla karşılaşılabilir. Alman Kurdu köpekleri doğru eğitilirse çevresiyle uyumlu köpeklerdir. Alman kurdunun eğitiminde sahibinin komutlarına itaat etmesi önemlidir örneğin herhangi bir tehdit durumunda sahibini nasıl koruyacağı öğretilebilir. Alman kutlarının sağlıklı kalabilmesi için hareket etmeleri gerekmektedir.

Bu sebeple onlarla sürekli antrenman yapılmalı ve uzun mesafe yürüyüşler yaparak gelişimleri açısından farklı oyunlar oynanmalıdır. Yapılacak koşular ve hareketler hem köpeğin sağlığı hem de sahibinin sağlığı açısından faydalı olacaktır. Sokakta kalabalık yerlerde insanlara ya da diğer hayvanlara alışması sağlanmalı yani dış ortam faktörleri öğretilmelidir. Tuvalet eğitimi noktasında küçük ödüller verilerek gerçekleştirilebilmektedir çünkü zaten akıllı olan Alman Kurtları çok çabuk öğreneceklerdir. Eğitimleri muhakkak eğlence ve takdir edilerek olmalıdır. Başları okşanmalı ve sevilmelidir. Sabır ve sevgiyle bir köpeğe her şeyi öğretebiliriz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir