© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Beylikdüzü Köpek Eğitimi

Beylikdüzü Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
806 0

Toplum yaşamımızın temel taşlarından birisi de köpeklerdir. İnsanoğlu köpekleri evcilleştirerek kendi yaşam alanına almıştır. Zaman içinde doğal alanların yerini insanların imar ettiği yerler aldıkça köpeklerin doğal yaşam alanları da ortadan kalkmıştır. İlkçağlardan itibaren evcilleştirilen köpeklerin insan yaşamında yardımcı görevler de üstlenmiştir. Bu görevler için, birlikte yaşamak için eğitilmişlerdir. Köpekleri her zaman onların dilinden anlayan, bu işte uzmanlaşmış kişiler eğitmişlerdir. Günümüzde internetin bilgiyi hızlıca yayması gibi etmenler nedeniyle insanlar eğitimi kendilerinin verebileceği yanılgısına düşmektedir. Uzman olmayan kişiler tarafından verilen eğitimler kötü sonuçlar doğurmaktadır.

Köpeğin ırkı, cinsi, karakter özelliklerine bağlı olarak gelişen içgüdüsünü anlayabilecek, iletişim kurabilecek eğitmenlerle çalışması gerekmektedir. Böylece insan ile yaşama kurallarını kendi algısına uygun şekilde öğrenmesi mümkün olmaktadır.

Beylikdüzü Köpek Eğitimi

Beylikdüzü Köpek Eğitimi köpekleri ırk, cins ve yaşlarına göre hangi karakter özelliklerine sahip olduğunu anlayacak deneyimli bir ekipten oluşmaktadır. Konusunda uzman olan köpek eğitmenleri kolay iletişim kurabilen, algıları yönetebilecek deneyime sahip kişilerdir. Temel itaat eğitimi dediğimiz ilk eğitimleri başarıyla kısa sürede verebilecek donanıma sahiplerdir. İleri itaat eğitimi, uzmanlık gerektiren türe özgü davranışların geliştirilmesi konusundaki eğitimler de Beylikdüzü Köpek Eğitimi tarafından başarıyla verilmektedir. Bunların arasında bekçilik, koruma, arama kurtarma eğitimleri bulunmaktadır.

Köpeklerin insanlarla yaşama kurallarını öğrenmesi sürü algısına uygun, düzen isteyen sistemine göre oluşmaktadır. Düzeni seven bu hayvanlar kendilerine uygun şekilde eğitim verilmediğinde içgüdüsel olarak kendi düzenlerini kurarlar. Sürü algısı nedeniyle de insan ailesini sürüsü kabul eder. Bu algıların başarıyla yönetilmesi ve eğitimin sağlıklı bir şekilde verilmesi sonucunda oldukça uyumlu, doğalarındaki sevgiyi fazlasıyla gösterebilen, iletişim kurabilen köpekleri edinmiş oluyoruz.

Beylikdüzü Köpek Eğitimi Fiyatı

Toplumsal yaşam kurallarından biri olan uyum, bizimle birlikte yaşayan, ailemizin bir ferdi olan köpekler için de geçerlidir. Onların bu uyumu kendi doğalarına uygun şekilde sağlamaları önemlidir. Davranışların kontrolünü sağlayabilecek olan da köpek sahipleridir. Sosyal ortamlarda ya da ev içinde sağlıklı davranış özelliklerini sürdürebilmesi için köpek sahiplerinin de eğitime katılması oldukça önemlidir. Beylikdüzü Köpek Eğitimi köpek sahiplerinin eğitime katılmasına uygun koşulları sağlamaktadır. Köpeğin yaşadığı yerde de eğitim alması düzenin sağlıklı kurulması açısından önemlidir. Böylece kurallar yerinde koyulmakta, kendi alanının düzeni insan tarafından belirlenmektedir. Köpek sahiplerinin hatalı davranışları köpek algısındaki duruma göre oldukça zararlı olabilmektedir.

Bütün bunların tespit edilip düzeltilmesi, köpek sahiplerinin nerede hata yaptığını fark etmesi oldukça yararlı olmaktadır. Hatalardan arınmış bir şekilde doğru davranış kalıplarının öğrenilmesi birçok olumlu geri dönüş kazandırmaktadır. Köpek sahiplerinin doğru komut vermeyi öğrenmesi, uzmanların önerisi doğrultusunda doğru iletişim kurma tekniklerini öğrenmeleri de birlikte yaşamı oldukça kolaylaştırmaktadır. Köpekler sahiplerinin etkisi altındadır. Onları sürü lideri olarak gördüklerinden tüm davranışlarını kendi algılarına göre muhakeme ederler. Bu nedenle davranış, beden dili, ses tonu, el-kol davranışlarının nelere neden olacağının bilinmesi buna uygun hareket edilmesi gerekmektedir.

Beylikdüzü Köpek Eğitimi

Beylik düzü Köpek Eğitimi merkezimizdeki eğitimlerden sonra köpeklerde oluşabilecek davranış değişiklikleri söz konusu olabilir. Olağandışı yaşam deneyimleri farklı davranışlara neden olabilmektedir. Doğru eğitimi gözlemlemiş olan köpek sahiplerinin bu tür durumlarda tutum ve davranışları daha istikrarlı ve çözüm odaklı olmaktadır. Farklı davranışlar söz konusu olduğunda da davranışı düzeltmeye yönelik komut verebilme özelliği edinilmektedir.

Çok yüksek algı kapasiteleri olan köpeklerin eğitimlerinin uzmanlar tarafından verildiğine emin olmak gerekmektedir. Irkı, cinsi ve karakter özelliklerine bağlı olarak birçok yeteneğe sahip olan dostlarımızın doğru eğitim almaları bizim sorumluluğumuzdadır. Beylikdüzü Köpek Eğitimi konusunda uzman, deneyimli, eğitmen sertifikasına sahip köpek eğitmenleriyle çalışmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir