© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Bichon Frise Köpek Eğitimi

Bichon Frise Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
2221 0

Sevimli bir tüy yumağı görünümünde olan Bichon Frise cinsi köpekler, küçük yapıları ve sahip oldukları aileye düşkünlükleri nedeniyle, oldukça popüler bir ev köpeği cinsidir. Yuvarlak ve koyu renkli gözlerinin etrafı, koyu halkalarla çevrilidir. Makas yapısında dişleri ve küçük ama güçlü bir ağzı vardır. Kısa, kabarık, beyaz tüylü, güzel ve uzun boyunlu ve kıvrık kuyruklu, sarkık kulaklı,  orta uzunlukta bir yüz şekli, sevimliğini daha da artırmaktadır. Tüyleri iki katlı bir tabakadan oluşmaktadır ve temiz tutulması oldukça önem taşımaktadır. Her gün düzenli olarak fırçalanması gereken tüylerinin sık sık yıkanması gerekir.

Bichon Frise Köpek Eğitimi

Pire ısırığına karşı alerjik bir yapısı olan Bichon Frise cinsi köpeklerin sağlıklarının korunması için, deri kontrollerinin sık yapılması gerekir. Ayda bir tıraş yapılması gereken bu ırk köpeklerinin, göz ve kulak çevresindeki tüylerin kırpılması da ihmal edilmemelidir. Hiç tüy dökmeyen bu ırk köpeklerinin evde bakılması, çocuklu evlerde ve alerjisi olan kişilerde ayrıca bir avantaj yaratmaktadır. Ayrıca göz çevresinin temizliğine dikkat edilmeli, belli aralıklarla ıslak ve temiz bir bezle silinmelidir.

Bichon Frise Köpek Eğitimi

  Bichon Frise ırkı köpekler, çok sosyal bir köpek ırkıdır ve bir ailenin yanında çok mutludurlar. İnsana olan ihtiyaçları, sosyal bir ırk olmalarına neden olmuştur. Kendilerini ailenin bir üyesi olarak görürler, ailenin sevgi ve ilgisine çok ihtiyaç duyarlar. Aileye ait olduklarını ve o ailenin bir parçası olduklarını hissetmeleri, onların mutlu bir köpek olmasını sağlayacak en önemli sebeptir. Özellikle çocuklu ve kalabalık ailelerde daha da mutlu olurlar. Cesur, enerjik, duygusal olan bu küçük köpek ırkı, evde koşup oynamaya bayılır. Evde egzersiz ihtiyaçlarının karşılanması, dışarıda egzersiz yapması gereğini ortadan kaldırmaktadır. Ancak evde çok mutlu olmalarına karşılık, bahçede koşmak ve oynamak ya da sahibiyle beraber yapacağı kısa yürüyüşlere bayılacaktır.

Bağımsız bir yapıya sahip olan Bichon Frise ırkı köpekler, çocuklarla, yabancılarla ve diğer hayvanlarla çok iyi anlaşır. Yalnızlığı sevmeyen bu köpek ırkı, çevresinde bulunan herkesi sever ev herkese karşı uysaldır. Ancak bazı bilinçsiz yetiştiricilerin uyguladığı yanlış eğitimler sonucu, ısırmaya meyilli olabilirler. Bu nedenle Bichon Frice cinsi bir köpek satın alınırken, bu konuya dikkat edilmeli, ısırma eğiliminin olup olmadığı araştırılmalıdır. Bichon Frise cinsi köpeklerin 13 ile 15 yıl arası yaşam süreleri vardır.

Bichon Frise Köpek Eğitimi Fiyatları

Bu ırk köpeklerinin yatkın olduğu hastalıklar, göz akıntısı, deri hastalıkları, pire alerjisi, kulak hastalıkları, epilepsi, diz kapağı sorunları ve epilepsi olarak sayılabilir. Bu hastalıklara karşı alınacak önlemler alınmalı ve köpeğin daha sağlıklı bir yaşam sürmesi, köpek sahibinin üzerine düşen önemli sorumluluklardan biridir. Bichon Frise ırkı köpeklerin pire alerjisi sorunu yaşamaması için, sık sık pire kontrolünün yapılması, göz akıntıları için, göz temizliğinin gerektiği gibi yapılması, sağlıklı beslenmesinin sağlanması gibi alınabilecek önlemler, ilerde çıkabilecek bu tarz sağlık sorunlarını ortadan kaldıracak, köpeğin daha sağlıklı olmasına yardımcı olacaktır.

  Bichon Frise köpek eğitimi, çok zeki ve söyleneni hemen anlayarak uygulayan bu ırk için kolay verilir. Zaten oldukça sosyal ve uyumlu bir yapıya sahip olan Bichon Frise cinsi köpekleri, verilen doğru eğitimler sayesinde, daha sosyal ve daha uyumlu hale gelirler. Bichon Frise ırkı köpeklerin eğitiminde üzerinde durulması gereken noktalar, sık havlamasının önüne geçilmesi, ısırma eğiliminin sonlandırılması ve tuvalet eğitimidir. Küçük köpek ırklarının birçoğunda karşılaşılan en büyük eğitim sorunu, tuvalet eğitimidir. Bichon Frise köpek cinside, eğitime açık ve çabuk öğrenen bir ırk olmasına karşılık, tuvalet eğitimi ile ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sorunlarda anlayış, zaman ve sabırla çözülebilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir