© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Çiftlikleri
  4. »
  5. Darıca Köpek Eğitimi

Darıca Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
952 0

Darıca köpek eğitimi ile köpeklere evde hizmet verilmektedir. Köpek sahipleri köpeklerinin eğitimleri, beslenmeleri, sosyalleşmeleri konusunda yaşadıkları sıkıntıları çözmek için çeşitli yöntemler denemektedir. Darıca köpek eğitim merkezi ile köpek sahiplerinin bu sorunlarına çözüm üretilmektedir. Köpek sahipleri köpekleri ile ilgili sorunları ya da köpekleri ile ilgili öğrenmek istedikleri genel ve özel karakteristik özellikleri hakkında bilgileri Darıca Köpek eğitim merkezi ile paylaştığında Darıca köpek eğitim merkezi tarafından köpek sahiplerinin adreslerine köpek eğitim uzmanları gönderilir. Köpek eğitim uzmanları köpek sahiplerinin vermiş olduğu adrese gittiklerinde öncelikle köpek sahiplerine vermiş oldukları formaların doldurulması istenmektedir. Bu formda köpeklerin özel ve genel karakteristik özellikleri ile ilgili cevaplanması gereken sorular vardır.

Darıca Köpek Eğitimi

Köpek sahipleri tarafından doldurulan bu form köpek eğitim uzmanı kişilerce incelenir. Köpek eğitim uzmanı kişiler köpek sahipleri ile öğrenmek istedikleri konuları soru cevap şeklinde konuşarak teşhis etmek isteyebilirler. Köpek sahiplerinin sorulan sorularına ve doldurmuş oldukları formlardaki verilere göre köpeklerin karakter analizleri yapılmaktadır. Köpek eğitim uzmanları tarafından yapılan karakter analizleri neticesinde köpek sahiplerine köpekleri ile ilgili neler yapılması gerektiği anlatılır. Bu görüşmenin neticesinde köpek sahipleri kabul ettikleri takdirde köpek eğitim uzmanlarınca köpekler Darıca Köpek eğitim merkezine getirilirler.

Darıca köpek eğitim merkezine getirilen köpekler ırk ırk ayrılmaktadır. Çünkü her ırk için yapılacak işlemler farklıdır. Ya da her ırk tüm ırklarla aynı ortamda kalarak anlaşamayabilirler. Darıca köpek eğitim merkezlerinde köpeklerin eğitimlerinden, beslenmelerine, sosyalleşmelerinden, tüm bakımlarına kadar her türlü işlemler yapılabilmektedir. Bazı köpek sahipleri bakmış oldukları köpeklerin genel karakteristik özelliklerini bilmedikleri için köpeklerinin eğitimlerinde yetersiz kalmaktadırlar. İşte bu noktada Darıca Köpek eğitim merkezi sahiplerinden alınan köpeklere belirli bir eğitim planı çerçevesinde istenilen düzeye gelene kadar eğitim bakım hizmetleri verilir.

Darıca Köpek Eğitimi

  Köpekler için en önemli unsur belli bir yaşa gelmeden önce temel itaat eğitim programlarıdır. Zamanında yapılmayan temel itaat eğitimleri köpeklerin belli bir yaşa gelmesi ile büyük sorunlar yaşanmaktadır. Aslında dost canlısı olan bu köpekler belli bir eğitimden geçmedikleri için tembelleşmekte ve aşırı kilo alarak sağlık sorunları yaşamaktadırlar. Darıca köpek eğitimi ile köpeklerin temel itaat eğitimleri konusunda tespitler yapılarak eğitim düzeylerinin ne aşamada olduğu tespit edilir. Eğer ki yeteli bir temel itaat eğitimleri yoksa bu konuda köpek eğitim uzmanları tarafından eğitim programları çıkarılır. Yapılan her işlem ve program hakkında köpek sahiplerine mutlaka bilgi verilmektedir.

  Köpeklerin gelişimi ve uyumlu bir hale gelmesi için gerekli olan temel itaat eğitimleri tasmalı ve tasmasız olarak yerine getirilmektedir. Öncelikle temel itaat eğitimlerine tasmalı olarak başlanır. Tasmalı eğitimlerde temel komutlar olan otur, kalk, yürü ve yat gibi komutlar ile köpekler disipline edilir. Bu eğitimlerde göstermiş oldukları her durumda ödüllendirilerek güdülenmeleri sağlanır. Tasmalı eğitimlerden başarı ile geçen köpekler bu sefer tasmasız temel itaat eğitimlerine tabi tutulurlar. Tasmasız temel itaat eğitimleri temel komutlar olan otur, kalk, yürü ve yat komutlarını tasmasız şekilde uygulanmasını sağlamaktadır. Yine bu eğitim yönteminde de köpekler tarafından gösterilen her başarı ödüllendirme ile neticelenir.

Temel itaat eğitimlerinden sonra ileri itaat eğitimlerine geçilir. Bu eğitimde köpeklerin ırklarının özelliklerine göre eğitimler verilmektedir. Darıca köpek eğitimi ile köpeklerin itaat eğitimleri dışında tuvalet eğitimleri de verilmektedir. Enerjilerini atmaları için çeşitli oyun programları hizmeti de sunulmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir