© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Güngören Köpek Eğitim Merkezi

Güngören Köpek Eğitim Merkezi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
710 0

Yeni doğmuş bir bebeğe nasıl ki bazı temel durumları öğrenebilmesi için ailesi tarafından bazı eğitimler veriliyorsa, bu durum hiç farklılaşmadan köpekler ve diğer tüm canlılar için de geçerli olmaktadır. Küçük bir çocuğa nasıl yemek yemesi gerektiğini, nasıl konuşması gerektiğini ve hatta tuvaletini nasıl yapması gerektiğini öğretmediğiniz sürece, doğal olarak doğru bir şekilde davranamayacaktır. Bu durum birebir olarak köpekler için de geçerlidir. Ev ortamında beslemek için bir köpek aldığınız zaman, ondan bazı doğru davranışlar beklemek için öncelikle bazı temel eğitimleri vermek gerekmektedir. Ev ortamında bir köpekten gereksiz yere havlamamasını, tuvaletini eve yapmamasını istiyorsanız, öncelikle bunu ona öğretmelisiniz. Aksi takdirde köpeğin, sizin istemeyeceğiniz davranışları yapması son derece normaldir.

Güngören Köpek Eğitim Merkezi

Ev ortamında bir köpek beslemeye karar verdikten ve köpeği sahiplendikten sonraki ilk aşama, köpeğe bazı temel eğitimleri öğretmek olacaktır. Bu eğitim son derece hassas ve ciddiyet gerektiren bir iş olduğu için, uzman bir kişi tarafından yapılması gerekmektedir. Yani köpeğinize sizin kendinizin vereceği bazı temel eğitimlerin çok da faydası olmayacaktır. Köpeğe itaat eğitimi konusunda ‘gel, git, havlama’ tarzından komutları öğretmeniz çok zor olabilir. Bu durumun sonucu olarak ev ortamında köpekle anlaşmanız da çok zor olacaktır. Günümüzde bu duruma iyi bir alternatif olarak çeşitli köpek eğitim merkezleri kurulmuştur. Köpeğinize sizin adınıza her türlü gerekli eğitimi, işin uzmanları vermektedir. Bu merkezlerde tamamen profesyonel bir şekilde köpeklere sırasıyla gerekli tüm eğitimler verilmektedir.

Güngören Köpek Eğitim Merkezi

Eğer ev ortamında beslenen bir köpek sahibi iseniz, köpeğinize temel itaat eğitimleri ve tuvalet eğitimleri gibi temel eğitimler verilmektedir. Özellikle itaat eğitimini bu aşamada doğru vermek çok önemlidir. Çünkü, bir köpeğin esasen iletişimini, disiplin ve terbiyesini belirleyen en önemli eğitim, itaat eğitimidir. Küçük yaşta köpeğe doğru bir şekilde itaat eğitimi verildiği zaman, sahibine yüzde yüz itaat edecek ve ev ortamını yüzde yüz bir şekilde benimseyecektir. Bu aşamadan sonra köpeklerde havlama, saldırganlık, tuvalet sorunu gibi problemler oluşmayacaktır. Köpeği ev ortamında değil de, bir bahçe ortamında ya da başka bir ticari ortamda kullanacak iseniz; bu eğitimlere ek olarak koruma eğitimi de verilmektedir. Böylece köpeğinizin koruma içgüdüsü de gelişmiş olacaktır.

Güngören Köpek Eğitim Merkezi Fiyatları

Baktığımız zaman günümüzde bu köpek eğitim merkezlerinin sayısı bir hayli fazla olmaktadır. Özellikle büyük şehirlerde evcil köpek besleme oranının daha fazla olması nedeniyle, bu bölgelerde yoğun olarak köpek eğitim merkezi bulmak mümkündür. Şuan için Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul’un hemen her ilçesinde köpek eğitim merkezi bulabilirsiniz. Bu merkezlerin bulunduğu bölgelerden birisi de Güngören ilçesidir. Nüfus olarak da fazla olması bakımından, Güngören Köpek Eğitim Merkezi hizmetleri köpeklerin her türlü eğitimi konusunda ihtiyaç duyulan bir yer olmaktadır.

Bu merkezlerde köpeğinizin her türlü güvenlik tedbirleri eşliğinde eğitim alması sağlanmaktadır. Sağlık imkanları olarak son derece elverişli olarak donatılan bu merkezlerde, köpeklerin sağlığı her şekilde ön planda tutulmaktadır. Eğitim merkezine köpek alımı yapılırken her türlü kontroller yapılmakta ve aşıları eksik olan köpekler hiçbir şekilde merkeze alınmamaktadır. Aynı zamanda bu eğitim merkezlerinde konaklama imkanları da bulunmaktadır.

Köpeğinizi günlük olarak bu merkezlere getirip götürecek kadar vaktiniz yoksa, köpeği yatılı olarak da bu merkezlere emanet edebilirsiniz. İçinizin daha fazla rahat etmesi açısında gidip gözle görebileceğiniz bu merkezlerde, her türlü donanımın mevcut olduğunu görebilirsiniz. Köpeğiniz bu merkezlere eğitim almasının yanı sıra, sosyalleşme ve bakım gibi diğer işlemlerden de faydalanabilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir