© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Köpek Eğitimi Belgeseli

Köpek Eğitimi Belgeseli

admin admin - - 5 dk okuma süresi
1008 0

Televizyonlarda ve internette birçok köpek eğitimi belgeseli görebilirsiniz. Hatta bazı belgesel kanallarını açtığınızda uzman köpek eğitmenlerini tanıyabilirsiniz ve internetten araştırdığınız zaman, uzmanların geçmişlerini ve daha önce hangi köpekleri eğittiklerini rahatlıkla anlayabilirsiniz. Köpek eğitmek kolay değildir ve köpek eğitmeni olmakta hiç kolay değildir. Köpek eğitmek için öncelikle eğitecek kişinin birçok sağlam bilgiye sahip olması gerekiyor. Köpek eğitmek için eğitim alırken, hangi köpekleri eğitmek istediğinizi bilmeniz lazım. Bazı köpekler için eğitimler, diğer köpeklerden çok daha farklıdır. Bir polis köpeği eğitmek veya bir bekçi köpeği eğtimek, bunun yanı sıra normal bir köpeği uysal olması için eğitmek çok farklıdır. Bütün bu farkları köpek eğitim belgesellerini izlediğiniz zaman anlayabilirsiniz. Köpek eğitimi ciddi bir konudur ve herkesin yapabileceği bir şey değil. Sonuçta biliyorsunuz ki birçok köpekten korkan insanları bile oluyor.

Bazen kendi köpeklerini eğitmek isteyen köpek sahipleri, köpek eğitimi belgeseli programlarına bakarak, nasıl eğitebileceklerini bakarlar. Bazen doğru yaptıklarını düşündükleri şeyler doğru olmuyor ve doğrusunu öğrenmeye çalışırlar. Belgeseller tamamen bir kaynaktır, fakat televizyonda olduğunda her zaman takip edemeyebilirsiniz. Bu durumda en iyi kaynak internettir. İnternetten her zaman köpek eğitimi belgesellerinin olduğu videoları veya çekimleri bulabilirsiniz. Videolara bakarken işin ne kadar kolay olmadığını anlayacaksınız. Herhangi bir canlıya ve özellikle hayvan ise eğitim vermek gerçekten zordur. Kolay sanmayın ve bazen haftalar veya aylar bile sürebiliyor. Köpek eğitiminde, köpeği çok iyi tanımanız gerekiyor. Onların huylarını ve nasıl hareket edeceklerini çok iyi bilmeniz lazım. Aksi taktirde köpek bütün kontrolü kendine alacaktır ve siz eğitim veremeyecek bir hale geleceksiniz. Bunun olmaması gerekiyor, kontrolün sizde olması lazım. Bu çok önemli ve kontrolü hiçbir zaman kaybetmemeniz gerekiyor.

Bir köpek beslemek zor değil veya sadece beslemek istiyorsanız kolay, fakat eğer gerçekten onlara bakmak istiyorsanız ve sahip çıkmak istiyorsanız, bu kolay değildir. Birçok sorumluluklar olacaktır ve bu sorumlulukları alamayacaksanız, hiçbir zaman köpek sahibi olmamanız lazım, çünkü köpeği aldıktan sonra ben bakamayacağım deyip veterinere veya köpek çiftliğine bırakırsanız, köpeği tamamen yarı yolda bırakmış olursunuz. Köpek bakımı kolay değil ve bunu yapabilmek için sizinde bilgi ve eğitim almanız gerekiyor. İnternetten bulduğunuz videolardan ancak köpek eğitimi belgesel videoları izleyerek nasıl eğitim vereceğinizi öğrenebilirsiniz, fakat orada her şey bulamazsınız. Uzmanlardan yardım alabilirsiniz ve evinizde de birçok kaynaklar bulundurabilirsiniz. Öyle köpek sahipleri var ki, kimi hiç umursamıyor ve öyle olanlar var ki, köpekleri sanki onların çocukları ve köpeğe bir şey olduğu zaman kriz bile geçirebiliyorlar.

Köpekleri ne kadar sevip sevmediğiniz elbette tamamen size kalan bir durum. Köpeği alıp almamakta sizin kararınız, fakat şunu unutmayın ki köpeklerde canlılar ve onlarında sıcak bir yuvaya ve onlara sahip çıkacak biri veya birilerine ihtiyaçları var ama eğer siz onlara sahip çıkamazsanız veya çıkacağım deyipte yarı yolda bırakırsanız olmaz. Videolardan görebileceğiniz köpek eğitimi belgeseli çoğu zaman onlara nasıl komut verebileceğinizi, yemek veya su verirken onlara karşı nasıl hareket etmeniz gerektiği ve benzeri konularda bilgi verecektir. Farklı videolar var, bu yüzden çoğunu izleyip köpeğinize nasıl bakabileceğinizi öğrenebilirsiniz, fakat bazende uzmanlardan veya veterinerlerde bulunan köpek doktorlarından ya da köpek çiftliklerinde bulunan uzmanlardan yardım almak zorunda kalabilirsiniz ve bunu asla ihtmal etmeyin. Köpekler her ne kadar sadece bir hayva olsa bile, onlar çocukken oynadığınız oyuncak köpekler değil ve onlarında bakıma ihtiyacı oluyor. Bu yüzden çok dikkat edin.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir