© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Çiftlikleri
  4. »
  5. Köpek Eğitimi Bulldog İstanbul

Köpek Eğitimi Bulldog İstanbul

admin admin - - 5 dk okuma süresi
845 0

Dünya üzerinde birçok köpek ırkı bulunmaktadır. Bu ırklar arasında yer alan Bulldog cinsi köpekler İngiltere kökenli ve dünyada herkes tarafından bilinen bir köpek cinsidir. Boğa ve köpek anlamına gelen adını 1630 senesinde almıştır. Görüntüsü insanları ürkütecek kadar tehdit edici olsa da iyi huylu hayvanlardır. Bulldog’lar köpek dövüşlerinin yasak olmadığı zamanlarda köpek ve boğa dövüşlerinde kullanılırdı. Eski zamanlarda Bulldog’lar savaşlarda birçok görevde de yer almıştır. Günümüzde ise köpek eğitimi Bulldog İstanbul ile verilen eğitimlerle sessiz ve sakin birer ev köpeğine haline gelmiştir. Evde bakılmalarının yanı sıra çok iyi bir bekçi ve koruma köpeği görevlerinde yer alır. Özellikle çocuklu ailelerin bu köpek cinsini seçme nedenleri arasında çocuklarla ve bebeklerle çok iyi anlaşabilmesidir. Bu köpeklerin vahşi ve sert görüntüsünün altında çok uyumlu, iyi huylu bir köpek yatmaktadır.

Köpek Eğitimi Bulldog İstanbul

Köpek Eğitimi Bulldog İstanbul

Bulldog’ların omuz yüksekliği yerden 35 cm kadardır. Ortalama kiloları ise 20 ila 25 kilo arasındadır. Yassı bir yüze ve iri kafaya sahiptirler. İlgi görmekten çok hoşlanan bu köpekler diğer köpeklere karşı saldırgan olabilmektedir. Çok fazla hareket etmeyi sevmeyen bu köpekler bu özelliği ile ev içinde beslenmeye müsaittir. Bulldog’lar bu özelliklerinin yanında horlamaları ile meşhurdur. Çok fazla salya akıtırlar. Sert ifadeli suratı ile çok iyi bir bekçi köpeği olurlar. Boyları kısa, tüyleri sert ve tüm vücuduna eşit dağılmıştır. Burnu yukarı, yanakları ise sarkıktır. Kulakları küçük ve gül şeklinde geriye kıvrıktır. Kuyruğu kısadır. Alt çene dışa çıkık bir şekilde dururken üst dudaklar aşağı sarkıktır. Kaslı bir görünüme sahiptir. Bacakları ve kalçası vücuduna göre daha geniş durur.

Tüm renklere sahip olabilir. İnatçı olmalarına karşın bir o kadar da tembeldir. Yavaş öğrendikleri için eğitimi zor olan bu köpek cinsi köpek eğitimi Bulldog İstanbul uzman çalışanları tarafından sabırla eğitilir. Sıcak havalarda serinleme zorluğu yaşar ve bu yüzden ılıman iklimleri sever. Bulldoglar dışarıda yaşamaya uygun hayvanlar değildir. Kafa yapısı büyük olduğu için doğumları çok zor ve genelde sezaryen ile olur. Sevgi dolu, cesur ve kibardır. Tembel bir karaktere sahip olan Bulldog kilo almaya çok meyilli olduğu için her gün düzenli bir şekilde egzersiz yapmak zorundadır. Tüyleri kısa olduğu için haftada bir defa fırçalamak yeterlidir. Kırışık olan derisi yüzünden derilerin araları ve yüzü nemli bezle silinmelidir.

Bulldog Eğitimi Nasıl Verilir?

Köpekler ne kadar iyi huylu olurlarsa olsunlar eğitim almaya ihtiyaçları vardır. Bulldog cinsi köpekler eğitime yatkın köpekler değildir. Anlamakta zorluk çekerler fakat öğrendiklerini de asla unutmazlar. Köpek eğitimi Bulldog İstanbul bu cinste olan bir köpeğin tembelliğinden dolayı son derece sabırlı olması gerekir. Eğitiminde en önemli husus eğitmenin ses tonunu ayarlamasıdır. Basit olan hareketleri kolay bir şekilde öğrenebilirken inatçı bir huya sahip olmasından dolayı da temel itaat eğitimleri uzun zaman alabilir.

Eğer bir eğitimi almıyorsa o an için onu zorlamamalı ve eğitime ara verilmelidir. Köpek eğitimi Bulldog İstanbul bu köpek cinslerine eğitim verirken en çok dikkat ettiği hususlardan biri köpeği sıcak havada çalıştırmamasıdır. Çok fazla sıcak havada kalp krizi geçirme olasılıkları çok yüksektir. Köpek eğitimi Bulldog İstanbul bu köpeklerin eğitimlerinin ne kadar zor olduğunu bildiği için bu cinslere eğitim verirken çok sabırlı davranmaktadır. Köpeğin eğitimine basit hareketler ile başlanır. Çok küçük yaşta olan Bulldog eğitim almakta daha fazla zorlanır. Bu cins köpeklerin eğitim alabilmesi için çok sıkı eğitim verilmesi gerekir.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir