© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Köpek Eğitimi Bulldog

Köpek Eğitimi Bulldog

admin admin - - 6 dk okuma süresi
731 0

Evcil hayvanlar

Dünya birçok tür hayvan vardır ve hayvan türleri bazıları vahşi bazıları ise evcil olabiliyor. Hayvanlar insanlar kadar olmasa da bir alışkanlığa sahiptirler. Bazı hayvanlar bu alışkanlıklarına göre sınıflandırılmışlardır. Vahşi hayanlar ve Evcil hayvanlar. Bu konuda size evcil hayvanlar hakkında bilgi vermek isteri. Evcil hayvanlar çoğunlukla kuş, kedi ve köpektir. Bu hayvanlardan köpek aslında hem vahşi hem de evcildir. Çünkü köpekler saldırgan hayvanlaradır eğer evcilleştirebilirseniz bir evcil hayvan olmuş olur. Bazı köpekler saldırgan olmasına rağmen evcilleştirilebiliyor.

Köpek Eğitimi Bulldog

Yavru köpekler sağır dilsiz ve kör doğarlar. Dünyada 400 milyon köpek olduğu düşünülmektedir. Bu bilgilere dayanılarak her insanın bir köpeği olabilir. Köpekler bazı kişilere göre çok hassa olabilirler. Köpekler insanlara saldırmasından çok onlarla dost olmaları daha çok konuşulur. Şuan ülkemizde köpeklere çeşitli eğitim veren insanlar köpeklere dans etmeyi hatta halay çekmeyi bile öğretmişlerdir. Bazı köpek türlerini sizle paylaşmak isterim.

Köpek Eğitimi Bulldog

Köpek Türleri

Sussex Spanyeli

İngiltere’de üretilen bir köpek türüdür. 2. Dünya savaşından beri varlığı bilinmektedir. DNA’larının tazılarla çaprazlanması sonucu bu köpeğin elde edildiği söyleniyor. Küçük hayvanların avlarında sık sık kullanılmıştır. Burunları ve çok yavaş avlanması ona avlarında üst düzey bir başarı elde ettirmiştir. Bu köpek oldukça yapılı bir güce sahiptir. Tüy renkleri yapraklarla aynı olduğundan bazı avcılar köpeğini öldürme tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır. Bu köpek bu özelliği nedeniyle çok fazla bilinmeyen bir köpektir.

Silky Terrier

Avustralya’da üretilen bir köpektir. 2. dünya savaşında Avustralya’daki askerler tarafından Amerika’ya getirilmişlerdir. Çok küçük oldukların kemik yapıları kısadır. Çok sevimli ve sevecenlerdir ve hata V şeklide uzun kulakları vardır. Tüyleri yumuşak olduğundan ismine Silky Terrıer denmiştir. Tüyleri sırtından iki bölüme ayrılmıştır. Bu köpeğin yavruları ilk doğduğunda siyah daha sonra beyaz karması gibi renge dönüşmektedir. En çok bilinen özelliklerinden biri uyanık olmasıdır uzun kulakları ona uzak yerlerde sesi ve yakını net bir şekilde duymasına yardımcı olmuştur. Avı ve ya düşmanı çok net bir şekilde duyabilir. Sahiplerine yakın olmayı sevseler de aşırı sosyal ve sempatik bir yapıya sahiptirler. Bu köpeği çoğunlukla dışarıda dolaşmaya sever ama bu köpek kucak köpeği değildir.

Cardigan Welsh

Bu köpek hakkında çok net bir bilgi bulunmamaktadır. Çok eskilerde Galler ülkesinde Vikingler tarafından bulunan Vallahod ırklarından olduğu bahsedilmektedir. Av köpeği olarak kayıtlara geçmişlerdir. Kemirgen olan avlarında Çok başarılı işler yapmışlardır. Köpeği bulan cardigan welsh corgi tarafından kayıt edilip AKC tarafından kabul edilmiştir. Bu köpek çoban köpeği olarak bilinir. Vücudu ayaklarından büyüktür. Buna rağmen çok hızlı ve atik bir köpektir. Bu köpeğin bir özelliği de tüylerinin su geçirmemesi Bu köpek akıllı ve güçlü bir köpektir. Yabancılara karşı biraz çekingen ve vahşi olsa da insanı tanıyınca sevecen bir köpek olabiliyor. Gerçekten atik bir köpek olmasına rağmen çok eğlenceli ve aktif köpektir.

Eğitim

Gelelim eğitime, eğitimde en önemli husus köpeklerin sahibine karşı güvencidir. Hele ki Bulldoglar, Bu köpekler İngiltere’de boğalara saldırmak için yetiştirilen köpeklerdir ve isimlerini buradan almışlardır. Genelde acıya dayaklı ve saldırgan köpekler olmasıyla bilinen bu köpekler çok sağlam yapıya sahiptirler. Köpek Eğitimi Bulldog  zor ama zevkli bir eğitimden geçerler. Bulldoglar insanlara aslında sevecen davranırlar. Bulldoglar sahibine oldukça sahip çıkan köpeklerdir çok hızlı koşmasalar da paytak paytak yürümeleri hoş bir görüntü verir. Bugün ki Bulldoglar insanlar için önemli bir yere sahiptirler. Bu köpek türü yabancılara karşı birazda olsa vahşi olabiliyorlar ve bu köpeklerin tasma takması biraz zorunlu olabiliyor. Köpek meraklıları bu köpeğin önceleri yok olmasını isterken günümüz dünyasında bulldoglar güzel bir yere sahiptirler. Eğer hala bir köpek almak istiyorsanız güzel bir bulldog alabilirsiniz

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir