© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek İtaat Eğitimi
  4. »
  5. Köpek Eğitimi Pug

Köpek Eğitimi Pug

admin admin - - 5 dk okuma süresi
1661 0

Köpek eğitimi pug köpekler özellikle küçük hacimli olmalarından dolayı apartman hayatına oldukça uygun hayvanlardır. Bu sebeple tercih edebileceğiniz hayvanlardan birisidir. Çin’den gelmektedir. Gerçekten yüz hatları her ne kadar çirkin olarak nitelendirilse de oldukça arkadaş canlısı ve oldukça eğlenceli hayvanlardır.

Ortalama olarak boyları 30 santim civarındadır oldukça iyi bir şekilde gelişmiş kaslı vücutları olan puglar gerçekten çok sevimli hayvanlardır. Kendilerinden beklenmeyecek hareketler yapabilirler ve oldukça çevik davranabilirler kulakları ise gül kulak olarak nitelendirdiğimiz kulak çeşidine uyar.

Burnu diğer pek çok köpeğe göre farklı yapıda basit ve yüzüne basık olarak görülür. Pug köpekler oldukça muzip hayvanlardır, devamlı eğlenmek isterler ve eğlenceye düşkün insanlar tarafından kolayca seçilebilirler. Pug köpekler İnsanlarla iletişim kurmayı severler. Bu sebeple ev için ve apartman yaşamına uyum sağlayabilecek en önemli köpek cinslerinden birisidir. Fakat evde yalnız bıraktığınız zamanlarda birtakım psikolojik problemlerle baş başa kalabilirler. Bu psikolojik problemler de zamanla köpeğinizin farklı hastalıklara yakalanmasına neden olabilir. Bu sebeple köpeklerimizi evde yalnız bırakmamaya özen göstermelisiniz.

Köpek Eğitimi Pug

Pug köpekler her zaman tetikte olan hayvanlardır ve hepiniz için çok iyi bekçi olabilirler evinizde hırsızdan korunmak istiyorsanız İyi eğitilmiş bir pug köpeği ile bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz. Pug köpekler Çocuklarla çok iyi geçinirler çocuklarda onların sevimli yüz ifadesinden dolayı onları çok severler Pug köpekler çok fazla yemek yiyen hayvanlardır Bu sebeple özellikle beslenmelerine son derece önem göstermek gerekir Aksi takdirde yine bazı psikolojik sorunlar yaşayacak ve yaşam standartlarında birtakım düşmeler olacaktır. Ayrıca obeziteye yakalanma ihtimalleri de vardır.

Köpek Eğitimi Pug

  Bu sebeple gerektiğinde yemeklerini sınırlandırılması da oldukça önemlidir. Çünkü obezitenin engellenmesi oldukça zordur Ayrıca obeziteye yakalanma ihtimalleri de vardır. Bu sebeple gerektiğinde yemeklerini sınırlandırılması da oldukça önemlidir. Çünkü obezitenin engellenmesi oldukça zordur duyguların burnu basık olduğu için solunum sıkıntıları yaşama olasılıkları vardır. Bu sebeple gerektiğinde ya da belli aralıklarla veterinerinize muayene ettirerek herhangi bir hastalığı olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Diğer bir problem isim cilt problemidir. Çünkü yüzündeki kırışıklıklar birtakım cilt problemlerini yakalanma ihtimallerinin yüksek tutar cilt ile ilgili yakalanabileceği bir diğer sorun ise tüy dökme dönemlerinde ciltlerini kaşıyarak kendilerine zarar vermesidir. Bu sebeple çeşitli pet shoplardan veya evde kendiniz bulduğunuz birtakım aletlerle onları kaşıyabilir ve bu türleri dökerek bu tip cilt hastalıklarına yakalanmasını engelleyebilirsiniz.

Bunun dışında puglar bize birtakım problemler daha çıkarırlar; özellikle bahsettiğimiz gibi burunları basık olduğu için uyurken rahatsız edici bir şekilde horlayabilirler ve Çok fazla gaz çıkararak odur oldukları için bizleri rahatsız edebilirler. Eğer pug beslemek istiyorsanız odanızı bugün bulunduğu yerden uzak tutmalı ve gerek mümkünse dışarıda beslemelisiniz, yaşlandıkça oldukça tembelleşirler devamlı sizinle kucağınızda uyumak isterler ve Enerjileri düşer. Ancak bazıları bu durumdan daha da hoşlanır Eğer bu tip köpeklerden hoşlanıyorsanız sizin ideal köpeğiniz diyebiliriz. Eğer pug sahiplenmek istiyorsanız, bunu bir anne altından yapmanız doğru olacaktır. Fakat bunu yaparken köpeğin annesine kötülük yapmamayı da dikkat etmelisiniz. Çeşitli sağlık problemlerini açık olan bu hayvanlar petshoplardan alındığı takdirde birçok sağlık problemi ile karşı karşıya kalabilirler.

Pug köpekler diğer pek çok köpek gibi özellikle 3 aylık olmadan eğitilmeye başlanmalı gel, evet ve hayır kelimelerinden birisi muhakkak öğretilmelidir. Çünkü bu yaştan sonra köpeğinizin öğrenmesi daha da zorlanacaktır. Fakat unutmayın ki bir köpek ne kadar sosyalse öğrenmesi de o kadar kolay olur.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir