© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Çiftlikleri
  4. »
  5. Rottweiler Dövüşleri

Rottweiler Dövüşleri

admin admin - - 5 dk okuma süresi
971 0

3Dünyanın en koruyucu ama saldırgan köpeklerinden bir tanesi Rottweiler cinsleri olmaktadır. Hatta Rottweiler köpekleri o kadar özeldir ki, Rottweiler dövüşleri bile olur. Sadece insanlarda kickbox ve benzeri türden dövüş sporları mı var diye düşünebilirsiniz, ama köpekler için bile dövüşler oluyor. Rottweiler köpekleri özellikle bekçi ve koruma köpekleri olarak yetiştirilirler ve hatta birçok polis köpekleri arasında da Rottweiler cinsler bulunmaktadır. Rottweiler dövüşleri, hem köpekler birbirlerine girdiği zaman olabilir ama aynı zamanda, Türkiye’de olmayıp yurtdışında olan özel köpek dövüşleri oluyor. Yurtdışında yapılan Rottweiler dövüşleri çok korkutucu, hatta köpeklerinden kendilerinden bile korkutucu oluyor. İzlemeye giden birçok insan oluyor, ama elbette hoş manzaralar çıkmıyor. İnternet üzerinden Rottweiler dövüşleri ile alakalı bilgiler ve resimler bulabilirsiniz ama sadece okumak veya resimleri görmek bile Rottweiler dövüşlerinden korkmanıza veya uzak durmanıza yetecektir.

Rottweiler dövüşlerinde, dövüşe katılan köpeklerin isimleri olur ve isimlerine göre insanlar iddaa bile yapabiliyorlar. Hangi köpek kazanacak veya hangi köpek kaybedecek. Hangi köpek hangisini parçalayacak diye ilginç iddaalar ortaya konulabiliyor. Rottweiler köpekler çok güçlü ve cesareti olan köpeklerdir, bu yüzden bu tür dövüşlerde hangisinin ne yapacağını bilemezsiniz. Hiçbir tane Rottweiler, kendisini ben ondan daha güçlüyüm veya daha zayıfım diye belirtmez. Hepsi kendisini güçlü ve dişli gösterir. Zaten bu tür köpeklerde en çok korkmanız gereken dişleridir. Rottweiler dövüşleri ringlerde yapılır ve ring içerisinde sadece iki tane köpek bulunur. Başka hiç kimsenin veya hiçbir şeyin girmesi yasaktır ve dövüşün sonuna kadar herkesin dışarıda kalııp izlemesi gerekiyor. Bazen izlemekten korkanlar bile oluyor ama bazı insanlar o kadar soğuk kanlı olabiliyor ki, inanamazsınız. Köpek dövüşleri bir spor olarak değil, tamamen bir dövüş aktivitesi olarak kabul edilmektedir.

Yurtdışında birçok kişi Rottweiler dövüşlerine gidiyor ve kimisi çok zevk alıyor. Hatta öyle ki, köpekler anlamadığı halde dışarıdan tezavrat bile yapabiliyorlar. Rottweiler köpekleri ile ilgili internette bilgi bulabilirsiniz ve Rottweiler dövüşlerinin ne zamandan beri var olduğunuda öğrenebilirsiniz. Sadece Rottweiler köpekleri değil, birçok köpeklerin dövüş gösterileri oluyor ve Rottweiler köpeklerinde olduğu gibi insanlar dövüşler üzerinde iddaa yapabiliyorlar ve hatta iddaa üzerinden para bile kazanmaya çalışabiliyorlar. Rottweiler köpeklerini sevmek ve Rottweiler dövüşlerini sevmek arasında dağlar kadar fark bulunmaktadır. Rottweiler köpeklerini sevenler, kendilerini parçalasınlar diye dövüşe göndermezler. Rottweiler dövüşleri sadece köpeklere zarar veren ve köpeklerin aslında ne kadar vahşi olabildiklerini görebiliyorsunuz. Rottweiler sevenlerin, görmek istediği onların ne kadar vahşi olduğu değil, muhtemelen onların ne kadar cana yakın olabilecekleridir.

Rottweiler dövüşlerinin nasıl olduğu ile ilgili bilgi almak isterseniz internet üzerinden bilgi alabilirsiniz, fakat muhtemelen dövüşü görmeye gitmek istemeyeceksinizdir. Rottweiler köpekleri sadece dövüşte değil, bir insana dost olarakta çok iyi gelebiliyorlar. Rottweiler köpekleri sahiplerini çok iyi bir şekilde koruyabiliyorlar ve onların başına bir şey geldiğinde yardım edebiliyorlar. Rottweiler cinsindeki köpekler sadece güç ile değil, onlarında duyguları var ve duygusal olarakta yaklaşabiliyorlar. Rottweiler köpekleri ne kadar duygusal olabilir diye düşünebilirsiniz, ama sizin ummadığınız kadar ve daha fazla duygusallık gösterebiliyorlar. Rottweiler köpek sahibi olmak isterseniz, Rottweiler dövüşlerine göre değil, onların ne kadar koruyucu ve cana yakın köpekler olduklarına bakarak sahip olup olmayacağınıza karar verin. Rottweiler köpekleri ile iyi anlaştığınız sürece, ömür boyu sizin en yakın arkadaşınız olarak kalabilirler. Özel köpeklerdir ve özel ilgiye ihtiyacı olan köpeklerdir. Eğer bir Rottweiler sahibi olmak isterseniz, hem cesaretli hemde onlara bakabilmek için hazırlıklı olmak zorundasınız ama asla pişman olmazsınız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir