© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Sarıyer Köpek Eğitimi

Sarıyer Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
557 0

İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan güzide ilçelerinden biri de Sarıyer’dir. Kilyos’tan Rumeli Hisarı’na kadar uzanan sınırları ile boğaza nazır seçkin bir yerdir. Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul’un, ilçeleri de yoğun bir nüfus yapısına sahiptir. Gelişmiş ve kolay ulaşılır konumuyla Sarıyerli vatandaşların her türlü ihtiyacını karşılayabilecek bir yapıdadır. Boğaz kenarında sahilde evcil hayvanlarıyla dolaşan insanlar çok görülür. Bu hayvan severlerin kendileri ve köpekleri ile ilgili bütün ihtiyaçları karşılayacak birçok veteriner kliniği ve eğitim çiftlikleri Sarıyer’de bulunmaktadır.

Köpeklere Verilecek Eğitimin Önemi

Bu sevimli dostlarla eğlenceli vakit geçirmek ve onların isteklerini karşılamak için vücut dili ya da kelimelerden oluşan bir anlaşma yolu bulunmalıdır. Hem ev yaşamlarında hem de dışarıda gezintiye çıkıldığında sahibinin komutlarına uyması ve itaat etmesi sağlık bir ilişki açısından çok önemlidir. Yaşam alanında kurallara uyması, tuvalet ve oyun gibi alışkanlıklarını olması gerektiği gibi yerine getirmesi gerekir. Bunun gerçekleştirilebilmesi için de uzman kontrolünde bir eğitim verilmesi şarttır.

Eğitim hem hayvan severle köpek arasındaki sevgi bağının güçlenmesine hem de diğer insanlara ve hayvanlara karşı doğru davranışlar sergilemesine sebep olur. Bu olumlu gelişmelerle sahibi ile köpek arasındaki ilişki huzurlu ve mutluluk veren bir ilişkiye döner.

Sarıyer Köpek Eğitimi

Sarıyer Köpek Eğitim Yuvalarında Hangi Eğitimler Verilir?

Eğitim öncelikle köpeğin cinsine, yaşına ve alışkanlıklarına göre belirlenir. Hayvan severlerin köpeklerinde eksik buldukları davranışı belirlemeleri sonucunda eğitim aldırmak istemeleri çok doğru bir yoldur. Çünkü profesyonel olarak alınacak bir eğitim oluşturulan davranışın kalıcı ve değişmez olmasını sağlar.

-Tuvalet Eğitimi

Sürekli ev ortamında bulunan bir köpek günde en az 2 kere dışarıda gezintiye çıkarılmalı ve tuvalet ihtiyacı giderilmeli. Peki, bu köpeklerin tuvaletinin geldiği nasıl bilinecek? Bu aşamada tuvalet alışkanlığı olmayan bir köpek evde bulunduğu yere yapacaktır. Eğer iyi bir eğitimle tuvalet alışkanlığı verilirse aynı durumda köpek tuvalet ihtiyacı olduğunda bunu sahibine belli eder ve her gün çıkılması gereken gezinti ihtiyaç olduğunda gerçekleşmiş olur.

-İtaat Eğitimi

Evcil hayvan sahiplerinin en çok şikâyet ettiği konu, köpeklerinin onlara itaat etmiyor oluşudur. Söz dinlemeyen bir köpek hem evde hem de dışarıda büyük sorun olur. Köpeğin yaptığı yanlış davranışları engellemek isteyen sahip ona belli komutlar öğretmeli ve bunu düzenli olarak uygulamalıdır. Gel, git, yat, otur, kalk, bırak gibi komutların öğretilmesi bazen çok büyük sorunları engelleyebilir. Tabi bu eğitimlerin uzman eğiticiler tarafından verilmesi büyük önem taşımaktadır. Öğretilen komutun kalıcı olması ancak profesyonel bir eğitimle mümkündür.

-Bozuk Davranışların Düzeltilmesi

Bazı köpekler diğerlerinden farklı olarak değişik ve zararlı davranışlar sergiler. Bu, çok fazla havlama, ani ve şiddetli ısırma ya da hiperaktif denen aşırı hareketli olma hali köpeğin sahibine ve çevredeki diğer insanlara rahatsızlık verir. Sürekli havlayan bir köpeğin yaşadığı evde etraftan gürültü konusunda şikâyet gelebilir. Aniden ısırma eylemi gösteren bir köpek bulunduğu her ortamda tehlikeli bir durum yaratır. İnsan hayatındaki dostluğunun aksine bu tarz can sıkıcı durumların oluşmasını kimse istemez.

Sarıyer Köpek Eğitimi

Bu davranış bozukluklarının sebebi Sarıyer köpek eğitimi çiftliklerindeki eğitmenler tarafından tespit edildikten sonra gerekli görülen eğitim uygulanır. Sorunların kısa sürede çözülmesi için uzmanlardan yardım almak önemlidir. Bu işi meslek olarak gönülden yapan ve köpekleri yakından tanıyan eğiticiler yaşanan bu sorunlarda, hem köpeklere hem de hayvan severlere yakından ilgi göstererek problemleri tespit eder ve çözer. Bunların dışında ileri itaat ve koruma eğitimleri de verilir.

Sarıyer köpek eğitimi çiftlikleri bu eğitimler konusunda gelişmiş olanakları ile Sarıyerli sakinlere önemli bir hizmet sunmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir