© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Beykoz Köpek Eğitimi

Beykoz Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
544 0

Köpekler insanlar ile birlikte çok eski tarihlerden beri yan yanadır… Köpek eğitimi konusunda uzun yıllardan beri tecrübe geliştirmiş olan insan köpekler ile arasında duygusal bir bağ olduğunu bilmelidir. Köpek sahiplenmeden önce köpeklerin bakımı ve eğitimi ile ilgili gerekli sorumluluğun alınması gerekir. Köpek eğitiminde Köpek eğitiminde önemli olan köpeklere ilgi gösterebilmektedir. Her eğitimde ilgi şarttır. Bu nedenle köpekler eğitim alırken şiddet unsurlarından uzak durulması gerekir. Pek çok köpek sahibi köpeklerini şiddet yolu ile eğitebileceğini düşünür. Oysa köpeklere uygulanan şiddet köpeklerin davranış bozukluğu yaşamasına neden olur.

Köpek eğitimi konusunda bilinçsiz olan köpek sahiplerinin bu konu hakkında bilgilendirilmesi de önemlidir. Köpek eğitimine başlamadan önce köpek sahiplerini eğitmek ve köpek eğitimi konusunda gerekli bilgileri vermek gerekir. Köpek eğitiminde önemli olan pozitif yöntemleri kullanabilmektir. Bu nedenle köpeklerin eğitiminde uzman kişiler ile görüşmek gerekir. Beykoz köpek eğitimi alanında uzman ekibi ile profesyonel olarak hizmet vermektedir. Sahipleri ve köpekler arasındaki ilişkinin daha iyi pekişmesine yardımcı olan köpek eğitim merkezi köpeklerin eğlenirken aynı zamanda öğrenmesini de sağlayacaktır.

Beykoz Köpek Eğitimi

Köpek Sahiplerinin Dikkat Etmesi Gerekenler

Köpek sahipleri çoğu zaman köpeklerinin eğitimi ile ilgilenmekten kaçınabiliyor. Oysa köpek sahipleri ile köpeklerin sağlıklı iletişim kurabilmesi için eğitim gereklidir. Eğitim alan köpekler sahibi ile daha iyi anlaştığından dolayı günlük hayatta da zorluk yaşamanıza neden olmayacaktır. Köpek eğitimi ile ilgili bilinmesi gerekenlerden biri de eğitimlerin yalnızca köpek eğiticileri tarafından yapılmamasıdır. Köpek eğitimi köpeklerin huzur bulacağı ortamda gerçekleştirilmelidir. Eğitim köpeklerin daha uysal olmasını sağlayacaktır. Uysal olan köpekler çevresi ile daha iyi ilişkiler kurduğundan dolayı sosyalleşir. Köpek eğitimine köpeği sahiplendiğiniz ilk andan itibaren başlamak önemlidir. Eğer küçük bir köpek aldıysanız öncelikle tuvalet eğitimini vermeniz gerekecektir. Tuvalet eğitimi konusunda uzman kişilerden destek alabilirsiniz.

Köpeklerin Eğitildiği Yer Nasıl Olmalı?

Köpek eğitiminde önemli olan köpeklerin nasıl bir ortamda eğitildiğidir. Köpek eğitim merkezleri köpeklerin uzun süre kalmasına izin verdiği gibi aynı zamanda günlük belirli saatlerde de eğitim verebilmektedir. Köpekleriniz ile yakından ilgilenecek zamanınız yok ise köpek eğitim merkezlerini tercih edebilirsiniz. Fakat bu noktada unutulmaması gereken köpeklerin eğitime başladığında sahiplerinin de eğitim sürecinde bulunmasıdır. Köpekler eğitim merkezine ilk defa gittiğinde yabancılık çekecektir. Bu da köpeklerde zaman zaman huysuzluğa neden olacaktır. Köpek eğitiminde köpeklere öncelikli olarak temel itaat eğitimleri verilecektir. Köpek eğitiminde önemli olan pozitif yöntemlerin de kullanılıyor olmasıdır.

Köpek eğitiminde temel komutların öğrenilmesi köpeklerin günlük hayatta sahipleri ile daha iyi anlaşmasını sağlar. Köpek sahipleri de köpeklere öğretilen komutlar sayesinde köpeklerinin istenmeyen davranışlarını kontrol altına alabilmektedir. Köpek eğitiminde en çok şikayet edilen konulardan biri de köpeklere sahipleri tarafından uygulanan şiddettir. Doğada hiçbir canlı şiddet ile eğitilemez. Bu nedenle köpeklere verilen eğitimlerde caza şiddet olarak algılanmamalıdır. Köpek eğitiminde önemli olan köpekler ile anlaşılabilecek iletişim tonunu bulabilmektir. Köpeklere karşı verilen komutlarda ses tonuna dahi özen göstermek gerekiyor.

Beykoz Köpek Eğitimi

Köpek eğitiminde yaygın olarak kullanılan yöntem pozitif köpek eğitimidir. Pozitif köpek eğitimi köpeklerin doğru davranışta bulunduğunda ödüllendirilmesini içerir. Bu ödül köpeklere aynı zamanda bir sevgi göstergesidir. Köpekler ilgiden hoşlanır. Bu nedenle eğitim sürecinde köpek sahiplerinin de bulunması gerekiyor. Köpek eğitimcileri gereken tüm eğitimleri vermiş olsa da köpek sahipleri olmadan bir eğitimi tamamlamak mümkün değildir. Bu nedenle öncelikle köpeklere eğitimde sahipleri ile iyi iletişim kurması hedeflenir. Köpekler sahipleri ile eğitildiğinde eğitime daha kolay adapte olur.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir