© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi Fiyatları
  4. »
  5. Alman Kurdu Eğitimi Fiyatları

Alman Kurdu Eğitimi Fiyatları

admin admin - - 5 dk okuma süresi
3103 0

İlk olarak köpek sahiplerini eğittikten sonra köpeklerin eğitiminin bir amacı ve faydası olabilir.

Alman Kurdu Eğitimi ve Sahibinin Eğitilmesi

Profesyonel bir şekilde eğitime gelen köpek ilk olarak eğitmeni olacak kişi ile sıkı bir dostluk bağı kurar ve ondan sonra ise eğitmen köpeğin beden dilini, köpeğin ırkının getirmiş olduğu özellikleri ve onunla aynı duyguları ve dili paylaşan eğitmen tarafından, köpek sahibinin köpek hakkında olumlu veya olumsuz verdiği verilerle oluşmuş ya da oluşması mümkün negatif davranışlar ihtimaller dahilinde bulundurularak köpek eğitmeni bunları hem önlemek hem de günlük hayatta sahibinin işine yarayacak onun günlük hayatını kolaylaştıracak komutlar köpeğe eğitmeni tarafından öğretilir.

Alman Kurdu Eğitimi Fiyatları

Yavru Alman Kurdu Eğitimi

Yavru bir köpek doğduğu andan itibaren eğitimine başlanır. İlk olarak annesinin ve varsa kardeşlerinin yanında köpekler arası üstünlüğü, beslenmeyi ve kendini savunmayı öğrenerek başlar. Bundan sonra ki süreçte yanında yaşayacağı sahibinin eğitimi ile devam eder buda yaşanabilecek her hangi bir sorun hakkında sahibinin bilinç olması ve ona göre davranması öğretilir.

Temel İtaat Eğitimi: (Tasmalı Eğitim) İpler – Yular – Kayış elinizdeyken komutlarınıza karşılık verir.

İleri İtaat Eğitimi: ( Tasmasız Eğitim ) Alman Kurdu özgür bir şekilde bağımsız iken de size karşı sadık kalması ve verilen komutları yerine getirmesidir.

İşaret Dili Eğitimi: ( Tasmasız Eğitim ) El işaretleri ile Alman Kurdunuz ile iletişime geçecek düzeye gelinmiştir. Bu daha çok işitme ve konuşma engellileri için verilen bir eğitimdir.

Davranış Eğitimi: Alman Kurdunuzun istemediğiniz hiç bir davranışları yapmaması, sizin beklentilerinizi en üst seviyede karşılık vererek sosyalleşmesidir.

İleri İtaat Eğitimi hem günlük yaşantınızda kullanacağınız hem de şov yapma amacıyla Alman Kurdunuza yönelteceğiniz komutları içerir. Bu eğitimde ki en önemli husus Alman Kurdunuzun tasmasız bir şekilde komut almasıdır. Alman Kurdunuzun üstünde ki tek baskınız onun üzerinde kurduğunuz otoritenizdir. Bundan dolayı bu eğitim her ırk köpeğine verilmez. Alman Kurt köpeğinin bu eğitim için en ideal köpek olduğu bilinmektedir. İleri İtaat Eğitimi yaklaşık 4 hafta sürmektedir. Alman Kurdunuzun öğrenmiş olduğu komutlar takip komutu ile tasmasız bir şekil de yürümesi, otur ve yat komutlarına uyarak uzaktan hem söz ile hem de yapmış olduğumuz el işaretleri ile Alman Kurdumuzun komutlarımızı yerine getirmesidir. Gel komutu ile bekle komutunun süresinin ileri itaat eğitimin de daha uzun olmaktadır.

Alman Kurdu Yetiştirmede İtaat Eğitiminin Önemi

Alman kurdu zeki, çevik ve iyi bir şekilde yetiştirildiğinde son derece dost canlısı bir köpektir. Alman Kurt köpeğimizin daha sadık bir dosta dönüştürebilmek için itaat eğitiminin alınması çok mühimdir. Alman Kurdu üzerinde tamamen hakimiyet kurulması için eğitiminin bilgi ve tecrübeli bir eğitmen tarafından verilmesi gerekmektedir. Her çocuk nasıl başarılı bir birey olamıyor ise her Alman Kurdu da bu eğitimden başarı çıkacak diye bir kural yoktur. Bundan dolayı eğitime başlamadan önce Alman Kurdunuzu bir kişilik testine sokmanız da fayda vardır. Bu şekilde vaktinizi ve paranızı boşa harcamamış olursunuz.

Alman Kurdu Eğitimi Fiyatları

Her eğitim merkezinin ve eğitmeninin eğitim fiyatları farklılık göstermektedir.

Ortalama Alman Kurdu Eğitimi ortalama 4000 TL ile 6000 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatlar içerisinde yukarı da yazmış olduğumuz 4 eğitim programı da dahildir. Bu eğitim fiyatları hem eğitim merkezlerin de hem de eğitmenler tarafından sabit olmamakla beraber eğitim merkezlerinin yapmış olduğu kampanyalar ile de değişiklik gösterebilir.

Alman Kurdu Köpek fiyatları 4000 TL ile 6000 TL arasında değişmektedir.

Hazır eğitilmiş bir Alman Kurdu Köpek fiyatı da 8000 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir