© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Satılık Doberman Fiyatları

Satılık Doberman Fiyatları

admin admin - - 5 dk okuma süresi
1355 0

Doberman cinsi köpeklerin bakımları kolay olup eğitim almaya açık köpeklerdir. Zekâları ve algılama seviyeleri oldukça yüksektir. Eğitimleri bu yüzden kolay sağlanır. İlk üretim yeri Almanya olup yapıları gereği iri ve büyük boylu köpeklerdir. Sektörde birçok kırma olarak nitelendirilen safkan olmayan farklı cins köpeklerle çiftleştirilmesi sonucu ırk farklılıklarına yol açmaktadır. Standart bir doberman cinsi köpek iri görünümlüdür kaslıdır. Kıl yapıları kalın ve siyah renktedir. Yaradılış açısından iyi bir bekçi köpeği olabilme seviyesindedir. Saldırgan bir yapısı olmayan Dobermanlar yavru iken alındığında daha rahat eğitilip istenildiği gibi şekil verilebilir. Bu yüzden bilinçli ellerde yetişen köpekler saldırgan değil uyumlu olurlar. Çocuklarla ve yetişkinlerle iyi geçinen insan canlısı bir hayvandır. Eğitime göre şekillenen bu köpekler birçok kolordu polis, bekçilik, koruma gibi güvenlik güçlerinde kullanılmaktadır. Enerjisi yüksek bir köpek olup enerji atımı için rahat bırakılıp günlük olarak aktivite yapabileceği ortamlar yaratılmalıdır. Gerekli spor olanağı sağlayan köpeklerde hızlı kilo artışı ve bel kalınlaşması görülür ki bu köpek için oldukça olumsuz bir durumdur.

Satılık Doberman Fiyatları

Gerçek Doberman Fiyatları Nasıl Anlaşılır?

İnternet üzerinden satışta olan her ırka itibar etmeyiniz. Detaylı bir araştırma yapıp istenilen Doberman köpeğin gerçek fiyatı saptanmalıdır. Karşılaştırma yöntemiyle bu durumu çözebilirsiniz. Satın almayı düşündüğünüz kişinin bilgilerini alıp dolandırılmanın önüne geçebilmek için araştırmalısınız. İnternet üzerinden yapacağınız araştırmada olumsuz bir durum söz konusu ise karşınıza çıkacaktır. Düşük bir fiyatla size gerçek bir Doberman satacağını iddia edenlere itibar etmeyiniz. Fiyat olarak yaklaşık olarak 1000 TL civarından başlangıç fiyatlarıdır. Safkan dobermanlar bu fiyat altında satılmamaktadır. Dolandırıcıların fazla olduğu bu piyasada dikkatli ve özenli davranmalısınız. Kırma cins köpekler ya da doberman ırkına benzer köpeklerde doberman başlığı altında satışa sunulmaktadır. Soy ağacına bakılmalı, aşı ve sağlık kartları kontrol edilmelidir.

Doberman Irkı Köpekler Nasıl Eğitilmelidir?

Doberman sahibinin elinde kolaylıkla şekillenebilen verilen eğitim doğrultusunda ister bir silah ister bir dost olabilme yeteneğine sahiptir. Sevginizi hissettirdiğinizde dobermanlar sizin için sıcak bir dost, eviniz içinse güvenlik görevlisi konumunda olabilir. Yavru iken alacağınız bir doberman eğitim açısından oldukça rahatlık sağlayacaktır. Size alışması daha rahat olup benimseyecektir.

Satılık Doberman Fiyatları

İtaatkâr, eğitilebilir ve koruma yanı yüksek olan bir köpektir. Enerji seviyesi oldukça fazla sahibini yorabilecek egzersizlere ihtiyaç duyar. Sahibine ve ailesine karşı oldukça koruma içgüdüsü besler. Eğitim doğrultusunda değil yaşadıkları doğrultusunda bu güdü ortaya çıkar. Bu cins köpekler bazı hastalıklar için daha yatkındır. Kalp rahatsızlıkları, kalça displazisi, şişmanlık gibi rahatsızlıklar Doberman için riskli hastalık kategorisinde yer alır.

Doberman Ev Koşullarında Bakılabilir Mi?

Aslında hiçbir hayvan için ev ortamı uygun değildir. Yapıları gereği doğal ortam onlar için en uygun yerdir. Fakat böyle bir imkâna sahip değilseniz köpeğinizin günlük aktivitelerini düzenli olarak yaptırmanız halinde apartmanda da bakılabilir yine de rahatlıkla gezebileceği küçük bir bahçeye hayır demezler. Dobermanlar soğuk havaları pek sevmezler. Bu yüzden kış ayları için köpeğiniz için uygun ortam yaratılmalıdır. Ilıman iklim en çok sevdikleri hava türüdür. Küçük çapta da olsa tüy dökme sorunu yaşarlar. Tüylerini haftada bir olacak şekilde fırçalamak köpeğinizin dinlenmesine yardımcı olacaktır. Ortalama olarak boyutları erkeklerde yükseklik 66-71 cm aralığında, dişilerde ise 61-66 cm aralığındadır. Kilo olarak dişi türünde 30-40 kg, erkeklerde 30-45 kg arasında değişmektedir. Yaşam şartları uygun olarak ayarlanan bir doberman cinsi köpek ortalama olarak 13 ila 14 yıl kadar yaşayabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir