© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Kartal Köpek Eğitim Merkezi

Kartal Köpek Eğitim Merkezi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
552 0

İnsanların çok eski tarihlerden beri sadık dostları olan köpeklerin eğitimleri son yıllarda köpek sahipleri bakımından oldukça büyük bir önem karşılanıyor. Özellikle son zamanlarda hayvanlara gösterilen hassasiyetin artması ile birlikte köpeklerin eğitimleri konusunda birçok köpek eğitim merkezi faaliyete geçerek köpeklerin profesyonel anlamda eğitilmeleri sağlanıyor. Bu eğitimler genetiği ile oynanan köpeklere verilebildiği gibi aynı zamanda sokak köpeklerine de verilerek köpeklerin bakım ve eğitimleri konusunda önemli bir aşama kaydediliyor. Köpeklere eğitim veren hizmetlerden birisi de kartal köpek eğitim merkezidir. İstanbul’un kartal ilçesinde hizmet veren kartal köpek eğitim merkezi her cins köpek için sunmuş olduğu eğitim programları ile köpeklerin itaat eğitimleri konusunda önemli hizmetler sunuyor.

Kartal Köpek Eğitim Merkezi

Kartal Köpek Eğitim Merkezi

Köpek sahipleri köpeklerinin eğitim almasına karar verdiklerinde öncelikle kartal köpek eğitim merkezi ile irtibata geçerek köpeklerine eğitim verilmesini talep ediyorlar. Yapılacak olan başvurular telefon ile yapılabildiği gibi bizzat müracaat sistemi ya da internet sitesi üzerinden de yapılabiliyor. Yapılan başvuru neticesinde kartal köpek eğitim merkezindeki görevli köpek eğitim uzmanları tarafından geri dönüş sağlanarak köpekler ile ilgili temel bilgilerin alınması sağlanıyor. Köpek eğitim uzmanları köpek sahiplerinden köpeklerin eğitim seviyeleri hakkında, köpeklerin rutin aşılarının yapılıp yapılmadığı, herhangi bir hastalık geçirip geçirmedikleri, kullanmış oldukları özel mama ya da vitamin olup olup olmadığı konusunda detaylı bilgiler alarak her köpek için ayrı ayrı düzenlenen dosyalara bilgiler kaydediliyor.

Köpek sahiplerine köpeklere verilecek eğitimler konusunda detaylı bilgiler verilerek köpek sahiplerinin köpeklerinin hangi eğitimleri almasını istiyorlar ise ona göre bir eğitim programı hazırlanıyor. Eğitim programı süresince köpekler köpek eğitim merkezinde bulunacağından köpekler belirtilen tarihte köpek sahiplerinden teslim alınarak kartal köpek eğitim merkezine götürülüyor. Köpekler eğitim merkezine giriş yaptıklarında öncelikle 7/24 hizmet sunan veteriner tarafından genel muayeneleri yapılarak boy ve kilo ölçümlerine tabi tutuluyorlar. Bu aşamalardan sonra köpekler ırksal özellikleri göz önünde bulundurularak ayrı ayrı gruplandırılıyorlar. Sonraki aşamada ise köpekler kendileri için hazırlanan eğitim programlarına tabi tutuluyorlar. Kartal köpek eğitim merkezinde köpeklere temel itaat eğitimleri, ileri itaat eğitimleri, tuvalet eğitimi ve koruma eğitimleri veriliyor.

Temel İtaat Eğitiminin Özellikleri Nelerdir?

Kartal köpek eğitim merkezinde öncelikle köpeklere temel itaat eğitimleri veriliyor. Temel itaat eğitimlerinin en büyük özelliği tüm eğitimlerin temelini oluşturması nedeni ile tüm köpeklerin ilk önce temel itaat eğitimi almaları gerekiyor. Temel itaat eğitimleri genel anlamda 4 haftalık bir süre içerisinde tamamlanıyor. Ancak bu süre köpeklerin durumlarına göre daha uzun bir süreye de yayılabiliyor. Temel itaat eğitiminde köpeklere köpek eğitim uzmanları tarafından temel komutlar eğitim aksesuarları yardımı ile öğretiliyor. Öğretilen komutlar arasında köpek sahiplerinin işine yarayacak olan komutlar olan otur, kalk, yürü, koş ve bekle gibi komutlardır. Bu komutlar tasma ya da kayış yardımı ile köpeklerin çekilmesi uyarılması anlayışına dayanan bir eğitim çeşididir. Temel itaat eğitiminin sonunda başarı gösteren köpekler için diğer eğitim programlarına geçişi yapılabiliyor.

Başarılı olan köpekler eğitim başarı sertifikası alarak ileri itaat eğitimine geçiyorlar. Aynı zamanda temel itaat eğitiminde başarı gösteren köpekler belirlenen zaman dilimleri içerisinde tuvalet eğitimleri de alabiliyorlar. Temel itaat eğitimini başarılı bir şekilde alan köpeklerin ileri itaat eğitiminde ve tuvalet eğitimlerinde yüksek başarılar elde ettikleri görülüyor. Verilen tüm eğitim sistemlerinde köpek eğitim uzmanları köpeklerin eğitimlerde gösterdikleri başarılardan dolayı ödül vererek köpeklerin eğitime güdülenmesi sağlanıyor. Bu eğitimlerden sonra köpekler ile köpek sahipleri arasında sıkı bir dostluk ilişkisi kuruluyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir