© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek İtaat Eğitimi
  4. »
  5. Şişli köpek eğitimi

Şişli köpek eğitimi

admin admin - - 6 dk okuma süresi
813 0

Tek başına yaşayanlar evlerini hem koruyacak hem yoldaşlık edecek bir evcil hayvan edinmeye daha meyillidir. Bahçeli evlerde fazla sorun yaşanmasa da günümüz metropollerinde iç içe geçmiş apartman dairesi içinde hapsedilmiş yaşamlarda köpek bakımı zorlukları da beraberinde getirmektedir. Evlerin neşesi köpekler gerçek bir dost gibidirler. Irklara göre birbirinden farklı özellikler, karakterler taşımakta olduklarından hayvan severlere sahiplenme aşamasında dikkatli ve bilinçli bir seçim yapmaları önerilmektedir. Yoğun çalışan, uzun süre evde olamayacak durumda olanlara edindikleri yavru köpeğin eğitimi konusunda yardımcı olabilecek Şişli Köpek Eğitimi sizin yerinize yeni dostunuzun eğitimizi üstlenmektedir. Yavrunun 2 veya 3 aylık olması, eğitim sırasında oldukça sabırlı ve kararlı olmak başarı açısından önemlidir.

İhtiyacınız olduğu her anda İstanbul Avrupa yakasındaki gözde, nezih bir ilçe ve kültür merkezi olan Şişli’de yaşayan köpek sahiplerine ve İstanbul’un çeşitli yerlerinden gelebilecek olanlara köpek eğitim hizmeti verilmektedir. Denize sahili olmayan Şişli ilçesinde emanet ettiğiniz dostlarınızın günlük gezintileri yeşil alanlarda yaptırılmaktadır. Köpek eğitim merkezine ulaşım Şişli’de ikamet edenler için çok zor olmayacaktır. Şişli dışında İstanbul’un farklı semtlerinde yaşayan hayvan severlerin köpeklerini talepleri doğrultusunda servislerle belirtilen adreslerden alınarak eğitim merkezine getirilmekte, eğitim bittiğinde de günün sonunda aynı şekilde adrese teslim edilmektedir.

Çok kişi evlerinde bakamadığı evcil hayvanlarını sokağa attığında yaşadıkları zorluklar, gördükleri işkenceler toplumda üzüntüyle karşılanmaktadır. Bir köpek sahiplenilmeden önce iyi düşünmek, getireceği sorumlulukları, yükleri iyi irdelemek gerekmektedir. Karar verip bir köpek sahibi olunduktan sonra ortama alışmaları ve sahibine itaat etmeleri için sabırlı ve tutarlı iyi bir eğitimden geçmeleri gerekmektedir. Köpeğinizin ırkına göre eğitim şekillerinde az da olsa değişik formüller uygulanabilmekte ve eğitim süreleri değişebilmektedir. Köpekleriniz eve ilk geldiklerinde yabancılık çekebilir, annesinden ayrılıp getirilmişse onun ilgi, şefkat ve sıcaklığını arayabilir, mızıldanıp ağlayabilmektedirler. Birkaç ayınızı alabilecek eğitim sürecini profesyonel ellere bırakmak akıllıca olacaktır. Şişli köpek Eğitimi ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Güvenilir bir yer olup olmadığını öğrenebilmek için Şişli Köpek Eğitimi ziyaret edilebilir, eğitim, oyun, egzersiz, beslenme, dinlenme alanları gözlenerek karar verme aşamasına geçebilirsiniz. Şişli Köpek Eğitimine bırakacağınız köpekleriniz özel mamaya alışıksa farklı mama verilmemesini talep edebilir, daha kolay uyum sağlamaları için de üzerinde tanıdıkları bir kokuyu barındıran bir oyuncaklarını ya da yataklarını da getirebilirsiniz. Köpek sahiplerinin eğitimler sırasında eğer vakit ayırabiliyorlarsa tanık olmaları ve ev ortamında yalnız kaldıklarında da eğitimi sürdürebilmeleri için gelmeleri yararlı görülmektedir.

Temel eğitimde neler öğrenirler?

Köpek eğitimine ne kadar erken başlanırsa o kadar başarılı olunduğu bilinmektedir. Uzman personelleri ile Şişli Köpek Eğitimi köpeğinizin her türlü ihtiyacına yardımcı olacak, eğitimini titizlikle verecektir. Dilerseniz bu eğitim evinizde de verilebilmektedir. Eğitim sonunda komutlarınıza uyan, sizi lider olarak kabul eden bir köpeğiniz olacaktır. Eğitimler sırasında sahip ile devamlı diyalog halinde olunmaktadır.

Eğitim aşamaları nelerdir?

Yaklaşık 2 veya 3 ay sürebilecek tasmalı temel eğitim sonrasında köpeğiniz tuvalet eğitimini almış olmalı, gel, otur, bekle, yat gibi standart kısa komutları rahatlıkla anlayıp size itaat etmelidir. Ayrıca tasmalı halde iken sol yanınızda size uygun adımlarla yani sizi geçmeden yürümeli, siz durunca durmayı da öğrenmiş olmalıdır. Buna takip komutu denilmektedir. Şefkatli yaklaşımınız, cezadan uzak durmanız ve “aferin” sözcüğü ile ödüllendirebileceğiniz köpeğinizle oyunlar oynamanız da enerjisini atmasına, sizinle yakınlaşmasına olanak sağlayacaktır.

Bir sonraki eğitim seviyesi ileri itaat eğitimidir. Tasmasız bir pekiştirme, sahiple diyalog eğitimi de denilebilir. Bu aşamada çeşitli oyunlarla motive edilmekte, sahibi ile köpek arasında yoğun bir güven ve komutlara uyum alışkanlığı kazandırılmaktadır. Size güvenen, sözünüzü dinleyen akıllı ve duygusal dostlarınızla eğitimler sayesinde daha kaliteli, mutlu zamanlar yaşayabileceksiniz.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir