© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Çiftlikleri
  4. »
  5. St Bernard Köpek Eğitimi Eğitmeni

St Bernard Köpek Eğitimi Eğitmeni

admin admin - - 5 dk okuma süresi
692 0

St Bernard ırkları dış görünüşleri ve vücut yapıları ile en çok dikkat çeken köpeklerden bir tanesidir. Ülkemizde pek fazla görülmeyen köpeklerdir. Bunun nedeni ise, Türkiye’de çok fazla üretilmemesinden dolayı rastlanmamaktadır. Ancak St Bernard ırkları zeki ve cesur canlılardır. Bu ırkların eğitimleri çok önemlidir. Doğru ve profesyonel bir şekilde eğitim verilmesi çok önemlidir. Bir köpeğe her zaman küçük yaşlarda eğitim verilmelidir. Küçük yaşlardan neler öğretilirse, büyüdükleri zaman aynı düzene alışacaklardır. Böylelikle St bernard köpek eğitimi eğitmeni tarafından profesyonel olarak verilmesi daha doğru olacaktır. Köpek eğitmenleri deneyimlerle ve onlara uygun alanlar içerisinde eğitimlerini sürdürmektedirler. İlk defa köpek besleyecek olan kişiler için bu ırk pek uygun değildir. Son derecede akıllı olsalar da deneyimli sahiplere ihtiyaç duyarlar.

St Bernard Köpek Eğitimi Eğitmeni

St Bernard ırklarına küçük yaşlarda tasma eğitimlerinin verilmesi oldukça önemlidir. Kesinlikle boyunlarını sıkmayacak bir şekilde olmalıdır. Tasmasını çekmedikleri zaman ve huysuz davranmadıkları zaman mutlaka ödüllendirilmelidir. Sahiplerinin her şekilde sakin ve sabırlı olmaları gerekmektedir. Eğitim sırasında ses tonu bu ırklar için önemli bir noktadır. Onlara yaklaşımınız ve tavırlarınız da bir o kadar önemlidir. Ses tonu yumuşak, net ve kesin olmalıdır. Yaptığı her doğru hareketinde ödül vermeniz onları eğitime daha da teşvik eder. Ancak mutlaka bilinmesi gereken noktalardan bir tanesi, köpeği çok sıkmadan eğitim verilmelidir. Sıkıldıkları an bırakılmalı ve eğitime başka bir zaman devam ettirilmelidir. Aksi taktirde kendi dikine giderler ve söz dinlemezler.

St Bernard Köpek Cinsinin Özellikleri

St Bernard ırkları çok güçlü ve iri yapıları vardır. Her mevsime karşı oldukça dayanıklıdırlar. Ağırlık ve kiloları fazladır. Dışarıdan bakıldığı zaman saldırgan dururlar. Ancak iyi eğitim gördükleri sürece aşırı sadık köpeklerdir. Çocuklarla vakit geçirmekten ve onlarla oyun oynamaktan büyük zevk alırlar. Çok fazla hareket halinde olmayı sevmezler. Diğer köpeklere göre biraz daha fazla büyüdükleri için erken yaşlarda sosyalleştirilmesi gerekmektedir. Baskıcı tavırlar ile yaklaşılmamalıdır. Aksi taktirde köpeğin saldırgan olmasına ve huysuz olmasına neden olacaktır. Son derecede iyi bekçilik yaparlar. Bu ırkların en kötü huylarından bir tanesi, aşırı salyalarının olmasıdır. Gün içerisinde ve uyudukları zamanda sürekli salya dökme sorunları vardır.

St Bernard özellikleri genelde tüm cinsleri ile aynıdır. Yeterli alan oluşturulduğu taktirde apartman dairesinde beslenebilirler. Ev içerisinde çok fazla hareket edemediklerinden dolayı, küçük bahçe ortamı onları daha çok mutlu eder. Dışarıda gezmekten büyük bir zevk alırlar ancak sürekli ailesinin yanında ve onlarla vakit geçirmek isterler. Sıcak iklimlerden pek fazla hoşlanmazlar. Bu nedenle bir takım sorunlar meydana getirebilirler. Bunun yanı sıra, sahiplerine karşı koruyucu tavırları vardır. Oluşabilecek herhangi bir tehditte saldırgan davranışlar sergilerler. Bunun yanı sıra, enerjilerini atmaları için egzersiz yaptırmanız çok önemlidir. Egzersiz ihtiyaçlarını karşılamaları için yürüyüş veya koşmasını sağlayabilirsiniz. Kemik yapıları iri olduğu için yavruyken sık sık koşturulması gerekmektedir. Kemikleri gelişmesi için bu çok önemlidir.

St Bernard Köpek Eğitimi Eğitmeni

Bu ırkların bakımları oldukça kolaydır. Tüyleri sık sık taranmalıdır. Bazı zamanlarda kuru şampuanlar ile yıkanması daha doğrudur. Sürekli olarak tüy dökme problemleri vardır. Tüylerinin canlı kalması ve sık sık dökülmemesi için düzenli olarak kalın taraklar ile taranmalıdır. Böylelikle tüyleri daha canlı ve daha parlak duracaktır. St Bernard ırkları aşırı salya dökmesinden dolayı su kapları ve mama kapları düzenli olarak dezenfekte edilmelidir. Birçok hastalığa kapmamaları için küçük yaşlarda tüm aşılarının yaptırılması gerekmektedir. Pirelere ve kenelere karşı tüyleri düzenli olarak kontrol edilmelidir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir