© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. İstanbul Bakırköy Köpek Eğitim Merkezi

İstanbul Bakırköy Köpek Eğitim Merkezi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
563 0

Köpekler de insanlar gibi hisleri olan duygusal canlılardır. Köpek sahipleri köpeklerini eğitmek istediklerinde onların duygularını iyi analiz etmeleri gerekir. Bu analizi yapıp köpeğine eğitim verebilecek kapasitede olmayan köpek sahipleri köpekleri ile sorun yaşamaya başlar. Köpek saldırganlaşabilir, itaatlere uymayabilir ve sosyalleşme sorunu yaşayabilir. Ve hatta tuvalet sorunu gibi hem köpek sahibini hem de köpeği zor durumda bırakacak sorunlar yaşanabilir. Tam da bu noktada devreye giren köpek eğitim merkezleri bu sorunların aşılmasında çok önemli görevler üstlenirler. Alanında çok iyi hizmetler veren İstanbul Bakırköy Köpek Eğitim Merkezi bunlardan bir tanesidir.

İstanbul Bakırköy Köpek Eğitim Merkezi

 

Köpek Eğitim merkezlerine Neden İhtiyaç Duyulur?

Eğitimi olmayan köpekler pek memnun etmeyen durumlara yol açar. Özellikle de her köpek sahibinin mutlaka olması gerektiğine inandığı tuvalet eğitimi de yoksa oldukça ciddi sorunlar yaşanıyor. Bu sorunların aşılması için eğitim verilecek köpeğe mümkün olduğu kadar nazik ve sabırlı davranmak gerekir. Köpek sahipleri bu sabrı gösteremez ise ya da eğitim verebilecek bilgi donanımına sahip değillerse bu eğitimi sağlayacak bir desteğe ihtiyaç duyarlar. Hem köpek sahiplenmenin çok yaygın oluşu hem de genel olarak köpeğe eğitim vermek için nasıl bir adım atılacağını bilmeyen köpek sahiplerinin çok olması nedeni ile köpek eğitim merkezlerinde de paralel olarak bir artış görülmüştür. Bu eğitim merkezleri içinde gerek kalitesi ile gerek ise verdiği güvenle kendine çok önemli bir yer edinen İstanbul Bakırköy Köpek Eğitim Merkezi bu alandaki ihtiyaçların giderilmesi için köpek sahiplerine her türlü desteği vermeye devam ediyor.

İstanbul Bakırköy Köpek Eğitim Merkezi Ne Tür Hizmetler Verir?

Köpek sahipleri köpeklerinin ne tür bir eğitim almasını istediğini İstanbul Bakırköy Köpek Eğitim Merkezine bildirir ve gerisini işin uzmanlarına bırakır. Fakat köpeğin alması istenilen eğitimler konusunda gerçekçi yaklaşmakta yarar var. Köpekler hayal edildiği üzere düşünülen her komutu yerine getiremezler ancak; gerek köpeğin gerekse köpek sahibinin hayatını kolay hale getirecek eylemler üzerine eğitimler verilebilir. İstanbul Bakırköy Köpek Eğitim Merkezlerinde daha çok temel itaat eğitimleri verilir. Bu eğitimle köpek, otur, kalk, yürü, yakala, yuvarlan, bekle, yat tarzındaki günlük yaşamı kolaylaştırıcı ve sahibine itaat etmeyi öğreneceği komutlar öğretilir. Temel İtaat Eğitimi kuruma getirilen tüm köpeklerin aldığı ortak bir eğitim uygulamasıdır. Bu eğitimi tamamlayan her köpek arzu edildiği taktirde diğer eğitim uygulamalarından da yararlanabilir. İstanbul Bakırköy Köpek Eğitim Merkezi olarak temel itaat eğitimi dışında, ileri itaat eğitimi, tuvalet eğitimi, tasma eğitimi, sosyalleşme eğitimi, alan koruma eğitim, show eğitimi ve aktör köpek eğitimi uygulamalarına da yer verilir.

İyi Bir Köpek Eğitim Merkezi İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Köpek sahipleri ilk kez karşılaştıkları köpek davranış sorunlarının çözümü için hangi köpek eğitim merkezine müracaat etmesi ve kime güven duyması gerektiğini bilemeyebilir. Bunun için internet üzerinden konuya yönelik araştırma yapılabilir veya uzman eğitmenlerden öneri alınabilir. Bu araştırma için acele etmemek ve iyi araştırma yapmak önemlidir. Öncelik olarak köpek eğitim merkezinin alt yapısının bu iş için uygun olup olmadığına ve bünyesinde çalışan görevli ve köpek eğitmenlerinin hayvan sevgisine sahip olup olmadığına bakılır. Köpek eğitim merkezlerinin bazılarının çok pahalı ve cep yakan cinsten olduğu bir gerçek. Bu sebep ile hem ekonomik hem de kaliteli hizmet veren uzman kadroya sahip iyi bir eğitim merkezi birçok köpek sahibi için rahatlatıcı olacaktır. İstanbul Bakırköy Köpek Eğitim Merkezi bu açıdan tercih edilebilecek kurumlardandır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir