© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Çiftlikleri
  4. »
  5. Sultangazi Köpek Eğitimi Çiftliği

Sultangazi Köpek Eğitimi Çiftliği

admin admin - - 5 dk okuma süresi
118 0
sultangazi köpek eğitimi

Köpek eğitimi için Sultangazi Köpek Eğitimi konusunda hizmet veren tecrübeli eğitmenlerden profesyonel hizmet alabilirsiniz. Profesyonel anlamda köpek eğitimi ve öğretimi ilk önce köpek ile eğitmen arasındaki dostluk bağının oluşması ile başlar. Sonrasında ise köpek eğitiminde hiyerarşik yapının kurulması gereklidir. Köpeğin cinsini ve beden dilini iyi bilen aynı zamanda onunla aynı dili konuşabilen bir eğitmenle köpek eğitimi istenilen düzeyde gerçekleştirilebilir. Dolayısıyla yavru ya da yetişkin fark etmeksizin köpeğinizin iyi bir eğitim alması için bu eğitimlerini başarılı bir merkezde yaptırmaya özen göstermelisiniz.

Köpek Eğitiminin Önemi 

Köpek bakımında köpeğin bazı eğitim ve öğretim aşamalarından geçmiş olması da çok önemlidir. Uzman eğitmenler köpek sahibinin köpek ile ilgili vermiş olduğu olumsuz bilgileri de iyi bir şekilde değerlendirir. Bu sayede uzman eğitmenler köpeğin dilini anlama konusunda daha başarılı bir sonuca imza atabilir. Köpeklerin yaşam kalitesini daha iyi hale getirmede ve köpeklerin sahipleri ile sağlıklı bir iletişim kurabilmeleri açısından Sultangazi Köpek Eğitimi son derece önemlidir.

Ayrıca köpek sahibinin de bu eğitimlerden çıkaracağı dersler ile daha kaliteli bir iletişim ağı oluşturarak dostluk ve arkadaşlığın kuvvetlenmesi sağlanabilir. Birbirini anlayan ve söz sahibinin kim olduğu konusunda hemfikir olmuş bir iletişim ortamı da köpeklerle sahipleri arasında gerekli hiyerarşik bağ da oluşturulabilir. Sultangazi Köpek Eğitimi  tuvalet eğitiminden yemek eğitimine yürüyüş eğitim’den sosyalleşmeye kadar pek çok farklı kategorilerde önemli dersleri bünyesinde barındırır. 

Köpek Eğitimi Nasıl Olmalı 

Yavru köpekler doğuştan iyi davranışlar ile donatılmış olarak dünyaya gelmezler. Bu nedenle de köpek sahiplerine bu konuda büyük bir görev düşüyor. Yavru köpeklerde eğitim süreci  yaşlı köpeklere kıyasla daha kolay ve hızlı sonuç verir. Çünkü yavru köpeklerin alışkanlıkları tam oturmadığı için öğrenme süreçleri daha kolay olur. Bu nedenle köpek eğitimine mutlaka en kısa süre içerisinde başlamak gereklidir.

Ayrıca yavru köpek eğitiminde mutlaka köpeği ödüllendirici bir yaklaşım benimsenmelidir. Sultangazi Köpek Eğitimi uzmanları tarafından köpeğin davranışlarının ödüllendirilmesi gerektiği gibi sahipleri tarafından da köpeğin iyi davranışları ödüllendirilmelidir. Köpekler  yavru ya da yetişkin  fark etmeksizin her yaşta mama övgü ya da her ikisini de kapsayan ödüller ile tepkiler olumlu verirler.

Köpek Eğitiminde Sosyalleşme 

Köpek eğitiminde sosyallik konusunda kaliteli bir yaşam kurma konusu kadar önem taşır. Sosyalleşmenin en kritik yönü köpeğinizin başka köpekler ile tanıştırılması ve dostluk kurmasıdır.  Bu sayede  köpeklerin özellikle yavruluk dönemlerinde daha sosyal ve insancıl davranışlar geliştirmesi sağlanabilir. Sultangazi Köpek Eğitimi kapsamında sosyalleşmiş köpeklerin bir araya geldiği ve uygun ortam oluşturduğu görülür. 

Melez Köpek Eğitimi 

Sokakta yaşayan köpeklerin sahiplenilmesi durumunda gündeme gelen melez köpek eğitimi her zaman sertifikalı ve deneyimli köpek eğitmenleri tarafından uygulanabilecek bir işlemdir.  Deneyimli eğitmenlerden profesyonel destek alarak siz de sokaktan sahiplenmiş oldunuz ya rüyada yetişkin köpeğinizin eğitimini tamamlayabilirsiniz. Ormanlık alanlara ya da barınaklara terk edilen binlerce köpek hayatta kalma mücadelesi verirken siz de bu köpeklerden birini sahiplenerek mutlu bir yaşam sürebilirsiniz.

 Bilindiği gibi köpek eğitimlerinde safkan ırklar daha kolay ve başarılı bir şekilde eğitilebilirler. Safkan köpeklerin sahiplerine itaat etme özellikleri daha fazladır. Ancak bu durum sokak köpeklerininya da melez köpeklerin eğitilemeyeceği anlamına gelmez. Sultangazi Köpek Eğitimi merkezimizle iletişime geçerek sunmuş olduğumuz hizmetler ve fiyatlar ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilir ve hizmet talebinde bulunabilirsiniz. Bize ulaşabileceğiniz irtibat numaralarımız internet sitemizde mevcuttur. 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir