© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Çiftlikleri
  4. »
  5. Terrier Glen Of Imaal Köpek Eğitimi

Terrier Glen Of Imaal Köpek Eğitimi

admin admin - - 6 dk okuma süresi
1287 0

Sahip olmak istediğiniz ya da sahibi olduğunuz sevimli dostunuz ile ilgili ne kadar çok bilgiye hakim olursanız, o kadar çok daha iyi bir iletişim kurma şansı elde edebilirsiniz. İnsanoğlunun en iyi dostu olan köpeklerin renkli dünyasını iyi bir şekilde tanımalı ve analiz etmelisiniz. Böylece köpeğinizin çok daha mutlu ve huzurlu olmasını sağlar, aynı zamanda da daha kaliteli ve uzun ömürlü bir hayat geçirmesini sağlarsınız.

Terrier Glen of Imaal cinsi olan köpeklerin kökenine indiğimiz zaman ilk kez 1933 tarihinde karşımıza çıktığını görmekteyiz. Bu tarihte yapılan bir İrlanda köpek gösterisinde hayvan severler ile buluşan Terrier Glen of Imaal cinsi köpekler, Amerika Birleşik Devletleri’ne ise 1968 tarihinde getirilmiştir. Küçük bir boya sahip olan Terrier Glen of Imaal cinsi köpekler, görünümlerinin aksine son derece güçlü ve gelişmiş bir vücut yapısına sahiptirler. Kısa bacakları, güçlü kemikleri ve büyük gövdeleri ile dikkat çeken Terrier Glen of Imal cinsi köpeklerin ortalama olarak boy uzunluğu 35 cm, ağırlıkları ise 15-17 kg civarındadır. Çift katlı tüy yapısı olan Terrier Glen of Imaal cinsi köpeklerin pek çok rengi bulunmaktadır.

Terrier Glen Of Imaal Köpek Eğitimi

Geniş bir kafa yapısına sahip olan Terrier Glen of Imaal cinsi aynı zamanda güçlü bir çene yapısına sahiptir. Kulakları ise her iki yanda aşağı doğru hafif dik bir şekilde durmaktadır. Neşe ile sallanan kuyruğu ile Terrier Glen of Imaal cinsi oldukça hoş bir köpektir. Terrier Glen of Imaal cinsi köpeklerin bazı karakter özelliklerine değinmek gerekir ise ilk dikkatimizi çeken şey kavgacı ve inatçı bir yapıda olmalarıdır. Aile üyelerine karşı oldukça sevgi dolu yaklaşan Terrier Glen of Imaal cinsi köpekler diğer hayvanlara karşı ise oldukça sert bir tavır içerisindedir. Zeki bir köpek olan Terrier Glen of Imaal cinsinin insana eşlik eden bir yapısı vardır.

Eğer köpeğinize fırsat verirseniz ve bu konuda eğitimini sağlarsanız, çok iyi bir fare avcısı olarak da kullanmanız mümkün olacaktır. Aynı zamanda kısa süreli bir eğitim sayesinde tilki ve porsuk avında da başarılı bir şekilde Terrier Glen of Imaal cinsi köpeğinizi kullanabilirsiniz. Peki, Terrier Glen of Imaal köpek eğitimi nasıl olmalıdır? Diğer tüm köpeklerde olduğu gibi Terrier Glen of Imaal cinsinin eğitiminde de sabırlı olmanız gerekecektir.

Terrier Glen Of Imaal Köpek Eğitimi Fiyatları

Eğer otoriter ve tutarlı davranışlar sergileyen biriyseniz, Terrier Glen of Imaal köpek eğitimi sizin için son derece başarılı bir sonuca ulaşacaktır. En çok dikkat etmeniz gereken noktalardan biri ise eğitim sürelerinin kısa tutulması olacaktır. Ayrıca komutlarında düzenli bir şekilde gün içerisinde belirli set sayıları ile tekrar edilmesi gerekmektedir.

Eğer vereceğiniz eğitimi Terrier Glen of Imaal cinsi köpeğiniz için eğlenceli bir hale dönüştürebilirseniz; o zaman karşısındaki köpek öğrenmeye son derece açık ve istekli olacaktır. Özellikle olumlu davranışları ödüllendirerek eğitim sürecini çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Terrier Glen of Imaal cinsi köpekler sandığınızdan çok daha fazla takdir edilmeye muhtaçtır. Bu sebepten dolayı da sizin takdirinizi alabilmek için elinden gelen her şeyi yapmaya hazır olacaktır. Tuvalet eğitiminde de yapmış olduğu doğru davranışlar için; Terrier Glen of Imaal cinsi köpeğinizi bir köpek bisküvisi ya da büyük bir alkış ile ödüllendirmeniz gerekecektir.

Terrier Glen Of Imaal Köpek Eğitimi

Ayrıca Terrier Glen of Imaal cinsi köpeğinizin yaptığı herhangi bir yanlış hareketini ise sert bir ses tonu ile hayır diyerek uyarmanız gerekecektir. Terrier Glen of Imaal cinsi köpeğinizi asla cezalandırmamalısınız. Her durumda sabır göstererek tatlı bir dille onu uyarmanız; sizi ve köpeğinizi başarıya götürecektir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir