© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi Fiyatları
  4. »
  5. Terrier Maltese Köpek Eğitimi

Terrier Maltese Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
3197 0

Terrier Maltese cinsi köpekler köken olarak bir Akdeniz ülkesi olan Malta’dan gelmektedir. Kökeni itibariyle dünyanın en eski köpek ırklarından bir tanesidir. Terrier Maltese cinsi köpekler tarihsel süreçte sürekli farklı isimlerle anılmıştır. Bu cinse Roman Ladies Dog, Comforter Dog ve Lion Dog gibi isimlendirmeler de yapılmıştır. Terrier Maltese cinsi köpekler günümüzde en güzel gösteri türü köpekleri olarak bilinmektedir.

İkinci bir alt tüy katmanı bulunmaya Terrier Maltese cinsi köpekler, ipeksi, uzun ve beyaz tüylere sahiptir. Tüyleri hiçbir şekilde dökülmeyen bu cinsler, özellikle tüylere karşı alerjisi olanlar için güzel bir alternatif oluşturmaktadır. Terrier Maltese köpekler özellikle tüyleri nedeniyle karakteristik bir görüntüye sahiptirler.

Terrier Maltese Köpek Eğitimi

Terrier Maltese cinsi köpekler siyah ve geniş bir burun yapısına sahiptir. Beyaz tüylerden oluşan alçak ve sarkık bir kulak yapısı vardır. Yuvarlak ve diğer türlere göre daha küçük ayak yapısına sahip olan bu cinslerin, kuyrukları da sırtlarının üst bölgesinde yer almaktadır. Terrier Maltese cinsi köpekler ortalama olarak 3-4 kilo aralığındadır. Ağırlık olarak çok fazla olmayan bu cins köpekler, ortalama olarak 15 ile 18 yıl arasında bir yaşam süresine sahiptir.

Terrier Maltese Köpek Eğitimi

Terrier Maltese Köpek Eğitimi, bu cinslerin genellikle uysal bir tür olması nedeniyle çok zor olmamaktadır. Karakter olarak hassas ve yumuşak bir yapıda olduklarından dolayı, bu cinsleri eğitirken sert sözcükler kullanmamak gerekir. Bunun yerine köpeğe onu daha fazla cesaretlendirecek bir dil kullanabilirsiniz. Eğitim olarak ev eğitimine çok uygun bir cins olmamaktadır. Bu bakımdan özellikle bahçeli evlerde bu türlerin kullanılması daha uygun olabilmektedir. Karakter yapıları gereği eğitilmeye çok müsait bir cins olarak bilinmektedir. Sahibine yüzde yüz itaat ederek, sahibi ile yabancıları rahatlıkla ayırt edebilmektedir. Eğitim konusunda en büyük kolaylık sağlayan özelliği ise, tuvalet alışkanlığını çok çabuk edinebilmesidir. Genel olarak ilk kez köpek bakacak kişilerin ve köpek bakımı konusunda çok fazla sorumluluk alamayacak olan kişilerin bu cins köpekleri beslemesi ideal olarak görülmektedir. Sizlere çok fazla zorluk yaşatmayarak, rahatlıkla uyum sağlayabilecek bir cins olarak tanınırlar.

 

Karakter Yapıları

Bu cins köpekler karakter olarak arkadaş canlısı ve istekli bir yapıya sahiptirler. Sosyal bir yapıları olan bu cinsler, hareketli ve eğlenmeyi severler. Bu karakter özellikleri dolayısıyla Terrier Maltese Köpek eğitimi de sahipleri için kolaylaşmaktadır. Enerjileri sürekli üst seviyede olan bu cins köpekler, sürekli olarak hareket etmek ve oyun oynamak isteyecektir. Bu yüzden bu cins köpekleri sahiplenecek olan kişilerin bu özellikleri göz önünde bulundurması gerekmektedir. Genel olarak çok fazla havlama özellikleri bulunmaz. Ancak şüpheli bulduğu ve tehlikeli gördüğü durumlarda zaman zaman havlamaktadırlar. Bu özellikleri de onları iyi bir gözlemci köpek yapmaktadır. İlgi görmeyi ve sevilmeyi çok severler ancak bunun yanı sıra sürekli olarak bir ilgi beklentisi içerisinde de olmazlar.

 

Nelerden Hoşlanırlar?

Terrier Maltese cinsi köpekler karakterleri bakımından sürekli olarak hareketli bir cinstir. Oyun oynamayı ve ilgi görmeyi çok severler. Sürekli olarak sosyal olarak gözlemlenen bu cins köpekler, diğer cins köpeklerle de çok iyi anlaşabilme gibi bir özelliğe sahiptirler. Kedilerle bile iyi anlaşabilen bu cins köpekler, kendilerinden boyut olarak daha büyük olan köpeklerle de iyi anlaşabilirler. Oyunu çok seviyor olmaları zaman zaman küçük yaştaki çocuklara zarar da verebilmektedir. Oyun olarak gördüğü için zaman zaman küçük çocukların peşinden koşacaklardır, bu durum da küçük çocukların korkmasına yol açmaktadır. Bu konuda sahibine önemli görevler düşmektedir ve özellikle köpeğin yakın çevresinde bulunan kişilerin bu konuda uyarılması gerekecektir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir