© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Çiftlikleri
  4. »
  5. Teşvikiye Köpek Eğitimi

Teşvikiye Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
937 0

İstanbul’da bulunan Teşvikiye, ilin en lüks semtlerinden biri olup birçok ünlüye ev sahibi yapmaktadır. Bölgenin yoğun nüfusu ve İstanbul’un merkezinde yer alması sokaklarının daha kalabalık ve daha tercih edilebilir olmasını sağlamıştır.

Bölgenin ekonomik yapısı zengin kitlelerden oluşmaktadır ve bu durum köpek besleyenlerin sayısındaki artışı beraberinde getirmiştir. Ancak kalabalık bir yerleşim olması köpeklerin uyum sorunu yaşamasına neden olmakta ve kesinlikle bir eğitim ihtiyacı doğmasına ön ayak olmaktadır. Köpek eğitimi, köpeğin dış ortama uyumunu sağlamak, sahibiyle kuvvetli ve iyi bir bağ kurmasını sağlamak, ve diğer insanlarla sevecen bir ilişki kurup zarar vermesini önlemek için verilen bir eğitimdir. Böylesine kalabalık bir semtte köpek eğitiminin önemi daha da anlaşılmakta ve köpek eğitimine talebin artmasına neden olmaktadır. Köpek eğitiminde eğitimin veriliş şekli çok önemlidir. Köpeğinizin olumsuz etkilenmesine neden olacak eğitim şekillerinden kaçınılmalıdır ve eğitim sırasında ve sonrasında asla ve asla şiddet ve ağır cezalandırmalar uygulanmamalıdır. Bunun aksine köpeğinize eğitimi oyun havasında vermek ve küçük ödüllendirmelerle desteklemek köpeğinizin öğrenmesini kolaylaştıracak ve eğitimi sıkılmadan, zevkle ve severek tamamlanmasını sağlayacaktır. Bölgede bu anlamda da birçok veterinerlik hizmeti ve köpek eğitim hizmeti veren kurum bulunmaktadır.

Teşvikiye köpek eğitimi hizmeti, birçok ilçede de olduğu gibi bu ilçede de verilen önemli hizmetlerdendir. Büyük ölçüde köpeklere olumlu katkı sağlayan bu hizmet, kaliteli ve duyarlı bir şekilde verilmekte ve köpeklerin mutluluğu ön planda tutulmaktadır. Sokak köpekleri için bile belirli yardımlar düzenlenerek toplumumuzu hayvanseverlik konusunda daha bilinçli hale getirme çabaları altında bir çok seminer yapılmaktadır.

Teşvikiye Köpek Eğitimi

Her köpeğin doğal ortamından uzaklaşmasına bağlı olarak yapması gereken bir takım egzersizler vardır. Teşvikiye köpek eğitimi hizmeti, bu konuda da köpek sahiplerine yardımcı olmakta ve köpeklerin sağlıklı gelişimini sağlamaktadır. Bundandır ki bölgede köpek eğitim merkezlerine talep her geçen gün artış göstermektedir. Merak konusu haline gelmiş olan bu köpek eğitim merkezlerinde köpeğinizin ilk adım olarak öğrenmesi gereken yavru köpek eğitimi verilmektedir. Verilen bu eğitimde ilk önce tuvalet eğitimi verilir. Birçok insanın hayvan sevgisine rağmen şikâyetçi olduğu bu durum köpeği kısa bir süre içerisinde köpeğinize öğretilmektedir. Sonrasında sizin köpeğinizden beklentinize bağlı olarak eğitim süreci devam eder. Uzmanların genel olarak uyardığı bazı köpek ırkları vardır. Örneğin av köpeği olarak sahiplendiğiniz ya da satın aldığınız bir köpeğin temel itaat eğitimlerine önce hayvan severin başlaması ve onun avcılık hakkında bilgi vermesi gerekmektedir. Gerekli komutları sahibinin öğretmesi daha kolay bir yol olacaktır. Köpek eğitimi merkezlerinden alacağınız destek ile eğitimin sürecini siz belirleyebilir ve hayvanınızın yapabildikleri ya da yapamadıklarını iletmeniz ile birlikte iyi sonuçlara ulaşırsınız.

Teşvikiye Köpek Eğitimi

Köpek eğitimi çok kapsamlı bir konudur. Birçok farklı alan ve birçok farklı tarz bulunmaktadır. Yavru köpek eğitimi, tuvalet eğitimi, temel itaat eğitimi ve ileri itaat eğitimi bunlardan bazılarıdır. Profesyonel anlamda çalışılan ve uzmanların yetkinliklerinin olduğu bu eğitim merkezinde sıralama yapılarak bu eğitimlerin hepsi verilmektedir. Köpeğinin mutlu yaşaması için gerekli olan bu eğitimler pozitif eğitim olarak verilmekte ve bahsedildiği üzere asla şiddet içermemektedir. Şiddet içeren eğitimlere karşı tutumlarıyla insanlara ve amatörce eğitim hizmeti verenlere de örnek olan bu eğitim merkezlerinde evde eğitim ya da merkezde eğitim olmak üzere farklı hizmet seçenekleri de bulunmaktadır. Köpeğinizle iyi diyaloglar kurmak ve iyi bir iletişim içerisinde olmak iyi bir eğitimden geçmektedir. Bu sayede köpeğinizle beraber daha huzurlu bir yaşamın temellerini atmış olursunuz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir