© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Çiftlikleri
  4. »
  5. Ucuz Köpek Kafesi

Ucuz Köpek Kafesi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
978 0

customized-dog-bandana-21341867Köpekler için kullanılan kafesler ile ilgili her ne kadar pek çok hayvansever olumlu düşüncelere sahip olmasa da kafes kullanımı ve kafes eğitimi bazı şartlarda köpekleriniziz sağlığı kadar diğer insanların güvenliği ve sağlığı için de gerekli olabilmektedir. Kafes, hayvanınızın hapsedildiği bir ortam olarak görülmemeli aksine onun yuvası olarak algılanmalıdır. Tabi ki kafes kullanımından önce hayvanınıza etkili bir kafes eğitimi vermeniz gereklidir. En ucuz köpek kafesi hangisidir şeklinde araştırmaya girmeden, en iyi kafes eğitimini hayvanınıza nasıl sağlayabilirsiniz önceliğiniz bu olmalıdır.  Özellikle köpeklerin kafesinde kendilerini güvende hissedebileceği, ve kendine ait bir alanı olduğu bilinciyle huzurlu olabileceğini anlamanız gerekmektedir. Bunun yanısıra kafes örneğin köpeğinize vereceğiniz bir tuvalet eğitimi için araç olarak kullanabileceğiniz malzeme olabilir.

Köpeğinizi kafese alıştırmak, köpeğinizin tuvalet eğitiminin yanısıra , köpeğinizin çiğneme eğitimine aracı  olarak kullanabileceğiniz bir araç olacaktır. Çiğneme eğitimi köpeğinizin çiğnemesini istemediğiniz eşyalara karşı uzak durmasını sağlayan önemli bir eğitimdir. Kafes eğitimli köpekler,bu konuda  olumlu yönde davranışlar geliştirir ve daha uyumlu hayvanlar haline gelebilirler. Pek çok köpek sahibinin sıkça karşılaştığı sorunların başında olan, köpeğinizden ayrılırken hayvanınızın yaşadığı ayrılık problemleri, uygun bir kafes eğitimiyle giderilebilmektedir. Çünkü kafesini yuvası olarak gören ve adapte olan hayvan kendini yuvasında hissedecek ve yalnızlık çekmeyecektir. Böylece köpeğinizin psikolojik olarak hırpalanmasının da önüne geçmiş olacaksınız.

En ucuz köpek kafesi nerede satılır araştırmaya başlamadan önce köpeğiniz için doğru kafes hangisidir bunu belirlemeniz gerekmektedir. Alacağınız kafesin boyutları en önemli konudur. Köpeğinizin türüne göre belirleyeceğiniz kafes, onun rahat hareket edebileceği genişlikte olmalıdır. Çünkü kafesin içerisinde onun oynayabileceği oyuncakların yanı sıra yatağı da bulunacaktır. Yatak konusunda seçim yaparken, köpeğinizin çiğneyerek zarar veremeyeceği bir materyal olmasına özen göstermeniz gereklidir. Ayrıca mevsimsel değişkenlikleri de göz önüne alarak malzeme seçmelisiniz. Köpeğinizin kafesin içindeyken sıkılmaması için mutlaka oynamaktan hoşlandığı oyuncaklarını kafesin içerisinde bulundurun. Bunu yanında kafesin içinde bulunması gereken bir diğer şey de sudur. Özellikle kafesin belli bir bölümüne sabitlenerek devrilmesi engellenen bir su kabı tercih etmeniz yerinde bir seçim olacaktır.

Ucuz köpek kafesi alışverişinizi aceleye getirmeyin. Kafes almadan önce özellikle dikkat etmeniz gereken en önemli husus köpeğinizin kafese başlangıçta nasıl tepki verdiğini anlamak olmalıdır. Bu nedenle kafesi köpeğinizin kolay adapte olabileceği bir eşya haline getirmeniz gereklidir. Köpeğiniz kafesi kendiliğinden kabul etmeli, onu asla kafesi sevmesi için zorlamamalısınız. Bu nedenle başlangıçta asla aceleci davranmamalı, kafesi köpeğinizin içine kolayca girebileceği ve onu rahatça inceleyebileceği bir yere koymalı ve onu tanımasını sağlamalısınız. Kafese alışmasını kolaylaştırmak için kafesin girişine sevdiği yiyecekleri koyabilirsiniz. Köpeğiniz kendiliğinden kafesin içine girer bu konuda herhangi bir problem yaşamazsa mutlaka bu davranışını ödüllendirerek onun cesaretini desteklemelisiniz. Köpeğinizin önceden kullanmayı sevdiği vazgeçemediği objeleri kafesin içinde kullanırsanız işiniz kolaylaşacaktır.

Köpeğin kafese alışması zaman alabilir ve her iki tarafında karşılıklı çabası gereklidir. Sabırlı olun ve köpeğiniz ile birlikte kafesin yakınlarında oyunlar oynayın. Gerekirse kafesi de bu oyunlara dahil edecek çözümler bulabilirsiniz. Köpeğinizin kafese gösterdiği her ilgiyi mutlaka ödüllendirin. Onu ne kadar yüreklendirirseniz kafese alışması o derece kolay olacaktır. Kafeste kalma sürelerine mutlaka uyun çünkü eğer 4 yada 5 saatten fazla köpeğinizi kafes içinde tutarsanız, bu köpek gibi hareketli ve sosyal hayvanlar için kesinlikle doğru bir davranış değildir. Zorunlu haller dışında köpeğinizin uzun süre kafeste kalmasına izin vermeyin.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir