© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek İtaat Eğitimi
  4. »
  5. Ümraniye Köpek Eğitimi

Ümraniye Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
1022 0

Ümraniye İstanbul’un önde gelen ilçelerinden birisidir. Hızlı kentleşen bir semttir. Ümraniye İstanbul’un en kalabalık semtleri arasında önde gelmektedir. Anadolu yakasında bulunmaktadır. Altı yüz doksan binin üzerinde bir nüfusa sahiptir. İlçenin şehirleşmesi mahalleden mahalleye değişmektedir. Düzgün yerleşim alanları olduğu gibi gece kondu tarzı çarpık kentleşmenin olduğu bölgeleri de mevcuttur. Semt İstanbul’un en kalabalık onuncu ilçesidir. Bu sebeple semtte yerleşim ve yaşam alanıyla ilgili problemler yaşanabilmektedir. Bölgede ki insan nüfusunda ki kalabalığın yanı sıra ilçede aynı zaman da hayvan nüfusu da oldukça kalabalıktır. Semtte köpek sahibi olan hayvan severler olduğu gibi, sokak köpekleri de oldukça fazladır. Yüksek nüfus kaynaklı daralan yaşam alanları hem insanları hem de köpekleri etkilemektedir. Bu durum köpekler için daha zordur. Bu yüzden köpeklere çeşitli eğitimler verilmektedir.

 

Ümraniye Köpek Eğitimi konusunda oldukça dikkat edilmesi gereken bir semttir. Daralan yaşam alanları köpekleri daha asabi hale getirmektedir. Bu da zaman zaman köpeklerin saldırganlıklarını arttırabilmektedir. Eğitim almayan köpekler insanlar için dönem dönem oldukça yüksek tehlike arz edebilmektedir. Köpek eğitimleri bu yüzden oldukça önemlidir. Köpek eğitimlerin de amaçlanan köpeklerin sosyal hayata ayak uydurabilmeleri, insanlarla iletişim halin de olabilmeleri ve çevrelerine zarar vermemelerini sağlamaktır. Köpek eğitimi oldukça ciddi bir iştir. O yüzden kesinlikle alanın da oldukça uzman köpek eğitmenleri tarafından verilmelidir. Köpek eğitimlerin de başarı köpek cinsine göre değişiklik göstermektedir. Bazı köpek cinsleri oldukça itaatkârdır. Bu köpekler oldukça rahat, kolay ve sağlıklı bir şekilde eğitilebilirler. Bazı köpek cinsleri ise oldukça asabidirler. Her hangi bir durum da aniden tepkiler değişebilir.

Ümraniye Köpek Eğitimi

Çevrelerinde ki insanlar içn tehlike arz edebilirler. Bu cinslerde olan köpeklerin eğitimleri diğer köpek cinslerine göre daha uzun süreler de, daha zorlu ve daha zahmetli bir şekilde verilmektedir. Bu yüzden köpeklerin kendi doğalarına en uygun olan eğitim uzmanlar tarafından belirlenip, doğru şekilde uygulanmalıdır. Köpek eğitimlerinin başarıya ulaşması için öncelikle eğitime başlama yaşı oldukça yüksek önem arz etmektedir. En uygun olanı yavru iken köpeklerin eğitilmeye başlamasıdır. Bu durum eğitimde ki başarı oranını çok yüksek miktarda arttıracaktır. Sahipli olan köpekler eğitilirken sahipleriyle de zaman geçirmeleri oldukça önemlidir. Çünkü ilk komutları öğrendikleri zaman sahipleri yanlarında olmazsa bu komutları sahipleriyle uygulamaları oldukça zaman alabilmektedir. Köpeklere genel olarak başlangıçta tuvalet eğitimi verilir. Bunu devamın da çeşitli komutlar ve bunların uygulanması öğretilmeye çalışılır. Ümraniye Köpek Eğitimi sadece bunlarla sınırlı değildir. Bunların yanı sıra köpekler için verilen çok farklı ve özel eğitimler de vardır. Narkotik bölümü için eğitilen köpekler oldukça zorlu eğitimlerden geçirilmektedir.

Ümraniye Köpek Eğitimi

Eğitimler de bu köpeklerin koku duyguları üzerinde yoğunlaşmaktadır. Hayvanların aranılan uyuşturucuyu bulabilmesi için oldukça uzun ve zahmetli eğitimler almaktadırlar. Bu tarz eğitimler her köpek cinsi için uygun değildir. Köpekler kendi özelliklerine göre sınıflandırıldıktan sonra bu eğitime en uygun olan köpek cinsleri belirlenir. Belirlenen cinsten köpekler bu eğitime alınır. Aynı zaman da askeri alanda faaliyet göstermek için de köpek eğitimleri verilmektedir. Köpekler diğer köpeklere göre daha üstün özelliklere sahip iseler bu alanlara yönlendirilirler. Askeri ve polis köpeklerinin yanın da; işçi köpekler, refakatçi köpekler, itfaiyeci köpekler, bekçi köpekler de diğer köpeklerden oldukça değişik eğitimler almaktadır. Aldıkları bu eğitimler onların önemli işlerde oldukça üstün başarılar göstermelerini sağlar. Bu durum hem insanlar için hem de köpek sahipleri için oldukça faydalı olmaktadır. Ümraniye Köpek Eğitimi konusunda oldukça başarılı bir semttir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir