© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Yavru Köpek Eğitim Merkezi

Yavru Köpek Eğitim Merkezi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
858 0

KEDİ-KÖPEK-BANDANASIBirçok açılan köpek eğitim merkezleri bulunmaktadır, fakat aynı zamanda yavru köpekler içinde özel olarak yavru köpek eğitim merkezi bulunur. Burada sadece yavru köpekler eğitim görür. Hayvanlarda da insanlar gibi, küçük yaşta eğitim gördükleri sürece, büyüdükçe daha sadık ve daha sakin bir köpek haline geliyorlar. Yavru köpekler görünüşte gerçekten çok sevimli ve oynanılacak hayvanlara benzerler, ama bazıları saldırgan ve bazen ne yaptıkları belli olmayan köpekler haline gelebiliyorlar. Bir köpekten malum en fazla sekiz veya on tane yavru köpek çıkınca, hepsine aynı anda bakamıyorsunuz. Bu sebeple bazen eğitilmesi gereken yavru köpeğinizi, yavru köpek eğitim merkezine gönderiyorsunuz. Bir süre orada eğitim gördükten sonra, yavru köpek evine dönüyor. Yavru köpekleri eğitmek çok daha zor, çünkü onlara bir şey anlatmak, yetişkin bir köpeğe anlatmak gibi olmuyor.

Yavru köpekler her zaman kendi istedikleri olsun isterler. Oyun oynamak isterler ve her zaman ilgi çekmenin peşinde olurlar. Bazen onlara bakarken keşke bende yavru bir köpek olsam diyebilirsiniz. Yavru köpek eğitim merkezi, köpeklere beslenmenin kurallarını, tuvalet eğitimi, daha sonra oturup kalkmasını ve benzeri eğitimler verilmektedir. Çok fazla köpeği zorlamayan, fakat gerekli olan eğitimler olmaktadır. Yavru köpekler, yetişkin köpeklerden çok daha fazla ilgi ve sevgi ister. Bu sebeple onları eğitirken, onları ne kadar çok sevdiğini göstermeniz çok önemlidir. Onlarla hem oynayacaksınız, hemde eğiteceksiniz. Bazen kendi evinde yavru köpeklerini eğitmeye çalışanlar olabiliyor. İmkansız değil, fakat zorlanabilirler. Eğer yavru köpeklerini köpek eğitim merkezine göndermek istemezlerse ve evlerinde, kendi gözleri ve annesi önünde eğitmek istedikleri zaman, köpek eğitim uzmanını eve çağırabilirler veya mesaj ve telefon yoluyla destek alarak yavru köpeklerini eğitebilirler.

Yavru köpek eğitim merkezleri çok özel bir yerdir, çünkü sadece yavru köpekler için hazırlanmış ve onların etkileneceği şekilde tasarlanmış bir işletmedir. Yavru köpekler ciddi anlamda hassas oldukları için, eğitim süreci onlara zor gelebilir, fakat sevgi gösterdiğiniz zaman, onlarda size olumlu karşılık vereceklerdir. Yavru köpek eğitim merkezi artık her yerde olan bir işletmedir, fakat yavru köpek eğitim merkezi açabilmek için sizden ciddi belgeler isterler, çünkü iş çok ciddi bir iştir. Sonuçta köpek olsalar bile, yavru köpeklere eğitim veriyorsunuz. Onlarda çocuklar gibi hassas, sevgiye muhtaç ve yardıma muhtaç canlılardır. Onlara eğitim verirken, onları zorlayacak şekilde bunu yapmamamız gerekiyor. Yavru köpekleri yormadan eğitim vermeniz lazım. Dinlenmeleri çok önemli, bunun yanı sıra doğru saatlerinde beslenmeleri ve ayrıca tuvalet için dışarıya çıkarılmaları ayrıca çok önemlidir. Yavru oldukları için, yemek dışında bir şeylere ihtiyaçları olmadığı anlamına gelmiyor.

Yavru köpek bakımı zordur ve yavru köpek eğitim merkezinde sadece yavru köpeklere değil, aynı zamanda köpek sahibine, yavru köpeklerine evde eğitime devam edebilmeleri için neler yapabileceklerini gösterebiliyorlar. Sonuçta eğitim merkezinde eğitim bittikten sonra, unutmamaları için evde de eğitim verilmesi gerekiyor. Evde verilen eğitimler genel olarak, köpeğin öğrendiği şeyleri rutin olarak uygulamaktır. Dolayısıyla köpeğin doğru beslenme saatinde yemeğini vermek, tuvaleti için sadece saati geldiğinde dışarıya çıkarmak veya köpek ne zaman işaretini verirse o zaman tuvalet için dışarıya çıkmak ve benzeri şekilde, öğrendiği şeyleri köpeğin hayat rutini içerisine almak gerekmektedir. Elbette köpeğin öğrenmesi biraz zaman alabilir, fakat zamanla her şey daha net oturacaktır ve köpekle daha iyi anlaşacaksınız, fakat köpeğinize şevkat ve sevgi göstermeyi asla unutmayın. Bu gerçekten çok önemli, çünkü özellikle yavru köpek oldukları için sevgiye çok muhtaçtırlar.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir