© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Zeytinburnu Köpek Eğitim Merkezi istanbul

Zeytinburnu Köpek Eğitim Merkezi istanbul

admin admin - - 5 dk okuma süresi
639 0

Köpek sahipleri köpeklerini sahiplendikleri andan itibaren eğitimlerine başlarlar. Tuvalet eğitimiyle başlayan bu süreç, diğer eğitimleriyle devam eder; ancak köpek eğitimine başlanmadan önce köpek sahiplerinin dikkat etmesi gereken en önemli konu köpek eğitimleriyle ilgili bilgi sahibi olmaları gerektiğidir. Bunun için alanında uzman bir eğitmene başvurmalı, bakımı ve eğitimiyle ilgili detaylı bilgi almalılar. Köpeklerin ileri yaşlarında davranış alışkanlıklarını değiştirmenin zor olduğunu, bu yüzden köpek eğitiminde profesyonel destek alınması gerektiğini vurgulayan uzmanlar, köpeklerin duygusal sağlıkları için de aynı uyarıyı yapıyor. Zeytinburnu Köpek Eğitim Merkezi istanbul köpek sahiplerine bu konuda gereken hizmeti veriyor.

Uzman Köpek Eğitmenleri Kalıcı Eğitimler Veriyor

Köpeklere verilecek en doğru eğitim şüphesiz bir uzman eşliğinde verilen eğitimdir. Bu konuda birçok köpek eğitmiş tecrübeli ve köpekleri çok iyi tanıyan profesyonel bir köpek eğitmeni her zaman bilimsel verilerle kanıtlanmış en doğru yöntemlerle eğitim yapacaktır. Bu konuda köpek sahipleri Zeytinburnu Köpek Eğitim Merkezi istanbul uzman eğitmenlerine başvurarak köpeklerine her türlü eğitimi verdirebilirler.

Uzman eğitmenler köpek sahibiyle konuşarak köpek hakkında detaylı bir analizde bulunur ve köpeğin sorunları ve ihtiyacı olan eğitimler saptanarak, ırkına, cinsine, karakterine ve eğitilebilirlik durumuna göre uygun bir eğitim programı belirlenir ve eğitime başlanır. Eğitimler ortalama 4 hafta sürer ve bunun son haftası sahiplerinin de katılımıyla uygulanan uyum programıdır. Sahibiyle yapılan eğitimler köpeğin davranışlarını pekiştirmede yardımcı olur. Köpek sahibi de köpeğini nasıl eğitebileceğini öğrenir ve bu da köpeğine yeni şeyler öğretmesine yardımcı olur.

Köpek Eğitimlerinde Bilimsel Yöntemler Kullanılıyor

Zeytinburnu Köpek Eğitim Merkezi istanbul

Son yıllarda geliştirilen pozitif eğitim metodu, klasik yöntemlerde kullanılan cezalandırmayı ortadan kaldırıp yerine ödüllendirme sistemini koyuyor. Canlılara fiziksel ve psikolojik şiddet içeren hiçbir eğitim yöntemi, uzun vadede olumlu sonuçlar vermeyeceğinden, köpekler ödüllendirme ile teşvik ediliyor. Verilen komutu doğru uygulayan köpekler; sevdikleri bir yiyecek, bir oyuncakla ya da sevilerek ödüllendiriliyor. Zeytinburnu Köpek Eğitim Merkezi İstanbul bilimsel yöntemlerle köpeklerde davranış bozukluğu oluşturacak herhangi bir hasar bırakmadan köpekler hem oyun oynayıp hem de eğitiliyor.

Zeytinburnu Köpek Eğitim Merkezi istanbul

Bir köpeğe verilecek her doğru eğitim, onun sahibiyle arasındaki iletişimi kuvvetlendiren bir bağ oluşturuyor. Köpek sahipleri bu sayede köpekleri üzerinde kontrol oluşturabiliyor, köpekler ise sahiplerinin ne istediğini anlayabiliyor. Böylelikle köpekler sahipleriyle oyun oynayabiliyor ya da diğer insanlara, hayvanlara, çocuklara, dışarıda gördüğü ve alışkın olmadığı herhangi bir obje karşısında korkmadan, agresifleşmeden ya da saldırıp ısırmadan normal tepkiler verebiliyorlar. Zeytinburnu Köpek Eğitim Merkezi istanbul verdiği eğitimlerle, köpekler dışarıda hem diğer insanlar için bir tehlike unsuru olmaktan çıkıyor hem de köpek sahipleri sorunsuzca köpekleriyle güzel vakit geçirebiliyorlar. Aynı zamanda bu durum köpekler için de yıpratıcı olmuyor.

Köpek eğitim merkezinde köpeklere tuvalet eğitimi, temel ve ileri itaat eğitimi, sosyalleşme eğitimleri veriliyor. Ayrıca köpeklerin kullanım alanlarına göre alan koruma eğitimi ya da bodyguard eğitimleri ve ayrıca köpek sahibinin öğretilmesini istediği özel eğitimler de veriliyor. İtaat eğitimleri temel itaat eğitimiyle başlıyor ve otur, otur-bekle, git, gel, aferin, hayır, gibi temel komutlar öğretiliyor.

Daha sonra ileri itaat eğitimiyle tasmasız bağımsız bir şekilde komut sayısı artırılarak eğitim veriliyor. İleri itaat eğitiminde aynı zamanda yabancılara gitmemesi, yabancılardan bir şey yememesi gibi koruyucu eğitimler de veriliyor. Sosyalleşme eğitimi ise agresyon, saldırganlık, korkaklık, ürkeklik gibi davranış bozuklukları gösteren köpekler için onları dış dünyaya alıştıran eğitimlerdir. Zeytinburnu Köpek Eğitim Merkezi İstanbul tüm bu eğitimleri uzman eğitmenleri aracılığıyla veriyor.

 

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir