© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Satılık St Bernard Fiyatları

Satılık St Bernard Fiyatları

admin admin - - 7 dk okuma süresi
699 0

Pek çok sorumsuz yetiştirici ve yavru üreticisi bu nazik devleri üretmektedir. Sağlıklı bir köpek olduğundan emin olmak için, sorumsuz bir yetiştiriciden, köpek yavrusu fabrikasından veya evde beslenen hayvan depolarından asla köpek almayın. Köpek yavrularına test edip, yavru köpeklere geçebilecekleri genetik hastalıklardan arınmış olduklarından emin olmak için saygın bir yetiştiriciyi bulun. Bir köpek yavrusu satın alıyorsanız, köpek yavrunuzun ebeveynleri için sağlık izni gösterecek iyi bir yetiştiriciyi bulun. Sağlık izni, bir köpeğin belirli bir durum için test edildiğini ve bu hastalıklardan temizlendiğini ispatlamaktadır. Tüm aşılarının yapılmış olmasına özen gösterin.

Saint Bernard Özellikleri

Başlangıçta Saint Bernard cinsi köpek ırkının, İsviçre Hospis Saint Bernard’ın gerekçesiyle korunması ve kaybolan ve yaralanan yolcuların bulunması ve kurtarılması için kullanıldı. Günümüzde St. Bernard, dünya genelinde birçok evde aile hayatının konforundan yararlanmaktadır. Çok yönlüdür ve gösteri halkasında ve itaat davalarında, ağırlığı çeken yarışmalarda mükemmeldir. Gece sıkıntısı, her öksürüğü acı çektiriyor ve her hapşırık vücudunu sarıp çömelip dönmesine neden oluyor.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde tür nazik, akıllı, iyi huylu bir köpektir. Ayrıca dev 80 cm yüksekliğe ve 70 kilo ağırlığa erişebilen geniş, kaslı bir köpektir. Daha kısa boylu ve uzun tüylü çeşitlerde bulunur. Boyutuna rağmen Saint Bernard, harika bir aile dostu olan sakin kapalı bir köpektir. Bununla birlikte, iyi bir günlük yürüyüş yapması koşuluyla, küçük mahallelerde yaşayabilir. Evinizin boyutu önemlidir, karışıklığa toleransınız varsa besleyebilirsiniz. Saçları dökülür ve çamur ve leke yaparlar. Saint Bernard’ın çok fazla egzersiz yapması gerekmiyor. O koşu arkadaşı değil ve sıcak iklimlerde de solgunluk yaşar. Kolayca ısı yorulmasına uğrarlar ve sıcak havalarda gölge ve bol bol taze, soğuk suya ihtiyaç duyarlar. Bernard bugün çok sevilen bir cins. Çok yönlü ve iyi huyludur. Ilımlı egzersiz gereksinimlerine sahip, büyük ama yumuşak bir köpek isteyen kişiler için iyi bir seçimdir. Saint Bernards harika aile evcil hayvanları olsalar da, küçük çocuklu evler için önerilmez, zira istemeden nakavt edip küçük çocukları incitebilirler. Bernards kısa ömürlü bir cinstir, genellikle sadece 8 ile 10 yıl yaşarlar. Saint Bernard dışarıda ailesinden uzak kalmamalıdır. Sevdikleri aileyle evde olduklarında bütün köpekler daha iyi olurlar.

Saint Bernard Kişilik

Satılık St Bernard Fiyatları

Samimi ve misafirperverlerdir. Onlar istikrarlı ve yardımsever bir mizaç gösterirler ve nazik, dikkatli davranırlar. Büyük boylarından dolayı i erken yaşta eğitmeye başlamanız önemlidir, ancak yine de kolaylıkla yönetilebilir durumdadır. Zeki ve istekli ama bazen inatçılardır. Bir aile üyesini savunmadıkça agresif olmazlar. Her köpekte olduğu gibi, Saint Bernards’ın gençken birçok farklı insana, manzaraya, seslere ve deneyime maruz kaldıkları erken sosyalleşmeye ihtiyaçları var.

Satılık St Bernard Fiyatları

Genellikle sağlıklıdır, ancak tüm ırklar gibi bazı sağlık koşullarına eğilimlidirler. Bu hastalıklardan herhangi birini veya tümünü almazlar, ancak bu cinsi düşünmeye çalışıyorsanız bunların farkında olmanız önemlidir.

Kalça Displazisi: Bu, kalçanın kalça eklemine tam oturmadığı kalıtsal bir durumdur. Bazı köpekler bir veya her iki arka bacakta ağrı ve topallık gösterir, ancak kalça displazisi olan bir köpekte herhangi bir rahatsızlık belirtisi fark etmeyebilirsiniz. Köpek yaşlandığında artrit gelişebilir. Kalça displazisi için röntgen taraması Ortopedi Hayvanları Vakfı veya Pennsylvania Kalça İyileştirme Programı (PennHIP) tarafından yapılır. Kalça displazisi olan köpekler yetiştirilmemelidir. Dirsek Displazisi: Bu, büyük cins köpekler için ortak bir kalıtsal koşuldur. Köpeğin dirseğini oluşturan ve eklem gevşekliğine neden olan üç kemiğin farklı büyüme hızlarından kaynaklandığı düşünülüyor.

Entropion: Genellikle altı aylıkken ortaya çıkan bu kusur, göz kapağının içeri doğru kaymasına, tahriş edici veya göz küresinin yaralanmasına neden olur. Bir veya her iki göz de etkilenebilir.

Epilepsi: Bu bozukluk hafif veya şiddetli nöbetlere neden olur. Epilepsi kalıtsal olabilir; Metabolik bozukluklar, beyini etkileyen bulaşıcı hastalıklar, tümörler, zehirlere maruz kalma veya şiddetli kafa yaralanmaları gibi olaylar tarafından tetiklenebilir

Katarakt: Katarakt, görme güçlüğüne neden olan göz merceğindeki bir opaklıktır. Köpeğin gözleri bulutlu bir görünüme sahip olacak.

Saint Bernard Bakım

Saint Bernard’ın ılımlı egzersizlerine ihtiyacı var, ancak obeziteyi önlemek için sağaltmaları önemlidir. Fazla kilo almak eklemleri zorlaştırır ve artrit veya ortopedik problemlere neden olabilir. Saint Bernard çok hızlı kilo almasına ya da kaygan zeminlere atlamasına izin vermeyin.. Onların günün sıcağında egzersiz yapmalarına izin vermeyin gölge ve temiz suya her zaman erişebildiklerinden emin olun. Ağır hırıltı, koyu kırmızı diş etleri ve güçsüzlük veya çökme gibi yorgunluk ve ısı yorulma belirtilerinin farkında olun. Saint Bernard’ınızı mutlu ve rahat bir yaklaşımla eğitin. Temel kuralları koyun ve onları takip etmesini istemekte tutarlı olun.

Saint Bernard Beslenme

Önerilen günlük miktar günde 5-6 fincan yüksek kaliteli kuru gıdadır ve iki öğün yemekten oluşur.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir