© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi Fiyatları
  4. »
  5. Sarıyer Köpek Eğitim Çiftliği

Sarıyer Köpek Eğitim Çiftliği

admin admin - - 5 dk okuma süresi
489 0

Ülkemizin en güzel şehri olan İstanbul’da yaşayan herkesin köpekleri ile ilgili hizmet alması çok kolaydır. İstanbul’un her yerinde olduğu gibi Sarıyer ilçesinde de gıdadan sağlığa, pansiyonlardan eğitim çiftliklerine tüm ihtiyaçları karşılandığı hizmetler vardır. Bu anlamda hayvan sahiplerine en çok yardımcı olan Sarıyer köpek eğitim çiftliği, verdiği eğitimlerin kalitesi ve kalıcılığı ile dikkat çekiyor. En çok yavru halindeyken sahiplenilen köpeklerin gelişim süreçlerinde, ev hayatına ve sosyal yaşama adapte olması için çeşitli eğitimler verilir. Yanlış alışkanlıkların düzeltilmesi ve disiplin eksikliğinin giderilmesi için birçok eğitim verilir.

Köpeklere verilen eğitimlerin uzmanlar tarafından verilmemesi durumunda köpeklerde olumsuz davranışlar ortaya çıkabilir. Bu istenmeyen durumlarda ise sahipler istemese de köpeklerini başka birine verme kararı alabilir. Söz dinlemeyen ve gerekli eğitimleri almamış bir köpeği yeterli derecede eğitemeyen bir kişi ona bakamadığını düşünebilir. Bu konularda mutlaka uzman eğitmenlerden yardım almak çok önemlidir. Köpekleri ile mutlu bir yaşam sürmek isteyenlerin ona vereceği sevgi kadar, kaliteli bir eğitim vermesi de çok mühimdir.

Sosyal Ortamlardaki ve Ev Yaşamındaki Uyum Problemleri İçin Verilen Eğitimler

Sarıyer Köpek Eğitim Çiftliği

Daha çok yavru köpeklere verilen bu eğitim, sahibin evdeki kuraları köpeğe aktarması ve bunları uygularken nasıl davranılacağı konusunda içeriklere sahiptir. Sahip ile köpek arasında uyumlu bir ilişki yaratmak ve yavru olan köpeğin hem sahibine hem de dış dünyaya alışmasını sağlamak için verilmektedir. Çiftliklerin dışında verilen eğitimlerden biri olan uyum eğitimi, bu alanda bilgi sahibi çalışanlar tarafında ev ziyaretleri şeklinde verilir. Hem köpeğin sahibine köpek bakımı ve davranışları ile ilgili bilgiler vererek hem de köpekleri o ortama uyumunu sağlamak amacıyla kısa süreli dersler seklindedir. Diğer yaş grupları için verilen eğitimlerin bir alt aşaması olması sayesinde de diğer eğitimlerin daha etkin olmasını sağlar. Sahibine ve evine alışan köpek, ilerleyen yaşlarında temelden aldığı bu eğitimleri uygulamakta zorlanmaz.

Tuvalet Alışkanlığı Eğitimleri

Temel olarak iki aşamadan oluşan tuvalet eğitimi en başta yaşam alanında verilir. Köpeği yaşadığı kapalı ortamda tuvalet ihtiyacı olduğu zaman bunu nasıl yapması gerektiği öğretilir. Yavrular için ev içinde oluşturulmuş alanlara yapması, diğer köpeklerde ise dışarı çıkma alışkanlığı edinilmesi temel amaçtır. Hem ev ortamında hem de eğitim çiftliklerinde verilen bu eğitimler, bir ay gibi kısa sürelerde köpeklere istenen alışkanlığın verilmesini sağlar. Bunun haricinde dışarı çıkıldığı zamanlarda köpeğin her yerde tuvalet ihtiyacını gidermemesi için verilen eğitimler vardır. Çiftliklerde verilen bu eğitimler, daha çok bebeklik çağından çıkmış köpekler için veriliyor. Fiziksel olarak daha büyük köpekler için özellikle gerekli olan tuvalet eğitimi uzmanlar kontrolünde verildiği zaman daha kalıcı bir hal alıyor.

Başlangıç ve İleri Seviyede İtaat Eğitimleri

Belli bir yaşa gelen köpeklerin sahibiyle uyum içinde yaşayabilmesi için mutlaka alması gereken eğitimlerden biri olan itaat eğitimi, her ırktan köpeğe verilen bir eğitimdir. Köpeklerin çevreye karşı algı seviyesinin yükseltilmesi, hareketlere ve seslere duyarlı hale getirilmesi amaçlanır. Sahiplerin kontrolü ve eşliğinde verilen eğitimler sayesinde köpekler sahiplerine sorgulamadan itaat eder. Altı ay olan yaş grubundan başlayan ve tüm köpeklere verilmesi gereken eğitimler köpek eğitim çiftliklerinde en profesyonel haliyle verilir.

Sarıyer Köpek Eğitim Çiftliği

Her köpeğin dilinden anlayan ve onların eğitimi için en doğru zamanı bilen uzman eğitmenlerle çalışan Sarıyer köpek eğitim çiftliği Sarıyer ve çevresinde yaşayan herkesin gönül rahatlığı ile hizmet alabileceği bir yerdir. Tüm eğitim seviyelerinin varlığı ve titizlikle veriliyor olması sayesinde, köpeklerin gelişimi açısından çok önemli olan bu eğitimlerin verilmesi için en doğru yer olma özelliği taşıyor.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir