© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Çiftlikleri
  4. »
  5. Bichon Frise Köpek Eğitimi

Bichon Frise Köpek Eğitimi

admin admin - - 6 dk okuma süresi
703 0

Bichon frise cins köpeklerin oldukça tüylü ve çok sevimli bir görünüme sahiptirler. Hem çok küçük yapıda olmaları hem de yanında yaşadıkları ailelere düşkünlükleri nedeniyle evde beslemek için ideal bir hayvandır. Gözleri yuvarlak bir yapıda ve oldukça siyahtır ve gözelerinin etrafı halkalarla çevrilidir. Ağzı küçük olmasına rağmen çok güçlüdür ve dişleri çok keskindir. Dış görünüşü beyaz tüylü, kabarık ve kısadır. Boyunları uzun, kuyrukları kıvrık bir şekildedir, kulakları sarkık ve yüzünün orta büyüklükte olması onu daha da sevimlilik katıyor. Tüylerinin yapısı iki katmanlıdır ve tüy bakımına dikkat edilmesi çok önemli bir yere sahiptir.

Tüylerinin her gün yıkanması ve mutlaka her gün fırçalanması gerekir. Bu köpeklerin pirelere karşı alerjileri olduğundan dolayı bichon frise cinsi köpeklerinin devamlı olarak derilerinin sağlık kontrolünden geçmesi gerekir. Ayda bir defa mutlaka tüylerinin tıraş edilmesi ve tıraş sırasında göz ve kulak etrafında ki tüylerinde mutlaka temizlenmesi çok önemlidir. Bichon frise köpeklerin tüyleri oldukça sağlıklı olduğundan dolayı tüyleri fazla dökülmez. Bu nedenle çocuklu ve alerjileri olan ailelerin evinde beslenmesi de çok uygundur.

Bichon Frise Köpek Eğitimi

Aynı zamanda göz çevresinin temizliği asla ihmal edilmemeli ve zaman zaman temiz ve nemli bir bez yardımı ile gözlerinin temizlenmesi gerekir. Bichon frise cinsi köpekler sosyal olmayı ve yanında bulundukları ailelerle vakit geçirmeye bayılırlar. İnsanlara çok fazla ihtiyaçları olduğu için kendiliğinden sosyalleşmiş köpeklerdir. Kendilerini yaşadıkları ailenin bir üyesi olarak görürler ve ailenin kendisiyle ilgilenmesine sevgilerini hissettirmelerine çok ihtiyaç duyarlar.

Bichon Frise Köpek Eğitimi

Aynı zamanda kendilerini ailenin bir parçası olarak görmeleri onların çok mutlu bir yapıya sahip olmalarına olanak sağlar. Bilhassa evde çocuk varsa ve o aile kalabalık ise o zaman kendilerini daha güvende ve daha mutlu hissederler. Çok enerjik, cesaretli ve aynı zamanda çokta duygusal olan bichon frise köpekler enerjilerini, evin içerisinde koşturup oyunlar oynayarak ve egzersizler yaparak atarlar. Evde bu şekilde enerjilerini atarak egzersiz yaptıklarından dolayı, dışarı çıkmaya çok ihtiyaç duymazlar. Evde keyifli vakit geçirdikleri gibi, dışarıda sahibi ile oyunlar oynamak ve yapılacak olan yürüyüşler bu köpeklerin bayıldığı şeyler arasında bulunur. Çok uyumlu bir yapıları olduğu için çocuklar ve diğer yabancı canlılarla çok iyi anlaşırlar. Bichon frise köpekler yalnız kalmaktan nefret ederler ve çevresinde bulunan herkesi çok severler. Ancak bazı eğitimlerin yanlış verilmesinden dolayı bu köpekler ısırma eğiliminde bulunabilirler.

Bu nedenle bichon frise köpeği sahiplenmeden önce mutlaka nasıl eğitildiği ve ısırmaya meyilli olup olmadığı araştırılmalıdır. Bu köpeklerin yaşam süreleri yaklaşık 15 yıldır. Bu köpekler, göz ve deri hastalıkları, pirelere karşı alerjik reaksiyonlar göstermesi, kulak rahatsızlıkları, epilepsi ve diz kapağı sorunlarına karşı hassasiyetleri vardır. Bu nedenle köpek sahibinin bilinçli olması ve köpeğin yaşam kalitesinin artması amacıyla hastalıklara karşı önlemler almalı ve düzenli olarak sağlık kontrollerini yapması gerekir.

Bu tür köpeklerin pireleri karşı alerjilerinin olması nedeniyle sık sık pire kontrollerinin yapılması, düzenli aralıklarla gözleri ve göz çevresinin ıslak bir bez yardımı ile silinmesi ve beslenme alışkanlığı belli bir program çerçevesinde olması halinde gelecekte oluşabilecek sağlık sorunları da bir nebze önlenmiş olabilir. Bunların yanında,bichon firse köpek eğitimi nasıl olmalıdır?

Bichon Frise Köpek Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Bichon frise köpekler çok uyumlu canlılar olduğu için verilecek olan eğitimlerde de uyum içerisinde olacaklarından, öğretilen her şeyi çok kısa bir zamanda öğrenirler. Çok sosyal olan bu köpekler doğru uygulanacak taktik ve eğitimler sayesinde daha da sosyal canlılar haline getirilebilir. Bu köpeklerin eğitimleri esnasında bazı dikkat edilmesi gereken durumlar söz konusudur.

Bunlar; köpeğin devamlı ve gereksiz havlamalarının engellenmesi, ısırma eğilimlerinin ortadan kaldırılması ve tuvalet eğitimleridir. Bu köpekler her ne kadar eğitime oldukça uygun ve hemen öğrenme kabiliyetleri olsa da tuvalet eğitimi aldıkları zaman bazı sorunlarla karşılaşılabilir. Ancak bu sorun biraz zaman ve sabırla birlikte ortadan kalkacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir