© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek İtaat Eğitimi
  4. »
  5. ChowChow Köpek Eğitimi

ChowChow Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
1025 0

Bir diğer adı Çin Aslanı olan Chowchow köpekler sakin ve uysal bir yapıya sahip olmaları ile bilinen bir ırktır. Sessiz olmaları nedeni ile apartman yaşamına uygun canlılardır. Chowchow köpek ırkı ne kadar sakin bir yapıya sahip olsa da başına buyruk hareket etmekten hoşlanan köpeklerdir. Bu nedenle onlara dediklerinizi yaptırmak için büyük çaba sarf etmeniz gerekebilir. Chowchow köpekler bu özellikleri ile inatçı bir yapıya sahiptirler. Chowchow köpeklerin bilinmesi gereken en önemli özelliklerinden biri de bu köpeklerin mesafeli davranmasıdır.

Kalabalık ailelerde dahi köpeğin her aile ferdi ile arası iyi olmayabilir. Bu nedenle Chowchow köpeklerin yabancılara karşı iyi niyetli olmasını beklemek biraz aman alacaktır. Yabancılar ile arasının iyi olmaması bu köpeklerin eğitim almaları gerektiği konusunda ilk özelliği oluşturur. Eğer köpeğiniz ile dışarıda keyifli vakit geçirmek istiyorsanız yapmanız gerekenlerden biri de onların sosyalleşmesi için eğitim vermek olmalıdır. Chowchow köpek eğitimi verilirken tecrübeli kişilerden destek almak önemlidir. Köpeklere verilen eğitimler onların saldırgan özelliğini kontrol altına olacak şekilde olmalıdır. Çok fazla havlamadığı halde yabancılara karşı saldırma eğilimi olan Chowchow köpeklerin eğitiminde büyük sorumluluklar alacağınızı da bilmeniz gerekir.

ChowChow Köpek Eğitimi

Köpek Eğitimi Nasıl Verilir?

Köpek eğitimi denilince akla ilk olarak temel itaat eğitimleri vermek gelir. Fakat Chowchow köpekler için bu eğitimi vermek sanıldığı kadar kolay olmayacaktır. Chowchow ırkı köpekler itaat eğitimlerinde ne yazık ki pek çok defa başarısız olabiliyor. Köpeklerin temel itaat eğitimlerinde başarısız olmalarının en büyük nedenlerinden biri de özgür ruhlu olmalarıdır. Özgür köpeklere söz dinletmek bazen zor olduğundan dolayı her köpek ırkı için aynı eğitimi vermek yanlış olacaktır. Köpek eğitiminde chowchow ırkı köpeklerin henüz yavru ike eğitilmeye başlaması önemlidir.

İleri yaşlar Chowchow ırkı köpeklerin eğitimde zorlanmasına neden olacaktır. Bu nedenle verilen eğitimlerde köpeklerin karakterine uygun eğitimi seçmek en doğru karar olacaktır. Köpek ırkları ile kıyaslandığında farklı bir görüntüye sahip olan Chowchow köpekler eğitime cevap vermek istediklerinde eğitilebilirler. Bu nedenle Chowchow ırkı köpekler için verilmesi gereken eğitimleri çok iyi değerlendirmek gerekir. Tasma takma konusunda sorun yaratabilen bu köpeklere tasma alışkanlığı kazandırmak için çok küçük yaşlardan itibaren tasmaya alıştırmak gerekecektir.

Köpek ırkları arasında kendi karakter özelliğini iyi taşımayı bilen Chowchow köpekler eğitime ne kadar erken başlamış olursa olsun eğitime cevap vermek istemediklerinde eğitimleri unutmuş gibi davranabilirler. İnatlaşma özellikleri yüksek olan bu köpeklere eğitim vermeden önce eğitimi sevdirmek gerekecektir.

ChowChow Köpek Eğitimi

Chowchow ırkı bir köpeğe sahipseniz eğer bolca ödüllendirme yoluna gitmeniz gerekecektir. Bir davranış kazandırmak ve eğitimleri başarılı bir şekilde devam ettirebilmek için bu köpeklere ödüle dayalı eğitimler vermek gerekecektir. Yaptığı her başarılı davranışı ödüllendirmeniz bu köpeklerin eğitime alışmasını sağlayacaktır. Fakat öncelikle köpeğin size alışma süresine dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer henüz sahibine alışmayan bir Chowchow ile karşı karşıyaysanız ödüle rağmen eğitimlerden başarısız ayrılma riski altına girebilirsiniz.

Bu nedenle chowchow ırkı köpeklere eğitim verirken sahipleri ile değerli vakitler geçirmeye de öncelik ayırmak gerekir. Chowchow ırkı köpekler yabancıları pek de sevmez. Bu nedenle eğitimlerin daha çok sahipleri tarafından verilmesi gerekir. Eğer köpeğinizin sizi sevmesini ve sözünü dinlemesini istiyorsanız öncelikle alacağınız chowchow ırkı köpekleri küçük yaşlardan itibaren sahiplenmeye çalışmalısınız. Küçük yaşlarda köpekleri eğitime alıştırmak daha kolaydır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir