© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Boerboel Köpek Eğitimi

Boerboel Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
1485 0

Koruma amaçlı olarak ya da güvenlik amaçlı olarak edinilen köpek türleri arasında olan Boerboel ırkı köpeklerin kökeni Güney Afrika’ dır. Mastiff cinsi köpek türleri arasına da giren bir ırktır. Renk olarak kahverengi tonlarında olan bir köpektir. Kulak rengi koyudur ve yüzünde sanki siyah bir maske varmış gibi yüz kısmının bir bölümü koyu renktir. Büyük ırk bir köpektir ama öyle çok da devasa bir oranda vücudu yoktur. Bacakları oldukça kaslı ve gelişmiştir. Büyük bir kafa yapısına sahip olmasına rağmen vücudu ile orantılıdır. Boyu kısadır. Boerboel erkek köpeklerin boyu 65 cm ile 75 cm arasında iken dişileri de 60 cm ile 70 cm arasında değişir. Ağırlık olarak ortalama olarak 70 kg ile 90 kg arasında değişir. Sürekli olarak egzersiz ihtiyacı olan enerjik bir köpek türüdür. Günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere en az 5 km yürüyüş ihtiyacı vardır.

Boerboel Köpek Eğitimi

Düzenli olarak tarama ihtiyacı olduğu gibi apartmanda bakılabilmeye uygun bir köpek türü değildir. İlgi isteyen bir köpektir ayrıca. İyi bir hafıza yapıları olduğu gibi yaşadıkları yeri ve sahiplerini korurlar. Böyle bir köpek edinmek istiyorsanız, bu köpeğe iyi bir eğitim aldırmanız gerekir. Çünkü genel anlamda koruma amaçlı edinildiği için kendiniz bu köpeğe nereyi korumasını istiyor iseniz orayı koruması için eğitim veremezsiniz. Köpek eğitimleri en iyi sonucu almak için sıralı bir eğitim olması gerekir. Her köpeğin ırkına göre de eğitiliş şekli farklıdır. Ama her köpeğin alması gereken ilk eğitim tuvalet eğitimi ve temel itaat eğitimidir. Tuvalet eğitimi evde bakılan köpekler için şarttır. Daha sonra da temel itaat eğitimi gerekir. Temel itaat eğitiminde köpeğe belli komutlar ( yat – kalk- otur vs. ) öğretilir. Daha sonra ileri itaat eğitiminde de birçok komut öğretilir ve Boerboel köpeği koruma amaçlı edindi iseniz alan koruma eğitimi aldırmanız gerekir. Koruma ve alan koruma eğitiminde Boerboel’ e kimi veya kimleri koruyacağı öğretilir, alan koruma eğitiminde de hangi alanı koruyacağı öğretilir. Bu eğitimleri iyi bir eğitim merkezinden uzmanlardan aldırabilirsiniz.

Boerboel Köpek Eğitimi

Boerboel cinsi köpeklere temel itaat eğitimi 6 aylıkken aldırabilirsiniz. Boerboel 9 aylık olmadan da bu eğitimi almış olması gerekir. Çünkü belli komutları bu aylarda öğrenmesi şarttır. Mesela takip komutu ve otur komutu. Boerboel cinsi köpekler yukarıda da dediğimiz gibi genelde belli bir alan korumak için edinilir. Eğer böyle iyi koruma cinsi köpek edindi iseniz bu köpeğe iyi bir eğitim aldırarak daha verimli olmasını sağlayabilirsiniz. Boerboel köpekler sett mizaçlı hızlı ve çeviktirler. Bundan dolayı Boerboel Köpek Eğitimi kolaydır. İçgüdüleri fazladır, kendilerine de sonsuz güveni olan bir köpek türü olmalarından dolayı koruma köpeği olarak seçilirler.

Ayrıca Boerboel cinsi köpekler uzun ömürlüdür, ırkları çok eskiye dayanır ve hassas hayvanlardır. Eğitim aldırırken seçeceğiniz eğitim merkezinde verilen köpek eğitiminin şiddet kullanılarak yapılmaması gerekir. Şiddet kullanılarak verilen eğitimler aksi tesir yapabildiği gibi köpekleri daha da agresif bir şekle sokabilir. En iyi eğitim şekli sevgi ile ve uzmanlar tarafından verilen eğitimdir. Hangi cins köpek alırsanız alın, aldığınız köpek ailenizin bir ferdidir artık. Edindiğiniz köpeğin tüm ihtiyaçlarını karşılamanız gerekir. Beslenmesi, bakımı, egzersiz ihtiyacı, günlük aktivitesi özet ile her şeyi ile ilgilenmeniz gerekir. Aldığınız köpek de Boerboel cinsi köpek ise de bu tarz köpeklerin aktivite ihtiyaçları fazla olduğu için, bunları göz önüne alarak bir köpek alıp bakımını üstlenmeniz gerekir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir