© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi Fiyatları
  4. »
  5. BorderCollie Köpek Eğitimi

BorderCollie Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
1349 0

BorderCollie çiftlik köpeği olarak bilinen bir ırktır. Bu nedenle BorderCollie ırkı köpekleri beslerken daha çok bahçeli ve geniş arazili evlere sahip olmanız gerekebilir. BorderCollie apartman yaşamı için uygun bir köpek olmasa da gerekli eğitimleri aldığında apartmanda da yaşayabilmektedir. Hareketli köpek ırkları arasında yer alan BorderCollie egzersize yatkın canlılardır. Bu nedenle BorderCollie ırkı köpeklerin iyi eğitilmesi ve aynı zamanda egzersizlerinin de dikkatli yapılması gerekir. BorderCollie köpeklerin yalnızca bedeni değil aynı zamanda zekasının da çalışması gerekmektedir. BorderCollie aynı zamanda çeşitli yarışmalara da katılabilen bir ırktır. Bu nedenle köpeklerin yarışmalar için hazırlanması da önemlidir.

BorderCollie köpek eğitimlerine cevap veren bir ırk olduğundan dolayı iyi eğitilmesi gereken bir ırktır. BorderCollie ile bilinmesi gerekenlerden biri de bu köpeklerin doğru eğitildiğinde insanlar ile yakın dostluklar kurduğudur. BorderCollie ırkı ailelerine düşkün bir ırk olduğundan dolayı sosyal canlılar olarak da ifade edilmektedir. Fakat bu köpek ırkı ile bilinmesi gerekenlerden biri de köpeklerin çok ilgi istediğidir. Bu nedenle köpekler ile çok fazla vakit geçiremeyen kişiler için BorderCollie ırkı köpekler uygun olmayacaktır. BorderCollie ırkı ile yakından ilgilenilmediğinde eşyalarınıza zarar verme eğilimi de gösterebilirler. Bu nedenle köpeklerin iyi eğitilmesi gerekmektedir. BorderCollie ırkı köpeklerin evde yalnız kalması uygun değildir.

BorderCollie Köpek Eğitimi

BordorCollie Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Bordercollie eğitilmesi gereken bir ırktır. Bu nedenle sahiplerin bu konuda duyarlı olması önemlidir. Fakat bazen köpek sahipleri köpeklere nasıl eğitim verecekleri konusunda bilinçsiz olabiliyor. Bu da köpeklerin daha çok zarar görmesine neden oluyor. Eğer BorderCollie gibi yalnız kaldığında çevresine zarar verme eğilimi olan bir köpeğe sahipseniz öncelikle bu köpeklere sözünüzü dinletebileceğiniz eğitimleri vermenizde fayda vardır. BorderCollie ırkı köpekler için en uygun eğitim temel itaat eğitimleri olacaktır. Temel itaat eğitimi köpeklerin sosyal davranışlar kazanması için önemli olan eğitimlerdir.

Köpek eğitiminde dikkat edilmesi gerekenlerden biri de köpeklere verilen eğitimlerde izlenen yoldur. Köpekler eğitilirken şiddet içeriklerinden uzak tutulmalıdır. Ceza ve şiddeti aynı anlamda kullanan köpek sahipleri ne yazık ki köpeklerinde davranış bozuklukları oluşmasına neden olmaktadır. Köpek eğitiminde köpeklerin davranış bozukluklarını düzeltmek için de gerekli eğitimlerin verilmesi gerekir. Köpek eğitiminde pozitif yol izlemek köpeklerin daha iyi davranış sergilemesini sağlayacaktır. Köpek eğitiminde ödüllendirme köpeklerin davranışlarını da kontrol edebilmek için önemlidir. Köpek eğitimi köpeklerin karakterine uygun olarak verildiğinden dolayı BorderCollier ırkı köpeklerin eğitiminde profesyonel destek alabilmek önemlidir. Bu nedene köpek eğitimi ile yakından ilgilenen köpek eğitim çiftliklerini tercih etmek doğru olacaktır. Köpek eğitim çiftliklerinde köpeklerin karakterine uygun eğitimler verildiği gibi aynı zamanda köpeklerin sağlıkları ile de yakından ilgilenilmektedir.

BorderCollie Köpek Eğitimi

Köpek eğitimi denilince akla ilk olarak itaat eğitimleri gelir. Fakat bazı köpekler itaat eğitimlerine cevap verirken bazı köpekler bu eğitimlerde başarısız olabiliyor. Bu nedenle öncelikle köpeğin bu eğitim için uygun olup olmadığını incelemek gerekir. BorderCollie ırkı göz önüne alındığında itaat eğitimleri doğru tercih olacaktır. Köpek eğitiminde önemli bir yere sahip olan itaat eğitimi ile köpekler hangi davranışı yapıp hangi davranıştan uzak durması gerektiğini belirli komutlar aracılığı ile öğrenecektir. BorderCollie ırkı köpeklerin eğitilmesi için geniş arazilere ihtiyaç vardır. Bu nedenle seçilen eğitim merkezinin geniş arazi üzerine kurulu olması ve bu arazilerde eğitim yaptırılması gerekir. BorderCollie ırkı köpekler daha çok dışarıda olmayı seven canlılardır.BorderCollie köpek eğitimi geniş arazilerde yapıldığında köpekler enerjilerini de kolayca atabilecektir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir