© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. CavalierKing Charles Köpek Eğitimi

CavalierKing Charles Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
698 0

Cavalierkingcharles dünyanın en sevimli ve tatlı hayvanları arasındadır. Dış görünüşleri oldukça tatlı olan bu köpekler herkesin ilgisini çeker ve onu gören herkes sevmek için ona yaklaşır. Ancak bu köpekler çok hassas bir yapıya sahiptir. Cavalierkingcharles çocuklar tarafından da çok sevilen bir köpektir. Çünkü bu köpekler tam bir oyun canavarı olduklarından, çocuklarla oyun oynamaya bayılırlar. Ayrıca çok küçük oldukları için kucakta taşınmaya da oldukça müsaittirler. Narin oldukları kadar, aynı zamanda bir o kadar akıllıdırlar. Hasta olduğu zamanlarda kendilerine çok hassas davranılmasını istemeleri dışında normal zamanlarda fazla nazlı olmayan canlılardır.

CavalierKing Charles Köpek Eğitimi

CavalierKing Charles Köpeği Özellikleri:

Bu köpekler kendi ırklarından gelen genetik bir kalp hastalığına sahiptirler. Kalp yetmezliği genelde cavalierkingcharles köpeklerinin yaşam sürelerinin azalmasına neden olur. Bundan dolayı cavalierkingcharles köpek sahiplenilmek isteniliyorsa mutlaka anne ve babasının hastalık sahibi olup olmadığı detaylı bir şekilde araştırılmalıdır. Eğer ki anne ve babasında kalp yetmezliği hastalığı varsa sahiplenilmek istenen köpekte de bu hastalığın olma ihtimali çok yüksek bir ihtimal taşır. Bu köpekler bütün canlılara çok kolay bir şekilde uyum sağlama özelliğine sahiptir. İnsanları, bilhassa çocukları ve kendinden daha büyük köpeklere bayılırlar.

Normal şartlarda çoğu köpek kendinden daha büyük köpeklerden korktuğu için onlara uyum sağlayamaz ve anlaşamaz. Ancak bu durum cavalierkingcharles cinsi köpekler için söz konusu bile değildir. Bunun tam tersine kendinden büyük köpeklere sevimlilik yapmak ve onlarla oyunlar oynamayı çok severler. Küçük, sevimli ve çok cana yakın olmalarından dolayı apartmanda yaşamaya çok müsait canlılardır. Eve gelen misafirler de bu köpeğe bayılırlar. Kalabalık ortamlara girmeyi çok severler. Bunun yanında çok hareketli bir yapıya sahip oldukları için devamlı olarak aynı yerde kalmaktan hoşlanmazlar ve bu durum onları çok sıkar. Sürekli kucağa alınarak ilgi gösterilmesini ister ve bu durum çok hoşuna gider. Cavalierkingcharles türü köpekler kendilerini nasıl sevdirmeleri gerektiğini çok iyi bilir ve bunun yanında kendini sevdirmekten de çok hoşlanır. Aynı zamanda bakımlarının yapılmasından çok hoşlanırlar ve bakımlarının düzenli olarak yapılması bu köpekler için çok önemlidir. Çok akıllı ve her ortama uyum sağlayan bu köpeklerin eğitilmeleri de oldukça kolaydır. Peki,cavalierkingcharles köpek eğitimi nasıl verilir?

CavalierKing Charles Köpek Eğitimi

Cavalierkingcharles türü köpekler diğer köpeklerle kıyaslama yapıldığı zaman eğitime hemen uyum sağladıkları görülür. Onlara ilgi gösterilmesi eğitimlerinin de kolay hale gelmesine neden olur. Sahibinin ona eğitim olarak bir şeyler öğretmeye çalışmasını, kendisiyle ilgilendiğini zanneder. Aynı zamanda çokta akıllı oldukları için öğrendikleri hiçbir şeyi kolay kolay unutmazlar. Yapıları gereği oldukça aktif köpeklerdir, herhangi bir hareket ya da ses karşı çok duyarlıdırlar. Bu nedenle kendilerine söylenen her şeyi çok dikkatli bir şekilde dinlerler.

Bu köpekler bazen gözlerini sahiplerinin gözlerinden ayırmazlar ve sahibinin kendisine bir şeyler söylemesini bekler ve bu durumda verilecek olan her görevi anında yerine getirir. Bu köpeklerin yüz mimikleri de oldukça gelişmiştir ve bazen bir şey olduğunu yüz mimikleriyle anlatmaya çalışırlar. Neşeli ya da mutsuz oldukları çok kolay bir şekilde gözlerinden anlaşılır. İlgiye aşırı düşkün olan bu köpeklerin en çok ilgilenilmesini istediği konulardan bir tanesi bakımlarının yapılmasıdır. Bu köpekler banyo yapmaktan çok hoşlanırlar. Ancak hasta olmaya çok meyilli oldukları banyo esnasında suyun ısısının çok iyi ayarlanmış olması gerekir ve kulaklarına su kaçmamasına çok dikkat edilmesi gerekir. Kulaklarına su kaçması durumunda kulak iltihabı olabilir. Hastalığa çok meyilli olan bu köpeklerin bakımlarının çok dikkatli bir şekilde yapılması gerekir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir