© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Bull Terrier Köpek Eğitimi

Bull Terrier Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
1675 0

Köpek eğitiminde en önemli konulardan biri köpeğinizin hangi ırka mensup olduğudur. Her köpeğin eğitimi aynı olmamaktadır. Bu bakımdan köpekleriniz eğitilirken, köpeklerinizin yaşı, cinsiyeti, genel karakterleri, ırkı gibi özellikleri de göz önünde bulundurulması gerekir. Köpek sahibi olmayı düşünen bir kişinin öncelikle köpeğine nasıl bir eğitim vereceğiniz, bu eğitime köpeğin uyum sağlayıp sağlayamayacağını bilmesi gerekir. Her köpek eğitimden hoşlanmaz. Bazı köpekler için eğitim bir eğlence haline gelirken bazı köpekler için eğitim bir işkence haline gelebilir. Eğer köpeğinizin cinsi Bull Terrier ise Bull Terrier Köpek Eğitimi yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Bull Terrier Köpek Eğitimi

Bull Terrier Teriyerler köpek ırkından gelmektedir. Teriyer köpek ırkı arasında en güçlü köpeklerden bir tanesidir. Pek çok rengi olmasına rağmen en yaygın olarak görülen renkleri beyaz, kahverengi ve siyah olmaktadır. Gözleri birbirine oldukça yakın ve yüzleri diğer köpeklere göre daha uzundur. Alın çıkıntıları olmaması bu köpekleri korkunç göstermektedir.

Bull Terrier çok cesur bir ırktan gelmektedir. Korkusuzlardır. Fakat bu korkusuz cesur köpeğin korkunç görüntüsünün altında tam anlamıyla oyun canavarı bir yaratık yatar. Sahiplerine oldukça düşkündürler. Onlara olan bağlılıklarını her fırsatta göstermeyi de severler. Doğaları itibariyle aynı zamanda saldırganlığa da eğilimlidirler. Bu bakımdan eğitilmeye fazlasıyla gereksinimleri vardır. Bull Terrier cinsi bir köpeği sahiplenmek istiyorsanız bu özelliklerini göz önünde bulundurmak zorundasınız. Aksi halde bu köpeklerin eğitimlerini doğru şekilde veremediğiniz durumlarda her şey bir anda ters gidebilir, istemediğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Bull Terrier Köpeklerin Eğitimi Nasıl Yapılır?

Bull Terrier cinsi köpeklerin eğitimi elbette hiç kolay değildir. Herşeyden önce böyle bir köpeği sahiplenmek büyük sorumluluklar alabilmeyi gerektirir. Bull Terrier cinsi köpekler doğaları gereği saldırgan davranışlar gösterirler. Her ne kadar sahiplerine sadık olsalar da sahiplerini paylaşmayı asla kabullenemezler. Bu yüzden Bull Terrier cinsi köpeklerin sosyalleşmesine yardımcı olacak eğitimlerin verilmesi gerekmektedir.

Bu köpeklerin eğitimi hiç kolay değildir. Bull Terrier başına buyruk olamayı seven bir ırktır. Kolay kolay söz dinlemezler, bir komuta uymayı sevmezler. Sevmedikleri, yapmayı istemedikleri bir davranış karşısında oldukça inatçı bir davranış sergileyebilirler. Eğitilmesi en zor köpekler arasında yer alan Bull Terrier cinsi köpekler otur, kalk gibi eğitimler için uygun değillerdir. Doğaları gereği saldırganlığa eğilimli ve fazlasıyla korumacı olan bu köpekler daha çok güvenlik gibi durumlar söz konusu olduğunda eğitilmek için kullanılırlar.

Bull Terrier cinsi köpeklerin evde çok sık ve uzun süreli yalnız bırakılması doğru değildir. Eğer çok sık şehir dışına giden ya da iş hayatı yoğun biriyseniz bu cins köpekleri sahiplenmeniz doğru olmayacaktır. Bull Terrierler sahiplerine çok düşkün olduklarından dolayı onlarla sürekli vakit geçirmeye ihtiyaç duyarlar. Sahibinin yanındaki yabancılara kolay uyum sağlayamaz. Yabancılar onun için rahatsızlık verici bir düşman haline gelebilir kimi zaman. Evinize gelen birinden hoşlanmadığında huysuzlanması kaçınılmazdır. İnatçı olma özelliği de taşıdıklarından evinize gelen kişiyi oradan uzaklaştırmadan rahat edemeyeceklerdir.

Bull Terrier Köpek Eğitimi

Kızdığı durumlarda saldırganlık göstermeye fazlasıyla eğilimli oldukları için yabancılara karşı sürekli dikkat etmek zorunda kalabilirsiniz. Yabancılarla onu yalnız bırakamayacağınız için de onu başka bir yere götürmeniz ya da bağlamanız gerekebilir. Bu ise onda daha fazla saldırgan davranışların artmasına neden olabilir. Bu bakımdan Terrier cinsi köpekleri sahiplenirken iki defa düşünmek gerekebilir. Her köpeğin bakımı sorumluluk gerektirir, Bull Terrier köpeklerin bakımı ise iki kat daha fazla sorumluluk gerektirebilir. Eğer Bull Terrier cinsi bir köpeğe sahipseniz ve onu eğitmeyi düşünüyorsanız karşınızda eğitimden pek de hoşlanmayan, inatçı bir canlı olduğunu unutmamalısınız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir