© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi Fiyatları
  4. »
  5. Çekmeköy Köpek Eğitim Merkezi

Çekmeköy Köpek Eğitim Merkezi

admin admin - - 6 dk okuma süresi
775 0

Üst düzey algılama yetenekleri sayesinde insan hayatına kolay adapte olan köpekler insanların en yakın dostu olmuştur. Doğaları gereği insana çok yakın oldukları için birçok insan köpek sahiplenmeye başlamıştır. Gerek yalnız yaşayan insanlara hayat arkadaşlığı yapmaları, gerek küçük çocuklar için sempatik bir oyun arkadaşı olmaları, gerekse koruma göreviyle sahiplenilen köpekler eğitilmeleri halinde çok daha fazlasını yapabilirler. Köpek sahipleri genelde sabırlı ve sorumluluk sahibi kişilerdir. Çünkü köpek beslemek bir sorumluluk işidir ve sabır gerektirir.

Köpeğin yaşadığı ortama ve çevresindeki kişilere uyum sağlayabilmesi için sahibi tarafından eğitilmelidir. Köpek eğitimi hakkında bilgi sahibi olamayan bir köpek sever gerek köpeklerinin eğitimini sağlayabileceği gerekse kendilerini bu konuda bilgilendireceği bir köpek eğitim merkezine ihtiyaç duyarlar. Köpek sahipleneme sayısının günden güne çoğalması ve bu alandaki ihtiyaçların artması köpek eğitim merkezleri, köpek pansiyonları gibi kurumların çoğalmasına ve köpek eğitimini sağlayacak donanımlı eğitmenlerin yetiştirilmesine neden olmuştur.Çekmeköy Köpek Eğitim Merkezi bu ihtiyaçlar üzerine kurulmuş çok iyi alt yapılı bir kurumdur.

Çekmeköy Köpek Eğitim Merkezi

Çekmeköy Köpek Eğitim Merkezi’nin Verdiği Eğitimler Nelerdir?

Temel İtaat Eğitim, İleri İtaat Eğitimi, Yavru Köpek Tuvalet Eğitimi, Yavru Köpek Tasma Eğitimi, Sosyallik Eğitimi, Alan Koruma Eğitimi, Yavru Köpek İtaat Eğitimi, Show Eğitim, Aktör Köpek Eğitimi

Çekmeköy Yerinde Köpek Eğitimi

Çekmeköy Bölgesinde ikamet eden köpek sahipleri talep ederler ise yerinde köpek eğitimi de veriyor. Bunun için yapılması gereken tek şey köpek sahibinin köpek eğitim merkezini arayarak talepte bulunmasıdır. Çekmeköy Köpek Eğitim Merkezi böyle bir talepte bulunan köpek sahiplerine alanından uzmanlaşmış eğitmenini gönderir. Eğitmen köpek sahibinin isteklerini anlar, köpeğin durumunu ve yaşadığı sorunları iyice analiz eder ve belli bir ücret karşılığında bir kaç seans olarak köpeğin yaşadığı mekana gelerek ihtiyaç duyulan eğitimi verir. Çekmeköy Köpek Eğitim Merkezi bu eğitimleri sunarken kalite ve güvenden asla ödün vermez.

Çekmeköy Köpek Eğitim Merkezinde Nelere Dikkat Ediliyor?

Çekmeköy Köpek Eğitim Merkezi yaptığı işin amacına yönelik mükemmel olarak düzenlediği alt yapısıyla birlikte bünyesinde çalıştırdığı tüm çalışanlarının kesinlikle hayvan sevgisi olan kişilerden olmasına oldukça önem vermiştir. Sevgi üzerine kurulu eğitim anlayışı ile mükemmel sonuçlara ulaşarak müşterilerini memnun ediyor. Köpekler sahip olduğu ırklara göre farklı özellikler gösterdiklerinden her köpek istenilen eğitime tabi tutulamaz. Bu neden ile eğitim amacıyla kuruma getirilen tüm köpeklerin davranışları takip altına alınır ve her bir köpek için hangi eğitimi alacağının tespiti yapılır. Örnek vermek gerekir ise kişisel koruma eğitimi avcı köpeğine verilemediği gibi av eğitimi de kişisel koruma köpeğine verilemez.

Temel İtaat Eğitimi Nedir?

İtaat Eğitimi tüm köpeklerin ortak eğitimidir. Her durumda bu eğitim mutlaka köpeğe verilmelidir. İtaat Eğitiminde adından da belli olduğu gibi köpeğin itaat etmesini öğrenmesi amaçlanır. Köpek eğitiminin ilk basamağıdır. Çekmeköy Köpek Eğitim Merkezi Eğitimlerinde verilen itaat komutlar; gel, yakala, getir, otur, kalk, yat, aferin, hayır tarzındaki komutlardır.

Evde Tuvalet Eğitimi

Tuvalet sorunu yavru köpek sahiplerini yaşadığı en temel sıkıntıdır. Henüz eğitim almamış yavru bir köpek evde tuvaletini nereye yapacağını bilemez. Bu sebeple köpek tuvalet ihtiyacı geldiğinde yaşadığı alanda rastgele bir noktaya yapar. Sırf bu sıkıntı yüzünden birçok yavru köpek sahibi köpeğinden vazgeçerek ya köpeği aldığı yere geri götürüyor ya da köpeğini başka birine veriyor. Tuvaletini uygun olmayan bir yere yapan köpeğe kızmanın hem işe yaramayacağını hem de köpeği olumsuz yönde etkileyeceğini kabul etmek gerekir. Çekmeköy Köpek Eğitim Merkezi eğitmenleri, bu konuda yardım almak isteyen köpek sahipleri için yerinde eğitim hizmeti veriyor. Eğitmenler köpeğin yaşadığı mekana gelerek 4 seans gibi kısa bir eğitim ile bu sorunu kökünden kaldırır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir