© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi Fiyatları
  4. »
  5. Esenler Köpek Eğitimi

Esenler Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
690 0

Köpek eğitim merkezleri, köpeklerin insanlara ve insan yaşamına dahi rahat bir şekilde intibak etmesini sağlamak için alanında uzman eğitmenler tarafından gerekli temel eğitimlerin verildiği kurumlardır. Esenler Köpek Eğitimi bu anlamda hem köpeklere hem de köpek sahiplerine ihtiyacı olan eğitimi verebilmek için tüm koşulları yerine getirir. Köpeğin cins ve ırk özelliklerine göre farklı eğitimler verilir. Eğitimi tamamlanmış her köpek her anlamda yaşadığı çevreye kolay adapte olur ve sosyal olarak da sahibine ve çevresine uyum sağlamakta zorlanmaz. Her köpeğin temel eğitim alması oldukça önemlidir. Esenler Köpek Eğitimi bu program ile hareket etmektedir.

Yavru köpeklerin temel eğitimleri almada çok daha başarılı olduğu ve erken eğitimin her zaman daha etkili olduğu bilinmelidir. Esenler Köpek Eğitimi programlarında köpek, temel eğitimi alırken köpek sahibi de köpek eğitimi hakkında son derece yararlı bilgilere sahip olurlar. Köpek sahibi bu eğitim programları sayesinde köpeğine karşı nasıl davranacağını çok daha iyi bilir ve köpeğinin davranışlarını çok iyi analiz edebilecek seviyeye ulaşır.

Tuvalet eğitimi alan köpeğe doğru davranışlar öğretirken köpek sahibine de köpeğine tüy ve tırnak bakımı tarzında nasıl bakım sağlayabileceğini öğreten Esenler Köpek Eğitimi, uygulanan temel itaat eğitimleri sayesine çok uyumlu köpek sahip ilişkisi geliştirilmesini sağlar.

Esenler Köpek Eğitimi

Esenler Köpek Eğitimi Program Kapsamı Nedir?

Esenler Köpek eğitimi programının temelinde itaat eğitimleri yer alır. Köpeğe verilen komutları istenildiği şekilde yerine getirmesini sağlayan bu itaat eğitimi köpeğin kontrol altında kalmasını sağlar. Köpeğin yavru iken bu eğitim almasının önemli olduğunu tekrar vurgulamakta yarar vardır. Bunun nedeni ise yaşı ilerleyen köpeğin karakterinin oturması nedeniyle değişime ve öğrenmeye açık olmamasıdır. Esenler Köpek Eğitimi program dahilinde otur, yürü, kalk, koş, yuvarlan tarzındaki komutlarını uygulatır. Bu komutları yerine getirme becerisi kazanmış köpeklerin kontrolü ve idaresi köpek sahipleri için daha kolay olacaktır.

Esenler Köpek Eğitimi programındaki diğer önemli eğitim uygulaması da köpeğin yaşadığı çevreye daha iyi adapte olması ve sosyalleşmesine yönelik eğitimlerdir. Yaşadığı alan dışında köpeğin dikkatini dağıtacak birçok faktör yer almaktadır. Bu eğitimlere tabi tutulan köpekler yaşadığı ortama uyum sağlayacak ve bu çevresel faktörlere karşı nasıl davranacağını çok iyi öğrenecektir. Böylece köpek sahibi köpeğin tüm davranış kontrollerini eline alır ve bu eğitimler sayesinde köpeği gezdirmek daha eğlenceli bir hal alır.

Köpek eğitimleri köpeğin cinsine, büyüklüğüne ve aldığı eğitimin türüne göre farklılıklar gösterir.

Köpek Eğitimleri Nasıl Sağlanır?

Köpeklerin köpek sahibinden başlanmasını ön gören Esenler Köpek Eğitimi programı, köpek sahibinin verebileceği yanlış tepkilerin köpeğin üzerinde olumsuz etkiler yaratabileceği hususunu programına dahil etmiştir. Eğitime ilk olarak köpek sahibi ile köpek arasında bağ oluşturulması ile başlanır. Köpek sahibine davranışlarının köpeği üzerinde olumlu ve olumsuz yönde nasıl etkiler yaratabileceği anlatılır ve bu konuda bilinçlenmesi sağlanır. Köpeğe verilecek eğitim sırasında asıl sabrı gösterecek ve fedakarlık yapacak kişi yine köpek sahibidir.

Bu sebeple köpek ile sahibi arasındaki bağın kurulması oldukça özenlidir. Köpek eğitmenin de aynı bağı kurması gerekir. Esenler Köpek Eğitimi eğitmenleri bu anlamda son derece iyi bağlar kurmakta başarılı oluyor. Eğitmenlerin köpekler ile oluşturduğu bu bağ sayesinde meydana gelebilecek olumsuz davranışlar ya düzeltilir ya da hiç oluşmadan önlem alınır. Köpekler insanın duygu durumlarını çok iyi hissettiklerinden eğitim veren eğitmenin mutlu olduğunu ve sevgisini mutlaka köpeğe hissettirmelidir. Eğitmenin kullandığı ses tonu köpeği iyi yönde motive etmelidir. Böylece köpek daha sonraki eğitimlere açık hale gelecektir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir