© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Çiftlikleri
  4. »
  5. Papillon Köpek Eğitimi

Papillon Köpek Eğitimi

admin admin - - 5 dk okuma süresi
1014 0

Papillon köpeği süs köpekleridir. Bu köpekler şirinliği ile ön plana çıkan, dost canlısı ve eğitim açısından ilk sırada yer alan eğitime vermiş oldukları cevapları ile çok sevilen köpek cinsleridir. Görünüşü küçüktür ve uzun tüyleri vardır. Kuyrukları uzundur, uzun kuyrukları olduğu için bu köpeğe farklı farklı isimler verilmiştir. Beyaz kürkü vardır ve uyumlu renkleriyle lekeler bulunur. Bu lekeler her yerinde olur. Kulakları bazen diktir bazen de düşüktür. Kulakları değişik olduğu için birçok insan Kelebek köpeği adını vermiştir. Burnu çok bellidir. Görünümü şirindir ama çok tepki verirler. Değişik hareketleri vardır. Ev dışında oyun oynamayı severler, evin içinde de sahibinin komutlarını dinler ve çok mutlu olurlar. Papillon köpeklerinde sahiplenme duygusu oldukça yoğundur.

Papillon Köpek Eğitimi

Bir başkasına karşı mesafe koyarlar. İyi bir eğitim verilen bu köpekler çabuk kavrarlar ve hiçte hırçın değillerdir. Küçük eğitimlerde başarılı olurlar. Tuvalet eğitimi hariç, her türlü eğitime yatkın olurlar. Çocuklarla iyi anlaşırlar, küçük çocuklar hariç büyük çocuklarla iyi anlaşırlar. Farklı köpeklere havlama eğilimindedir. Küçük yaşlarda kedilerle birlikte yaşıyor ise büyüdükleri halde ise iyi geçinirler, çok iyi anlaşırlar. Bu köpekler her yere uyum sağlasa da havlama sorunu olan bir cins köpeklerdir. Kapı çalındığında ya da başka birini gördüklerinde çok havlarlar. Bu yüzden apartmanda yaşaması uygun değildir. Eğer apartmanda besleniyorsa havlamasına karşı eğitilmesi gerekir. Papillon köpeği doğası gereği oyun oynamayı sever ve her köpekte olduğu gibi papillon köpeklerine uygun egzersizler yaptırılmalıdır.

Papillon Köpek Eğitimi

Papillon köpekleri Fransa kökenli köpeklerdir. Boyu ve kilosu erkeklerde 20-28 cm- 4-5 kilo, dişilerde ise 20-28 cm- 3-4 kilodur. Ortalama ömürleri 13-18 yıl arasıdır. Eğer çok iyi bakılırsa daha uzun ve çok sağlıklı yaşarlar. Bu köpeklerin resmi Rönesans döneminde tablolara çizilmiştir ve bu yüzden bur ırklar çok eskiye dayanmaktadır. Papillon köpekleri zeki, sessiz, itaatkar ve dengeli hayvanlardır. Bu köpekler narin görünürler ama çok dayanıklı köpeklerdir. Papillon köpekleri pozitif yapıları sayesinde sahiplerinin de çevik olmasını ve neşeli olmalarına fayda sağlarlar. Diğer köpeklere göre zekaları oldukça ileri düzeydedir.

Papillon köpek eğitimi çok önemlidir ve dikkatli, özenli olarak eğitilmelidir. Eve geldiği ilk anda liderin kimin olduğunu aşılamalı ve hissettirmek gerekir. Eğitimleri sırasında bir bilenden destek alınması da gerekir. Köpeği eğitirken başta yapılan bir hata, sonrasında o hatayı düzeltmeye çalışırken zorlanılabilir. Bu köpeklerin özgüveni oldukça yüksektir. Yetenekleri arasında burunlarından hem havayı hem de yerdeki kokuları takip edebilirler. Papillon köpekleri av köpeği olarak bilinir ama burunları sayesinde narkotik ve polis köpeği olmaya adaydır. Köpek sahipleri eğitim konusunda bilgi sahibi değilse, köpeğin eğitimli olması için, köpek eğitmenlerine götürüp eğitim aldırılabilir. Eğitmenlerden eğitim alırlarsa bu köpeklerde kendini koruma tekniği, sahibini koruma tekniği, zor şartlara adaptasyon olma gibi birçok teknik öğretilerek şartlara daha iyi bir uyum sağlarlar. İyi bir eğitim sonucunda çok iyi sonucu verirler. Papillon köpek eğitimi çok kolay değildir ama bu köpeklerin öğrenme hevesi, eğitimini kolay bir hale getirir.

Papillon Köpeklerinin Bakımı

Bakımları çok dikkat edilmeli ve bilinçli bir şekilde yapılması gerekir. Uzun tüyleri olduğu için haftada 2-3 kez taranmalıdır. Tüy dökmeleri nadirdir ve tıraşa ihtiyaçları yoktur. Temiz hayvanlardır, ihtiyaç duyulduğunda köpek şampuanı ile yıkamak gerekir. İhtiyaç duyulmadıkça yıkanmasına gerek yoktur. Diş bakımı çok önemlidir, dişlerinde tartar olur ve her gün dişlerinin fırçalanması gereklidir. Önlem alınması gerekir. Kulak temizliğine de dikkat edilmesi gerekir. Belli aralıklarla temizlenmesi gerekir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir