© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. İstanbul Bakırköy Köpek Oteli

İstanbul Bakırköy Köpek Oteli

admin admin - - 6 dk okuma süresi
652 0

Bakırköy, İstanbul’un en köklü ve merkezi konumuyla dikkat çeken önemli semtlerinden biridir. Merkezi konumu sebebiyle kolay ulaşım sağlanan bir yerdedir. Eğitim seviyesi, sosyal etkinlikleri ve doğal yaşam alanları ile gelişmişlik gösteren bir semttir. Çevresel şartlar hayvan beslemeye ve sokak hayvanların özgürce dolaşmasına uygun bir ortamdır. Hayvan sever halkı da doğal ortamların yanı sıra köpek otelleri ve köpek eğitim merkezleri ile iletişim halindedir. Semtte pek çok kişi köpek sahibidir. Bu konuda duyarlı olan semtte, köpek sahiplerinin zor durumlarında yardımcı olan en önemli köpek yaşam alanlarından biri de köpek otelleridir. İstanbul köpek oteli konusunda gelişmişlik gösteriyor. İstanbul Bakırköy köpek oteli de sokak köpekleri ve evcil köpekleri için kaliteli ve güvenlik hizmetiyle faaliyetine devam ediyor.

Köpek Oteli Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İstanbul Bakırköy Köpek Oteli

Köpeklerin köpek otellerine bırakılmadan önce sahiplerinin oteller konusunda iyi bir araştırma yapmış olması önemlidir. Eve yakın köpek otelini gözü kapalı seçmek her zaman için olumlu sonuçlar doğurmaz. Tavsiye edilen, köpek oteline gidip bizzat oradaki personeller ve ortamlar hakkında bilgi sahibi olmaktır. Köpeğin kalacağı oda nasıldır ve ne gibi hizmetlerde yararlanacak, bu gibi sorulara önceden cevap alarak köpeği bırakmak gerekiyor. Köpeğin eksik aşısı veya herhangi bir sağlık sorunu varsa bu durumun otele bildirilmesi önemlidir. Köpek otelleri köpeğin alış işlemlerinde bu durumları dikkate alarak köpeği direkt veteriner kontrolüne alırlar. Aynı zamanda köpeklerin sağlık kontrollerinin da sık sık yapıldığından emin olunmalıdır. Beslenme alanlarının, oyun alanlarının temiz olmasına dikkat edilmelidir.

Köpek sahibinin köpek oteline karar verdikten sonra köpeğinin karakterine, ırkına, huyuna dikkat ederek ortamları denetlemesi ve bu konuda çalışanları uyarması gerekiyor. Köpeklerin günlük programlarının oluşturulmasında köpek sahiplerinin rolü büyüktür. Gün içinde sevimli dostların alıştığı beslenme şekli, banyo veya gezdirilme aralıkları, aldığı ilaçlar veya iğne varsa bunların zamanları köpek sahipleri tarafından özellikler bildirilmelidir. Köpek otellerinde oyun saatlerinde aynı ırklar bir araya toplanarak birbirlerine zarar vermeden sosyalleşmeleri ve oynamaları sağlanır. Bu konuda kaygısı olan köpek sahiplerinin de oyun saatine tanı olarak doğru karar vermeleri sağlanabilir.

İstanbul Bakırköy Köpek Oteli Özellikleri

Köpek sahiplerinin karşılaştığı iş gezisi, tatil ve acil durumlarda köpeklerini emanet edecekleri en iyi yerlerden biridir Bakırköy köpek oteli. Köpekler konakladıkları süre içinde harika dizayn edilmiş odalarda ve ortak alanlarda yaşamlarını sürdürürler. Aynı zamanda otelde bilinçli ve sağlıklı diğer köpekler ile sağlıklı ortamlarda sosyalleşerek eğlenceli vakit geçirmeleri amaçlanır. Köpeklerin odaları kafes sisteminden uzak, üst düzeyde dizayn edilmiş yerlerdir. Kafes sistemleri köpeklerin psikolojisini olumsuz etkileyen yöntemlerden biridir, çoğu köpek otellerinde tercih edilmez.

Köpeklerin ev ortamına alışmış olanlarına ev ortamı şeklinde dizayn edilen odalar temin edilir. Aksi takdirde bahçe ortamında yaşamaya alışmış köpeklere de bahçe içinde oluşturulan odalar verilir. Köpeklerin alıştıkları düzene aynı şekilde devam etmeleri önemlidir. Köpeklerin günlük yaşamında oluşacak herhangi bir değişiklik psikolojilerini etkileyecek, sahiplerinden uzakta kendilerini mutsuz hissetmelerine neden olacaktır.

Bakırköy köpek otelinde köpekler için eğitimler de veriliyor. Köpek sahiplerinin isteği doğrultusunda köpeklerin kaldığı süreçte eğitimlere aynı ortam içinde devam edilir. Temel eğitimler kapsamında evde yaşayan köpeklere bazı kolay dersler verilir. Bu dersler için ayrıca ücret talep edilmez. Ve ev ortamına alışmış köpeklerin gelişimine yardımcı olacak bu dersler aynı zamanda köpek sahiplerinin de işlerini kolaylaştıracaktır. Ve bu temel eğitimler de köpek ile sahibinin arasındaki bağı güçlendirecektir.

/Köpekler her zaman güven içerisinde yaşamaya devam ederler. 7/24 kameralar ile çalışanlar tarafından gözetim altındadırlar. Aynı zamanda sık sık veterinerler tarafından da sağlık kontrolleri yapılarak hijyenik ortamların oluşturulmasına özen gösterilir. Köpek sahipleri de köpekleri izleyen kameralar sayesinde canlı izleme imkanı buluyorlar. İstenirse köpek ile canlı bağlantı kurularak görüntülü konuşma ile iletişim kurmaları sağlanabilir. Ciddi sağlık sorunu olan veya psikolojik rahatsızlığı olan köpeklere özel yaşam alanları oluşturulur. Veterinerler tarafından daha sık kontrol edilir, çalışan kişiler tarafından daha hassas davranılır. Saldırgan özelliği fazla olan köpeklerde gezme ve oyun saatleri diğer köpeklere göre farklılık gösterir. Gerekirse vitamin ve ilaçlar ile saldırganlık dönemlerinin daha rahat atlatılması sağlanabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir