© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. İstanbul Esenler Köpek Oteli

İstanbul Esenler Köpek Oteli

admin admin - - 5 dk okuma süresi
558 0

Esenler İstanbul’un en önemli semtlerinden birisidir. Çünkü içerisinde Esenler otogarını bulunmaktadır. Esenler ilçesi 5227 hektarlık bir yüz ölçümüne sahiptir. Esenler semti İstanbul’un en kalabalık semtlerindendir. Esenler ilçesinin nüfusu altı yüz bin kadardır. Birçok hayvan sever bulunmaktadır. Esenler semti oldukça çarpıştık bir yerleşime sahiptir. İlçede yeşil alanlar ve açık hava alanları oldukça azdır. Yaşam alanı darlığı insanlar kadar hayvanlar için de oldukça ciddidir. Bu neden köpekler içinde sıkıntılıdır. Fakat Esenler ilçesinde ki İstanbul Esenler Köpek Oteli bu problemi ortadan kaldırmaktadır. İnsanlar tatile veya bir yere gittikleri zaman köpeklerini güvenle bırakabilmektedir. Esenler Köpek oteli bakım açısından bu probleme büyük oranda çözüm olmaktadır.

Köpeklerini bırakacak olan kişilerin bu otele bırakmadan önce bazı yapması gerekenler vardır. İlk olarak başvuru yapmalıdırlar. Aşı durumları ve sağlık durumları elverişli olan köpekler kabul edilmektedir. Bu şartlar yerine gelmişse köpek otele alınabilmektedir. Köpekler sürekli veterinerlerin ve uzmanların gözetimi altında kalmaktadır. Her hangi bir olacak sorunda tedavi edilmektedir. Esenler köpek otelinde köpeklerin beslenme programlarını uzmanlar belirler.

İstanbul Esenler Köpek Oteli

İstanbul Esenler Köpek Oteli

Köpeklerin tırnak bakımları ve tüylerin taranması yine uzman veterinerler tarafından yapılmaktadır. Otelde köpeklerin ilgi gösterimi bakımından eğlenceli aktiviteler düzenlenmektedir. Fiziksel olarak da köpeklerin gelişimi için bu aktiviteler yarar sağlamaktadır. Köpeklerin aşı takibi düzenli olarak yapılmaktadır. Köpeklerin diğer köpeklerle eğlenip eğlenmediğini önceden saptamak gerekmektedir. Köpeklerin beslenme düzeninin bozulması sindirim sisteminde rahatsızlıklara yol açabilir bu yüzden yediği mamaları bu otellere teslim etmekte fayda vardır.

Köpek otellerinin köpek pansiyonlarından en büyük farkı, ev ortamını daha kolay yansıtabilir olmasıdır. Pansiyonlarda köpekler bir kafes mahkum edilmektedir. Fakat otellerde ev ortamı sunulmaktadır. Esenler Köpek oteli de köpeğin kendini evinde hissedeceği ve özgürce dolaşabileceği bir yerdir. Köpeğinizin dar alanlarda ve pansiyonlarda ev ortamından uzak olan bir ortamda kalmasını istemiyorsanız köpek otellerini tercih etmelisiniz.

Esenler Köpek Oteli Hakkında

Köpeğinizi teslim edeceğiniz sırada detaylı bir form doldurmanız gerekmektedir. Köpeğinizin kullandığı bir ilaç ya da vitaminleri var ise, mutlaka belirtilmelidir. Tuvalet alışkanlığı da önemli bir konudur bu yüzden her cins köpeğin tuvalet ihtiyacı birbirinden farklıdır. Bu nedenle sahibinin belirttiği şekilde tuvalet alışkanlığı devam edilecektir. Sosyalleşmesini istediğiniz köpeklerinizi, onunla anlaşabilecek olan cinslerle tanıştırıp kaynaştırılmasını sağlanmaktadır. Bu sırada mutlaka köpeklerin başında uzman gözetmenler bulunmaktadır. Köpeğinizin eğitim alması çok önemlidir. Köpek otellerinde alınan eğitimlerin isteğe göre de pratiği yapılmaktadır. 24 saat köpeğiniz veteriner hekim kontrol altındadır. Bu tür otellerde çalışan kişilerinde özenle seçilmiş olması gerekmektedir.

Esenler köpek otelinde köpeğiniz için oyun alanları, geniş odalar ve güvenli bir bahçesi bulunmaktadır. Otel ücretleri günlük olarak hesaplanmaktadır. Otelin tesis özelliklerine göre fiyatlar değişmektedir. Eğer sağlık açısından endişeleriniz var ise en aza indirmek için köpek otelinde günlük, haftalık ya da aylık olmak üzere belli periyotlarda dezenfeksiyon uygulanmaktadır. Uzaman kişiler köpek sahibinin yokluğunu hissettirmemek için gerekli ilgi ve alakayı göstermektedir. Esenler köpek oteli bakımından köpeğinizin rahat edilmesinden emin olmalısınız. Uyuyacakları ortam özenle hazırlanmaktadır. Bu otellerde köpeklerin sağlık açısından konforlu ve temiz olmasına ayrıca dikkat edilmektedir. Her köpek otelinin belli bir kontenjanı bulunması gerekmektedir. Bu sayının üzerinde köpek kabul edilmemektedir. Sahiplerinin gelip görebildikleri bir ortamda olması bu otelleri tercih edilme nedenlerindendir. Köpeğinizi uyuturken klasik müzik dinletilmektedir. Köpekler cinslerine göre farklı odalarda kalmaktadır.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir