© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Çiftlikleri
  4. »
  5. Köpek eğitim oyuncakları

Köpek eğitim oyuncakları

admin admin - - 5 dk okuma süresi
799 0

KÖPEK EĞİTİMİNDE KÖPEĞİN EĞLENEREK KALİTELİ BİR EĞİTİMİN SAĞLANILMASINDA OYUNCAĞIN ETKİSİ

Köpek Eğitimi Oyuncakları köpek eğitimini kolaylaştıran güçlü etmenlerden biridir. Köpeğe verilen eğitim sırasında sıkılmadan sağlıklı bir eğitim sunmak adına geniş seçenekli oyuncaklar eğitim sürecini kısaltmanın yanında verilen komutları zorlanmadan benimsenerek uygulanmasını sağlamaktadır. Özellikle köpeğin sosyalleşmesini isteyen köpek severler oyun yolu ile bu etmeni kazandırabilmektedir. Köpekte var olan enerjinin kaliteli bir şekilde dışa vurulmasını sağlayan oyuncaklar bir spor rolünü üstlenerek köpeklerin ruhsal ve zekâ gelişim oranlarını yüksek seviyeye çıkarmaktadır. Günümüz koşullarında köpeğe ayrılamayan zaman kısıtlamaları köpeğin gelişimini geriye tetiklemektedir. Aslında insanlar gibi köpeklerinde dinlenmeye ve oyuna sahibiyle beraber keyifli vakitler geçirmeye ihtiyacı vardır. Oyun ve oyuncak dönemi daha çok yavru köpeklerin düşünülse de her yaştaki köpekler için oyuncak seçiminin yer alması gerekmektedir.

Köpek Eğitimi Oyuncakları köpek üzerinde önemli bir etmen olması nedeniyle oyuncak seçimine dikkat etmek gerekmektedir. Yaşına ve isteğine yönelik bir seçim yapmak gerekmektedir. Köpeğinizin eğlendiği oynamaktan zevk aldığı oyuncakları sunmak için köpeğinizi mizaç olarak yakından tanımanız ve doğru bir oyuncak seçimini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Köpeğinizin davranış şekillerine göre oyuncağı almanız köpeğinizin daha eğlenceli vakit geçirmesini ve eğitimin sorunsuzca tamamlamasını sağlayacağı bilincinde hareket ederek davranışlarını takip altına almanız gerekmektedir. Bu durumu anlamanız için köpeğinize sunduğunuz oyuncak karşısında ısırma ya da yırtarak gösterdiği bir parçalama söz konusuysa daha sert yapıdaki bir oyuncağı köpeğinize sunmanız gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Bu oyuncaklara örnek olarak kauçuk köpek topları ya da sert bir yapım ile elde edilen kemikleri tercih edebilir ve köpeğinizin düşünce ve sabır yönünü eğlenceli kılarak geliştirebilirsiniz. Tam tersi bir durum söz konusuysa yani köpeğiniz sunduğunuz oyuncak karşısında sadece ısırıp bakmakla yetiniyor gibi bir durum sergiliyorsa köpeğinize sesli ya da ses çıkarır nitelikteki lateks ve pelüş oyuncakları tercih etmeniz gerekmektedir. Köpeğin eğitiminde ödül olarak da kullanılan oyuncaklar köpeğinize öğretmek istediğiniz komutu benimsetmenizde sizlere yardımcı olmaktadır. İlgisini ve dikkatini vereceği oyuncakları seçtiğiniz taktirde köpeğiniz var olan enerjisini doğru bir yönde harcamasını gerçekleştirecektir.

Köpeğinizle birlikte var olan boş zamanlarınızı eğlence adı altında kaliteli bir eğitim sürecini gerçekleştirmek istediğinizde Köpek eğitim oyuncakları arasında en çok tercih edilen ve uygulanılan tut ve getir oyunlarını temsil eden oyuncaklarını seçmeniz bu zor gibi görünen komutları zevkli kılarak zorluklardan uzaklaştırıp kısa sürede benimsenmesini sağlayabilirsiniz. Oyuncağın daha iyi bir sonucu size sunması adına köpeğinize sunduğunuz oyuncağın ebatlarını göz ardı etmemeniz ve doğru ebatları seçmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kullandığınız oyuncağın köpeğinize hiçbir ifadesi olmayacaktır. Özellikle köpeğiniz henüz yavru olma özelliğini taşıyorsa unutmamalısınız ki küçük oyuncaklar boğulmasına büyük oyuncaklar ise tutamamasına neden olabilmektedir. Bütün bu risklerden uzak olmanız adına doğru nitelikleri içerisinde barındıran oyuncağın aynı zamanda doğru boyutlar içerisinde olması gerekmektedir. Köpeklerin dünyasında var olan oyun kavramı oyuncakların olmamasıyla etraftaki birçok objeye ve nesneye zarar vermesine yol açmasına neden olabilmektedir.

Köpek Eğitim Oyuncakları arasında yer alan ve birçok komutu kolaylıkla öğrenmesine vesile olan termoplastik kauçuk firibziler köpeğinizin zevk almasını sağlayacak oyuncak seçeneğidir. Suda yüzebilme özelliğiyle de köpeklerinize keyifli dakikalar yaşatabilecek niteliktedir. Tutma yakalama getirme ve götürme yükseğe zıplayarak yakalama konutlarını kolayca eğlence adı altında sağlıklı bir şekilde edinmesini sağlayabilmektedir. Köpeğiniz için üretilen birçok oyuncak türleri olmasına karşın uzman kişilerden bilgi almanız sağlıklı seçim yapmanız sağlayacaktır.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir