© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Köpek Eğitimi Chow Chow İstanbul

Köpek Eğitimi Chow Chow İstanbul

admin admin - - 6 dk okuma süresi
565 0

Chow Chow köpeklerin eğitimi konusunda, bazı önemli hususlar yer alır. Chow Chow köpeklerin kültürü, Uzak Doğu olarak bilinir. Bu cinsin ana vatanı da, Çin’dir. Dost canlısı olan yapıları ile bilinen bu köpekler, 1800’li yılların sonlarında İngiltere’ye getirilirler. İngiltere’ye geldikten sonra, dünya genelinde üne sahip olurlar. Çok arkadaş canlısı olması, dikkat çeken bir özelliğidir. Fizyolojik yapılarında, siyah bir dil ve düz arka bacaklar göze çarpar. Chow Chow cinsi köpeklerin eğitimlerinde; en önemli husus, sürekli bir egzersiz ve hareket yaptırılması gereğidir. Hareket ve egzersizden uzak kalmaları ya da eksik yapılması, onların tembelleşmesine sebep olur. Sıcağa karşı son derece dayanıksız olan bu köpekler, yaz aylarında tedirgin ve rahatsız olurlar. Mevsimsel olarak, ruhsal yapılarında değişim yaşanır. Chow Chow cinsi köpeklerin tüylerinin sürekli bakım yapılması gerekir. Özellikle alt kürkleri, özel bakım ister. Mevsimsel geçişlerde, çok sık tüy dökmeleri görülür. Uysal bir yapıları bulunur ve çok sadık köpeklerdir. Aile bireylerini en iyi şekilde benimserler ve değer verirler.

Köpek Eğitimi Chow Chow İstanbul

Chow Chow Köpek Cinsinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu köpeklerin yabancılara karşı mesafeli ve şüphe dolu olduğu görülür. Eğer kızdırılma gibi bir durum olursa da, saldırganlaşma eğilimi gösterirler. Baskın bir karakteri olan bu köpekler, kendi sahiplerini de baskın biri olarak görmek isterler. Bu ırkın sahibinin, son derece sakin ve sabırlı olması şarttır. Chow Chow köpekler; ancak bu özellikleri olan birinin yanında, gerçek yapılarını gösterirler. Sahiplerine karşı çok itaatkâr olmazlar ve aşırı inatçı bir karakterleri vardır. Eğitim esnasında; verilen tüm komutlarda, mantık ararlar. Irkın baskın yapısı; bu cinsteki köpekleri, diğer köpekler üzerinde baskı kurma kurmasına yönelik tavırlar içine sokar. Evde küçük çocuklar varsa, iyi anlaşırlar ve bu çocukları koruma güdüleri ön plana çıkar. Chow Chow köpeklerin eğitimleri, son derece zordur. Eğitim verecek kişinin, son derece sabırlı ve sakin davranması gerekir. Özgürlüğüne çok düşkün olan bu ırk karşısında; yeterli sabır gösterildiği takdirde, eğitim istenilen seviyeye getirilir. Bu yüzden bu köpekler sahiplenilirken; Köpek Eğitimi Chow Chow İstanbul başlığı altındaki eğitim mekânlarını, dikkatle incelemek gerekir.

Chow Chow Köpeklerin Eğitiminde En Önemli Hususlar

Chow Chow köpek cinsinin eğitimindeki en önemli husus, sosyalleşmesine yönelik yapılan tavırlardır. Sosyalleşmeye yönelik bir tutum içerisinde bulunulmadıkça; farklı ve yeni alışkanların eğitimlerinde, çok büyük sorunlar yaşanır. Eğitimde ilk konu, sosyalleşme yönündedir. İtaat konusunda zorluk çıkaran bu cins; itaat eğitimi alırken, yeterince sosyal değilse, büyük zorluklar ve sorunlar çıkarır. Bu yüzden, köpeğin sosyalleşmesinin yeterli olduğu ya da olmadığı mutlaka kontrol edilerek, eğitim verilir. Bu ırk eğitilirken, yaşayacağı alanın çok geniş olması önemli bir etkendir. Chow Chow köpekler, bahçeli bir evde çok mutlu olurlar. Bahçe içerisinde sosyalleşen köpekler, ev içerisine kolay bir şekilde uyum sağlarlar. Bulundukları ortam çok sıcaksa ya da sıcak bir iklim ise, Chow Chowlar bundan hiç hoşlanmazlar. Sıcağı sevmediklerinden, bol su tüketme ihtiyaç duyarlar. Eğitimlerinde tasma ya da tasma ipine fazla yönelmemek gerekir. Büyük ihtimalle, tasma ipine karşı direnç göstermeye çalışırlar. İnatçı yapıları, bu konuda baskın bir yön çizer.

Köpek Eğitimi Chow Chow İstanbul

Chow Chow köpekler, 10 ile 12 yıl arasında yaşarlar. Eğitimlerden hem önce, hem de sonra egzersiz yapmaları gerekir. Bu ırk, hareketlilik sayesinde kişisel özelliklerini korur. Bu durumun aksi yönünde yapılacak bir tavır, tembelleşmeye yol açar. Eğitimlerin alınmasındaki ana mantık; köpeğin, sahibini sadece yalnız kaldığında değil, dışarıda ya da kalabalık bir mekânda bulunduğunda da dinlenmesi ve komutlarına uymasıdır. Chow Chow köpeklerde eğitim için en uygun dönem, 6 aylık oldukları zamandır. Boyları ortalama 41 ile 56 cm ve de ağırlıkları 22 ile 28 kg arasında değişir. En çok görülen rahatsızlığı ise, kalça çıkığıdır.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir