© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Köpek Eğitimi Chow Chow

Köpek Eğitimi Chow Chow

admin admin - - 6 dk okuma süresi
1917 0

Bugün Köpek eğitimi Chow Chow konusunda önemli ve yararlı bilgiler vermeye çalışacağız. Uzak doğu kültürüne sahip bir yapıda olan bu köpeklerin ana vatanı Çin’dir. Arkadaş canlısı bu köpekler 1800’li yılların sonlarına doğru İngiltere’ye getirilmiştir. Daha sonraları dünya genelinde tanınmış ve büyük bir üne kavuşmuştur. En büyük özelliği arkadaş olma özelliğidir. Siyah dilleri ve düz arka bacakları ile farklı bir yapı ve fizyolojik yapılarını ortaya koymaktadırlar. Chow Chow cinsi köpeklerin eğitimlerinde dikkat edilecek en önemli unsur sürekli hareket ve egzersiz halinde olmaları gerektiğidir. Hareket ve egzersizden uzak kalmaları onları doğal yapılarından uzaklaştırarak tembelleştirmektedir. Özellikle sıcak yaz aylarında sıcağa dayanıksız yapıları vardır. Mevsimsel ruhsal yapıları gözle görülür değişim göstermektedir.

Köpek Eğitimi Chow Chow

Fizyolojik olarak farkını ortaya koyduğu en büyük özelliği tüyleridir. Tüylerinin sık sık bakımı yapılması gerekmektedir. Özellikle alt kürkleri özel bakım gerekmektedir. Mevsimsel değişimlere göre çok sık tüy dökerler. Uysal bir yapıları vardır. Sahiplerine sadakatleri yüksektir. Diğer aile bireylerini de benimser. Yabancılara karşı uzaktır ve şüpheci tavrı vardır. Kızdırıldığı zaman saldırganlaşma durumu söz konusudur. Baskın bir yapıya sahip olan bu ırkın, yine kendisi gibi sahibinin de baskın bir yapıya sahip olması gerekmektedir. Bu ırkın sahibinin sabırlı ve sakin olması gerekmektedir. Bu ırk bu sayede gerçek karakteristik özelliklerine bürünebilirler. Bu ırkın en büyük özelliklerinden birisi de sahiplerine karşı itaatkar olmamalarıdır. Doğuştan inatçı bir yapıya sahiptirler. Eğitimleri konusunda komutları benimserler ancak komutlarda da mantık ararlar. Bu ırk baskın yapısı nedeni ile diğer köpekleri domine etmek isterler. Evinizdeki ufak çocuklarınız ile iyi anlaşır ve onları koruma güdüsüne sahip olmaktadırlar.

Köpek Eğitimi Chow Chow

Chow Chow ırkının eğitimleri zordur ancak bu durum gözünüzü korkutmasın. Sadece gerekli olan sabır ve sakinliktir. Özgürlüğüne düşkün bu ırk karşısında sabırlı ve kararlı olduğunuz takdirde eğitimi konusunda istediğiniz seviyeye getireceğiniz kesindir. Chow Chow’larınızın eğitimindeki en temel özellik sosyalleşmelerini sağlamaktır. Sosyalleşmedikleri takdirde farklı ve yeni alışkanların eğitimleri konusunda büyük sorunlarla karşılaşırsınız. Eğitimde öncelikle ele alınması gereken konu Chow Chow’larınızın sosyalleşmedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Chow Chow’lar sahiplerine itaat etmeleri zordur. Ancak itaat eğitimi vermek istiyorsanız Chow Chow’unuzun sosyalleşme konusunda yeterli seviyeye geldiğinden emin olmak zorundasınız.

 

Bu ırkın eğitimlerinde en önemli faktör geniş bir yaşam alanının olması gerekmektedir. Bahçeli bir eviniz varsa bu tam Chow Chow’ların aradığı bir durumdur. Eğitimlerini bahçede sosyalleşerek tamamlayan Chpow Chow’lar ev içine de daha kolay alışabilmektedirler. Eğer ki bulunduğunuz coğrafya yaz aylarında çok sıcak ise aman dikkat! . Çünkü Chow Chow’lar sıcağı fazla sevmez ve bol miktarda su tüketme ihtiyacı hissederler. Eğitimlerde tasma ya da tasma ipine fazla eğilim göstermeyin. Çünkü tasma ve tasma ipine direnç göstermeleri muhtemeldir. Çünkü inatçı yapılarının doğalarının bir gereği olduğunu belirtmiştik.

Köpek Eğitimi Chow Chow Fiyatları

Bu sevimli ırk ortalama 10-12 yıl yaşamaktadır. Eğitimlerden önce ve sonra mutlaka spor egzersizleri yapılmalıdır. Çünkü Chow Chow ırkı hareket ve egzersiz ile var olan özelliklerini koruyabilirler. Aksi takdirde karşınınızda tembel bir Chow Chow ırkı ile karşılaşabilirsiniz. Dost ve arkadaş canlısı bu ırk, eğitimlere alıştıktan sonra size hiçbir zahmet vermeden bu eğitimlerin zorunluğu olduğunun kanaatine varmaktadırlar.

  Eğitimlerdeki ana mantık Chow Chow’nuzun sadece evde yalnızken sizi dinlemesi değil kalabalık ortamda, dışarıda ve başka köpeklerin bulunduğu ortamda da komutlarınıza uyum göstermesidir. Chow Chow’ların belirtilen bu durumu sergilemesi için eğitime başlamasının en uygun olduğu dönemi 6 aylık dönemidir. Boyları ortalama 41-56 cm, ağırlıkları ise 22-28 kg arasında olmaktadır. Koyu kahve, kızıl, koyu gri, siyah ve krem renklerinde türleri vardır. En çok görülen rahatsızlığı farklı ayak fizyolojik yapısından dolayı kalça çıkığıdır.

  Chow Chow, görünümü, sevecenliği ile tam bir dost ve sadık bir ırktır. Eğer sadık bir dosta ihtiyacınız varsa Chow Chow bu konuda sizi pişman etmeyecektir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir