© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek İtaat Eğitimi
  4. »
  5. Köpek Eğitimi Esenyurt

Köpek Eğitimi Esenyurt

admin admin - - 5 dk okuma süresi
731 0

  Köpekler uzun zamanlardan beri insanların yaşamlarının bir parçası olmuşlardır. Çoğu zaman emanetleriniz en büyük koruyucusu olan köpekler size olan bağlılıklarını koruma içgüdüleri ile gösterebilmektedir. Bir köpek sahibi olmak istiyorsanız ona yaşamınızda nasıl bir yer vermeniz gerektiğini de düşünmeniz gerekmektedir. Eğer hem yanınıza bir dost hem de sizi korumasını istediğiniz bir köpek sahiplenmeyi düşünüyorsanız bu tür eğitimleri almış köpekler tercih edebilirsiniz. Köpekler genel olarak bağlı oldukları kişiye itaat ederler ve onları koruma içgüdüsü taşırlar. Bu yüzden alacağınız köpek ne olursa olsun size saçıklığını her fırsatta gösterecektir.

Köpek Eğitimi Esenyurt

  Köpeklerin daha korumacı olması için belirli eğitimler verilmektedir. Özelikle polis köpeği olarak bildiğimiz köpekler belirli ırklar arasından seçilir. Bunun en büyük nedenlerinden biri her köpeğin koruma eğitiminde başarılı olamamasıdır. Bu yüzden koruma amaçlı kullanılan köpeklerin belirli ırklardan gelmesi gerekmektedir. Eğitimli bir köpek sosyalleşmiş bir köpektir. Bu yüzden insanlarla anlaşma konusunda daha uyumludur. Köpek sahiplenilmesinde gün geçtikçe bir artı söz konusudur. Bunun en önemli sebeplerinden biri ise yoğun geçen günlük yaşamın sıkıntılarını bu sevimli canlılarla biraz olsun atabilmektir. Yalnız yaşayan insan sayısı günümüzde oldukça artmıştır.

Gerek il dışında okumak, çalışmak gibi zorunlu nedenlerden olsun gerekse gençlerin ailelerinin yanından ayrılarak kendi ayakları üzerinde durma isteğinden dolayı yalnız yaşayan kişiler yanlarına en büyük dost olarak köpeklerini almaktadırlar. İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte köpek sahiplenilmesi ve sahiplenilen bu köpeklerin eğitimi konusunda da çeşitli bilgilere ulaşmak mümkündür. Köpek eğitim merkezleri birçok ilde ve ilçede bulunmaktadır. Büyük şehirlerde bu oran daha çok artmaktadır. Sizin için en uygun olan ilana internet üzerinden arama motoru yardımıyla kolayca ulaşabilirsiniz. Örneğin köpek eğitimi Esenyurt şeklinde yapacağınız aratma Esen yurt ‘ta bulunan köpek eğitimi ile ilgilenen birçok kişiye ulaşmanızı sağlayacaktır.

Köpek Eğitimi Nedir, Nasıl Olur?

  Köpek eğitimi bir köpeğin insanlar arasında daha uyumlu yaşayabilmesi adına verilen bir eğitimdir. Bu yüzden verilen her eğitim insana biraz daha yaklaştırır köpekleri. Eğitim aynı zamanda öğrenme temelli olduğundan köpeklerin doğalarına uygun olarak verilir. Köpekler güçlü hafızalara sahip varlıklardır. Bundan dolayı kolay kolay unutmazlar. Özellikle koku alma duyuları çok gelişmiş olduğundan koku duyuları ve zihinleri arasında bir bağlantı kurarlar. Bir bakıma kokularla şifrelerler. Bu yüzden sevdiği birinin kokusunu kolay kolay unutmazlar. Sizi böylesine sahiplenen köpekleriniz için verilecek eğitimde oldukça önem taşımaktadır. Bu yüzden köpeğinize en doğru eğitimlerle başlamalısınız.

Bu yüzden en iyi eğitim merkezleri ile görüşmeye başlamanız gerekir. Bunun yanı sıra köpeğinize kendiniz de bir takım eğitimle verebilirsiniz. Köpek eğitiminde köpeğinizin alışması gereken en önemli eğitim tuvalet eğitimidir. Bu yüzden köpeklerinizi ilk sahiplendiğiniz andan itibaren tuvalet eğitimleriyle yakından ilgilenmeniz gerekir. Bunun yanı sıra köpeğinizin özelliklerine göre eğitim vermelisiniz. Örneğin yüzme duyusu gelişmiş köpekler için su aktivitelerinin olduğu eğitimler verilebilir. Avcı ırktan gelen köpekler için bir takım av ile ilgili eğitimler verilmektedir.

Köpek eğitiminde en doğru yollardan biri pozitif köpek eğitimidir. Bunun nedeni pozitif köpek eğitiminde köpekleri güdülemeye yönelik eğitimlerin içerilmesidir. Bu yüzden köpeklere verilen ceza da bu yöntemde doğru kullanılmaktadır. Ceza şiddet ile aynı anlama gelmemektedir. Çoğu kişi ceza ve şiddetin aynı şey olduğunu düşünmektedir. Bu son derece yanlıştır. Ceza şiddet demek değildir, köpeklere şiddet uygulanması son derece yanlıştır. Yapmamasını isteğiniz bir davranışı ona komutlarla öğretmelisiniz. Doğru ceza da eğitimin bir parçasıdır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir