© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Köpek Eğitimi Kopay

Köpek Eğitimi Kopay

admin admin - - 5 dk okuma süresi
7031 0

  Köpekler insanlar için oldukça önceli canlılardır hepimiz köpeklerle diğer hiçbir tür de görmediğimiz bir yakınlık hissederiz. Bu tarihsel temelleri olan ve yıllarca süren bir ortaklığın neticesinden gelişmiştir. Bu sebeple asıl konumuza geçmeden önce bizim için çok önemli olan bu hayvan dostlarımıza nasıl yardımcı oluruz beslenme ve bakımlarında ne gibi hususlara dikkat etmeliyiz bunlara değinelim

1- Köpek bakımı: Köpek bakımı ile ilgili dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan ilki tüy dökme meseledir. Tüy dökme dönemlerinde oldukça fazla kaşınan köpekler ciltlerine zarar verebilirler bunu engellemek için özellikle köpeklerinizin evden çıktığı zamanlarda bol su ve kaliteli şampuanlarla yıkanması gerekmektedir.

2- köpek beslenmesi: Köpek beslenmesinde de özellikle açık olarak satılan bazı mamalara çok dikkat etmelisiniz. Açıkta satılan mamalar köpeklerinizin sağlığına oldukça fazla zarar verebilirler. köpekleriniz beslenmesinde özellikle kilolarına ve cinslerine dikkat etmeli buna uygun mamalar vermeli özellikle açıkta satılan mamalar içerinse çok fazla mama çeşidi karıştırılacağından bildiğiniz gibi her mamanın etkisi de farklı olacağından köpeklerinize bir takım zararlar verebilirler.

Bu konuları da açıklığa kavuşturduktan sonra şimdi köpek eğitimi ile ilgili bazı konulara değinelim köpekler genel olarak eğitilmeye müsait hayvanlardır. İnsanlarla çok uzun çağlara dayanan bağları sebebi ile buna çok açıktırlar fakat ebetteki köpekten köpeğe bu eğitim açısından oldukça ciddi farklar vardır. Bunun temel sebebi de köpeklerin genleridir. Genlerin iyi olan yani iyi anne ve babadan çıkmış köpekler genelde eğitime daha açık olurlar ve bu genlere yeni bir şeyler katarak daha iyi genlerin oluşumuna yol açarlar.

Köpek Eğitimi Kopay

Eğitim bir köpek için çok önemlidir. Çünkü evimizde yaşaması için bizim önemli bulduğumuz bazı kuralla köpeklerimizin de uymasını isteriz bu kurallara uyduğu takdir de çok güzel geçinebiliriz. Fakat doğası gereği tuvalet ihtiyacı veya gezinme ihtiyacından yatma ve beslenme ihtiyacında kadar bizlerden çok farklılık gösteren bu türleri eğitmek bahsettiğimiz açıdan oldukça önemlidir.

Peki asıl konumuz olan Köpek Eğitimi kopay konusuna geçecek olursa köpeğin boyu genel olarak 40 cm civarındadır. Tilki ya da tavşan avlamak istiyorsanız oldukça güzel bir türdür. Burunları oldukça iyi ve geniştir. Bacakları da kaslı olup kafaları biraz kubbeyi andırır. Bu köpeklerin genel yaş ortalaması ise on dörtdür.

Kopay köpeklerin eğitimleri fazla zor değildir fakat köpeklerinize eğitimi mümkün mertebe küçük yaştan vermelisiniz eğer küçük yaşta eğitim veremiyorsanız en azından sosyalleşmesini sağlamalı diğer köpekler ve farklı pet türleriyle iletişim kurmasını sağlamalısınız unutmayın ki bir hayvan ne kadar fazla sosyalleşirse o kadar zeki ve eğitime açık hale gelecektir. Bildiğimiz gibi bir köpek eğitiminde en önemli olan üç temel kelime vardır birincisi gel ikincisi evet üçüncüsü ise hayır’dır. Bu komutları kullanarak kopay köpeklerinizi oldukça iyi eğitebilirsiniz. Köpeklerinizi 3 aylık olmadan bu komutlardan birisi olan gel komutuna alıştırmazsanız köpeğinizi eğitmeniz ilerleyen yıllarda daha zor olabilir. Bu komutu ebetteki ses ile vermek zorunda değilsiniz eğer isterseniz düdük yardımı ile de bu komutu iletebilirsiniz.

Köpekleriniz için av zamanları çok büyük bir zevktir. Fakat şunu da belirtelim ki genel olarak avcı köpeklerin temel özelliklerinden biride av dönemleri ile normal zamanların da bakım, beslenme gibi bir takım yaşamsal koşullarında oluşan değişikliklerdi. Bu hayvanlar av dönemlerinde çok çalışıp yorulduklarından av zamanlarının dışından beslenmeli eğer kilo kaybı varsa engellenecek bir takım mamalar alınmalı yine av zamanlarında da beslenmesine son derece dikkat edilmelidir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir