© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek İtaat Eğitimi
  4. »
  5. Köpek Eğitimi St Bernard

Köpek Eğitimi St Bernard

admin admin - - 6 dk okuma süresi
1866 0

Köpek eğitimi yavru iken başlayıp yetişkinlik dönemine kadar devam etmelidir. Köpek eğitimine erken dönemde başlayıp köpeğinizin tuvalet eğitimi öncelikli olmak üzere oturup kalkmasına kadar eğitim verilmelidir. Köpekler sahiplerine sadık canlılardır. Sahiplerine erkenden alışıp onların peşinden ayrılmamaktadırlar. Köpeğinizin bazı komutlara uyması için sıkı bir eğitimden geçmesi gerekmektedir. Eğitimin basitliği köpeğinizin ileride size bağlı olmayacağının bildirgesidir. Öğretmeden öğrenme özellikleri bulunmamaktadır. Bu nedenle köpeğinize ilk günden itibaren eğitimine sıkı bir şekilde başlamanız gerekmektedir. Köpeğinizi eğitimi hakkında bilginiz yok ise eğitimi nasıl olur hakkında iyi bir araştırma yapılıp onun dışında veteriner ve hayvan eğitmenlerine danışılması öngörülmektedir. Köpek eğitimi hakkında yeterince kaynak bulunmaktadır.

Köpek Eğitimi St Bernard

Köpek eğitimi adlı kitaplar ile köpeğinizin eğitimini tamamlayabilirsiniz. Köpek eğitiminize başladıktan sonra köpeğinizin öğrendiği her davranıştan sonra köpeğinizi ödüllendirmelisiniz. Köpeğinizi sürekli eğitim ile şartlamayın. Köpeğinize vakit ayırıp onunla ilgilenmeniz oyun oynamanız gerekmektedir. Köpek eğitimi sırasında sadece eğitime odaklamanız gerekmektedir. Eğitim sırasında köpeğinizin dikkatini dağıtacak başka bir şey olmaması gerekmektedir. Köpeğinize eğitim verdiğiniz esnada istediğiniz davranışı sergilememesini sonucunda ona tepkili davranmamanız gerekmektedir. Köpeğinize kızıp azarlayıcı sözler etmemelisiniz.

Köpek Eğitimi St Bernard

Beslenmesi için yemek yeme alışkanlığını öğrenmesi gerekmektedir. Dişleri ile çiğneme alışkanlığını edinmesi gerekmektedir. Köpeğiniz sizin eğitiminizden sizin davranışınızdan mutlu oldu ise bunu kuyruğunu sallayarak belli etmektedir. Köpeğinizin eğitim alanı tek bir yer ile sınırla kalmaması söylenmektedir. Dışarıdaki insanlardan zarar gelmemesi için dikkat etmek gerekir. İnsanlar köpeklerin ısırmasını onların kendiliğinden isteyerek o davranışı sergilediklerini zannederler. Köpekler dışarıdan gelebilecek zarara ve kötü tepkiye karşı saldırgan pozisyona geçmektedirler. Karşıdan gelecek herhangi bir sert tepkiye karşı harekete geçerler sonrasında saldırırlar. Bunun için köpeklere karşı sevimli ve onlara sıcak görünüş sergilemek gerekmektedir. İnsanlar ile iç içe olmayan köpekler her zaman bir korku siması ile yaşamaktadırlar.

Daha önce gördükleri bir zarar sonucunda da korku kendilerine işlemiş bulunmaktadır. Köpeğinizin korkularını yenmesi de sizin elinizde olan bir davranıştır. Köpeğinizle yakın samimi ve sıcak olmanız gerekmektedir. Dışarıdaki insanlar ile köpeğinizi aşina etmeniz gerekmektedir. Etraftan duydukları her türlü sese aşina olmalıdırlar. Yetişkinlik dönemine geldikten sonra herhangi bir seste bir köşeye sinip korku stres ve panik olma durumundan kurtulamamaktadırlar.

Küçük çocuklara karşıda köpeklerin bir korkusu bulunmaktadır. Küçük çocuklar hayvanlara yaklaşırken istemeden onları korkutup onlara zarar verebilmektedirler. Onun için köpeğinize dikkat edip zarar görmemesi için peşinden ayrılmamak gerekmektedir. Köpeğinizin bakımını aksatmamalısınız. Ayda birkaç kez veteriner kontrolünden geçirilmesi öngörülmektedir.

Köpek Eğitimi St Bernard Fiyatları

Köpek eğitimi st bernard adlı köpek halk arasında salyalarıyla ünlü olduğu bilinen bir köpektir. Hafif dalgalı kısa kısa tüyleri bulunan köpek türüdür. Kuru şampuan ile yıkanıp bakımı yapılması gereken bir köpek türüdür. Genelde yüzeyleri kaplan desenli olmaktadır. Köpekler sahiplerine sadık ve sıcak kanlıdır. St Bernard da nazik sıcak kanlı bir köpektir. Sabırlı ve itaakar bir köpektir. Bu köpeğin tek kötü yanı aşırı salya salgılamasıdır. Bernard arama köpeği olarakta kullanılmaktadır.

Soğuk havayı sevmektedirler. Yaşama alanları olarak bahçeli evleri sevmektedirler. St Bernard ve Menthon tarafından MS 980 yılında üretilmeye başlanmıştır. Bu köpekler yaralı ve kayıp yolcuları bulmak ile görevlendirilmektedirler. Doğuştan eğitimleri tamamlanan bu köpekler yetişkinlik döneminde insanlar ile beraber büyük işler çıkarmaktadırlar. Köpekler her zaman yardımsever bir insan gibi davranışlar sergilemektedirler.

Bernard köpeğinin ortalama yaşam süresi 8 veya 10 yıl arasındadır. İnsanlar köpekler ile sıcak iletişim kurdukları dahilinde onlardan bir zarar görmeyeceklerini bilmeleri gerekmektedir. Köpekler sahiplerine alıştıktan sonra onların dediklerinin dışına çıkmamaktadırlar. Sahiplerini herhangi bir tehlikeye karşı korumaktadırlar. Biz insanlar köpeklerin bu sadık davranışlarına karşı onlara yeterince ilgi ve sıcaklığı vermeliyiz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir