© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek İtaat Eğitimi
  4. »
  5. Köpek Eğitimi Toy Poodle

Köpek Eğitimi Toy Poodle

admin admin - - 5 dk okuma süresi
17980 0

Kaniş olarak da bilinen Toy Poodle köpekler küçük ırk grubunda yer alan bir türdür. Akıllı, neşeli, hassas, oyun oynamayı seven ve hareketli bir ırktır. Köpek Eğitimi Toy Poodle ırkı köpekler için çok kolaydır ve eğitime çok yatkınlardır. Ancak çok sıkı bir eğitimi sevmemektedirler. İyi bir bekçidirler ve sahiplerine çok düşkün, sadık ve gerektiğinde kıskanç olabilirler. İlk anda yabancılardan uzak dururlar ve temkinli yaklaşırlar.Ancak kısa süre içerisinde alışırlar ve ilgi göstermeye başlayabilirler. Bazı türleri çok fazla inatçı yapıda olabilirler ve çok havlayabilirler. Özellikle bu türlerin küçük yaştaki çocuklarla yalnız bırakılmamaları gerekmektedirler. Kızdıkları zaman çocuklara zarar verebilirler ve ısırabilirler. Ancak bu özellikler her türü için geçerli değildir ve çoğunlukla tam tersi özellik gösterebilmektedirler. Bazı türleri çocukları çok sevmekte ve saatlerce oyun oynayabilmektedirler. Evde tek başına kalabilir ve etrafa saldırıp, havlamazlar.

Yaşam Ortamları

Toy Poodle ırkı ev ve daire yaşamına kolaylıkla uyum sağlayabilirler. Bahçesiz bir evde kolaylıkla bakılabilmektedir. Özellikle evde saatlerce yalnız kalabilirler ve evde onları rahatsız eden bir durum olmadıkça havlamazlar. Evde yalnız olsalar dahi eşyalara zarar vermezler, evi dağıtmazlar ve kemirmezler. Köpek Eğitimi Toy Poodle ırkı köpeklerde ilgiye ve sevgiye ihtiyaç duydukları için birçok ırka göre çok daha kolay olmaktadır. Irk sokakta yaşamını hiç bir şekilde sürdürememektedir ve bu nedenle kesinlikle dışarıdaki yaşama terk edilmemelidir. Ortalama ömürleri ise 13-15 yıl sürmektedir.

Köpek Eğitimi Toy Poodle

Toy Poodle ırkı ciddi bir bakım gerektiren ırk olarak bilinmektedir. Özellikle taranması ciddi zaman gerektirmektedir. Düzenli olarak banyo yaptırılması ve sık sık tıraş olması gerekmektedir. Daha çok gösteri veya yarışmalar için kullanılmaktadır ve dikkatli bir şekilde tıraş edilmedikleri taktirde vücutları zarar görmektedir. Tüylü bir ırk olmasına rağmen alerji sorunları olan kişiler için rahatlıkla tercih edilebilmektedir salyası akmamakta ve hiç tüy dökmemektedir.

Mide, kalp gibi rahatsızlıklara yakalanma oranları yüksektir. Bu nedenle beslenmesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Irkına, yaşına ve kilosuna uygun mamaların tercih edilmesi gerekmektedir. Kuru mama ile beslenmelidir ancak belli aralıklarla yaş mama kullanılması sağlığı için önemlidir.

Çok akıllı ve zeki bir türdür bu nedenle eğitilmeleri çok kolay olmaktadır. Köpek Eğitimi Toy Poodle ırkı için eğlenceli ve zevkli geçmektedir. Birçok oyunu kolaylıkla öğrenebilir ve sizin istediklerinizi yapabilirler.

Bebek ve çocuklarla çok iyi anlaşabilen bir ırktır. Çocuklarla saatlerce oyun oynayabilirler ve enerjileri hiç tükenmez. Köpek Eğitimi Toy Poodle ırkı köpeklerde çok kolaydır ve çok kolay öğrenmektedirler. Özellikle tuvalet eğitimini çok kısa sürede öğrenebilirler. Günden iki kez dışarı çıkarmanız bir sorun yaşamamanız için yeterli olacaktır.

Köpek Eğitimi Toy Poodle

Egzersiz İhtiyaçları

Uzun yürüyüşlerden ve egzersiz yapmaktan hoşlanırlar. Aynı zaman da yüzme, koşma ve çeşitli oyunlardan hoşlanırlar. Özellikle top oyunlarını severler ve saatlerce hiç yorulmadan dışarıda zaman geçirebilirler.

Tüy yapısı

Tüyleri kıvırcık, uzun ve yumuşaktır. Beyaz rengi çok fazla yaygındır. Ancak kahverengi, gri ve siyah türleri de bulunmaktadır. Tüy yapısının bakımı çok zordur bu nedenle tüylerinin olabildiğinde kısa tutulması gerekmektedir. Özellikle alerji ve benzeri rahatsızlıkları olan kişiler için en uygun ırk olarak bilinmektedir.

Toy Poodle ırkının tam olarak hangi bölgeye ait olduğu bilinmemektedir. Ancak günümüzde Fransa’ya ait olduğu kabul edilmiş ve Fransa’nın resmi köpek ırkı kabul görmüştür. Toy Poodle ırkı av köpeği olarak da yetiştirilmektedir. Ancak daha çok gösteri, yarışma ve sirk köpeği olarak yetiştirilmektedir. Irkın zekası ve öğrenme kabiliyeti en büyük etkendir ve en popüler köpek cinsi olarak bilinmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir