© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Köpek Eğitimi Şişli

Köpek Eğitimi Şişli

admin admin - - 6 dk okuma süresi
520 0

  Tarihi eser açısından zengin olan Şişli, iş yerleri, modern ticaret merkezi ile kültür ve sanat merkezleriyle İstanbul’un ünlü semtlerinden biridir. İlçenin bilinen en eski mahallesi olan Tatavla, bugünkü adıyla Kurtuluş’un 16. Yüzyılda kurulduğu bilinmektedir. Daha sonra 18 ve 19. yüzyılları da gören bu semt, her devrin tarihi yapılarına şahit olmuş ve o eski yapılarla günümüze kadar gelmiştir. Ancak değişim, 1920’lerden sonra olmuş ve bahçe içindeki ev ve konaklar yerini apartmanlara bırakmıştır. 1950’lerde hızla gelişen göç dalgası ile de şişli daha da büyüyerek bugünkü görünümüne kavuşmuştur. Eski günlerde yeşil alanların genişliği ve çokluğu nedeniyle sokak hayvanlarının barınabileceği yerler genişken bugün yan yana sıkı sıkı duran apartmanların arasında yaşamaya çalışıyorlar.

 

Bir zamanlar onların doğal ortamları, şimdi insanların hâkimiyetine geçmiş durumda. Konaklarda yaşayan köpeklerin çoğu bugün evsiz barksız, sokakta hayat bulmaya çalışıyor. Hayvan severlerin sayesinde köpeklere barınak ve korunaklı mekânlar hazırlanıyor. Ancak kısa süreli hevesler ya da çocukları mutlu olsun diye alınıp sonrasında sokağa terk edilen köpekler de yok. Hayvan severlerin sayısı ne kadar artsa da maalesef hala sokak köpeklerine iyi davranmayan ya da kısa süreli bakıp tekrar sokağa geri bırakanlar da var. Oysaki köpekler, insanlarla tanışıp, sevgilerini paylaşınca değişime uğruyorlar, güvenleri artıyor. Sokak köpeği olmaktan çıkıyorlar. Belli bir düzeni görüp güvenli ellerde olduğunu bildikten sonra yeniden sokağa bırakılmaları ise onlarda büyük bir yıkım yaratıyor.

Köpek Eğitimi Şişli

Köpek Eğitimi Şişli

Ev düzenine, bakımına alıştıktan sonra bir daha sokaklarda yaşamaları mümkün olmuyor. Bocalıyorlar ve hayata tutunamayıp ölüyorlar. İnsanlara alışkın oldukları için güvenip sokuluyorlar ve acımasız insanlara denk geldiklerinde işkenceye maruz kalabiliyorlar. O yüzden sahipleneceğiniz köpekleri geçici süreyle ya da kısmi olarak sahiplenmeyin. Köpek bakımı onu aldığınız ilk anda başlar. Onlar da tıpkı çocuklarınız gibidir. Sevgiye, ilgiye, şefkate ve güvene ihtiyaç duyarlar. Onları sahiplendiğiniz zaman ölünceye kadar sizinle kalmalıdır. Sahiplendiğiniz köpek yavru ya da yetişkin olabilir. Çok havlamasından, huysuzluk yapmasından ve kalabalıkların arasında nasıl davranması gerektiğini bilmiyorsa ve sizde köpek eğitimi konusunda herhangi bir bilgiye sahip değilseniz, Köpek eğitimi Şişli merkezi bunu sizin adınıza yapmaktadır.

Köpek eğitimi nedir? Eğitim sırasında verilen “gel”, “git”, “otur”, “kalk”, “hayır”, gibi belli komutlarla köpeğinizin yönlendirilmesi ve insan içinde kimseyi rahatsız etmemesidir. Ayrıca zaman içinde komutlara bile gerek kalmadan kendiliğinden uyum sağlamasıdır. Köpek eğitimi Şişli merkezimiz, bu eğitim sisteminden yola çıkarak, köpeklerinizin sosyalleşmesi ve toplum içerisinde uyumlu olması için hizmet vermektedir. Köpek eğitimi, illa ki bir merkezde olmak zorunluluğu içermez. Bazı durumlarda evde de verilmektedir. Böylelikle sahiplerinin de katıldığı bir eğitimle komutları öğrenip, anında pratik yapma şansını yakalayabilir. Eğitimler genelde üç hafta içinde biter.

Köpek Eğitimi Şişli Fiyatları

Ancak her köpeğin cinsi, yaşı, karakteri ve huylarının farklılığını düşünecek olursak eğitim sürelerinde değişiklik olabilir. Yavru köpekler bilgiyi alma konusunda çok uygun oldukları için daha çabuk öğrenirler. Yaşları biraz da büyük olanlar da öğrenirler, ama onların öğrenimi biraz zaman alabilir. Beslenme, bakım, tuvalet ve temel ile ileri itaat eğitimleri verilen köpeklerin öğrenilen bilgileri uygulaması, bol bol pratik yapması öğrenmesini hızlandırır. Eğitmenler tarafında verilen bu eğitimlere, köpek sahiplerinin de katılmasında fayda var. Böylelikle köpekler, sahibiyle pratik yapma şansını yakalayacaktır. Köpek sahipleri de verilen komutları nasıl ve hangi şartlarda nasıl bir ses tonuyla verildiğini öğreneceklerdir. İleri itaat eğitimi bütün köpeklere verilmesi şart olan bir eğitim değildir. Ancak Temel eğitim toplum içerisinde, ev ortamında ve sokaktaki davranışları dengeleyebilmek ve uyumlu olmayı öğrenmeleri açısından önemlidir.

Köpek eğitimi Şişli merkezimizde tüm eğitimler deneyimli ekibimiz tarafından verilmektedir. Ayrıca veteriner hekimimiz, tüm kontrolleri ve sağlık kontrolleri için hazır bulunmaktadır. Köpeklerinizle daha huzurlu ve mutlu yarınlarda güzel günler geçirmenin keyfini yaşamak isterseniz, merkezimizde verilen eğitimlere katılmanız için sizleri Köpek eğitimi Şişli şubemize bekleriz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir