© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Şile Köpek Eğitimi

Şile Köpek Eğitimi

admin admin - - 6 dk okuma süresi
575 0

Sevimli dostlarımız, ailemizin bir parçası olan köpeklerimiz onlar bizim her şeyimizdir. Köpeklerimizin huzuru ve mutluluğu bizim elimizdedir. Günümüz koşullarında en az ailemiz kadar bize yakın olan iyi dostlarımızdır köpeklerimiz. Sevimli dostlarımızın bizden istedikleri en önemli şey ise sevgi dolu bir sahiple büyümektir. En az kendimiz kadar değer verdiğimiz köpeklerimiz iyiliğini düşünmekte bize düşmektedir. Köpeklerimiz söz konusu olduğunda iki unsur çok önemlidir. Bunlardan birinci unsur köpeğimizin sağlıklı olabilmesi için doğru ve dengeli beslenmesidir. Diğer önemli unsur ise köpeğimize vereceğimiz doğru bir eğitimdir. Köpeğimizin sağlıklı olabilmesi için bir takım vitamin ve proteinleri alması gerekir. Bunun için köpeğimize uygun ve onun sevebileceği gıdaları sağlamalıyız. Böylelikle tüyleri daha parlak olacak ve sağlıklı olacaktır.

Şile Köpek Eğitimi ile dikkat edilen şeylerden biri de köpeklerin eğitimi noktasında ödüllendirmede onlara uygun mamaların verilmesidir. Şile Köpek Eğitimi köpeklerimizi eğitirken onların sağlığını korumaktır. Şile Köpek Eğitimde amaç köpeklere doğru bir eğitim vererek sahipleri ve köpekler arasındaki bağı, ilişkiyi ve uyumu güçlendirmektir. Etkili bir iletişim ve köpeğin çevresine uyumu açısından doğru bir eğitimin verilmesi önemlidir. Şile Köpek Eğitimde öncellikle köpeklere verilmek istenen eğitim itaat eğitimidir. Köpeklerin verilecek komutlara uyması sağlanmaktadır. Burada köpeklere gel, git, otur ya da yürü gibi komutlar verilerek bunlara uyması sağlanmaktadır. Tabi ki de Şile Köpek Eğitimde köpeklere bu eğitimler verilirken pozitif eğitim anlayışı uygulanmaktadır. Bu eğitim anlayışına göre köpeklerin eğitiminde ödüllendirme ve oyun kullanılmaktadır. Köpeklere eğitim verilirken ödüllendirme olarak sevdiği bir mama ya da köpeğe sevgi göstermek olabilir.

Şile Köpek Eğitimi

Pozitif köpek eğitim anlayışında köpekleri cezalandırıcı bir yöntem uygulanmamaktadır. Bazı köpekler hırçın tavırlar sergileyebilmektedirler bu noktada dikkat edilmelidir. Örneğin dış ortama çıkıldığında diğer köpeklere ya da kedilere saldırabilirler. Bu noktada köpeğe doğru eğitim verilerek bu gibi sorunlardan kurtulabiliriz. Şile Köpek Eğitimde köpeklerin ve sahiplerinin bu gibi konularda yaşadığı sıkıntılar dikkate alınarak köpeklerin dış ortama uyum sağlamasını kolaylaştıracak ortamlar oluşturulmaktadır. Şile Köpek Eğitimde köpeklerin her türlü dış ortama ya da unsura uyumu sağlanmaktadır. Köpek eğitiminde yaşanan diğer bir sıkıntı köpeklerin kendi ev ortamlarında eşyalara zarar vermesi ya da bir misafir geldiğinde hırlayarak misafiri rahatsız etmesi gibi sıkıntılar yaşanmaktadır. Şile Köpek Eğitimde köpeklerin evinde gibi hissetmesi sağlanmakta v e köpeğe ödüllendirme yöntemiyle neyin doğru neyin yanlış olduğu öğretilerek bu sorunlardan kurtulmak çokta kolaydır. Köpekler akıllı canlılardır ve yapması ve yapmaması gereken şeyler kolayca öğretilebilir.

Şile Köpek Eğitimi

Köpek eğitimi noktasında sabırlı olmak en önemli unsurlardan biridir. Şile Köpek Eğitimde köpeklere sevgi ve sabırla doğru eğitimler verilmektedir. Köpek eğitiminde olmazsa olmazlardan biri tuvalet eğitimidir. Tuvalet eğitimini almamış bir köpek evin her hangi bir köşesine tuvaletini yapabilmekte bu da sahiplerini zor durumda bırakmaktadır. Şile Köpek Eğitimde köpeklere tuvaletlerini ev içerisinde nereye yapması gerektiği noktasında eğitimler verilmektedir. Bu eğitimlere köpeklerin sahipleri de katılabilmektedir. Hatta daha etkili bir eğitim açısından köpek sahiplerinin bilinçlenmesi önemlidir.

Köpeklerin tuvaleti geldiğinde sahiplerini uyarması için yapacağı ya da yapabileceği hareketler çok kolay öğretilebilmektedir. Şile, İstanbul’a bağlı bir ilçedir ve Marmara Bölgesi’nin kuzeydoğusunda, Karadeniz’in kıyısındadır. Güzel yeşillik, tarihi ve sahilleriyle dikkat çeken yerlerden biridir. Karadeniz ve Akdeniz ikliminin görüldüğü bir yerdir ve her açıdan insanlarında hayvanların da huzurla yaşayacağı yerlerdendir. Şile bu açılardan köpek eğitimi noktasında yapılacak en doğru tercihtir. Sevimli dostlarımız köpeklerimiz her zaman en doğru eğitimi hak etmektedir. Köpeklerimize göstereceğimiz sevgi ve samimiyetimiz onları da bizi de her zaman mutlu edecektir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir