© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşım Platformu

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek Eğitimi
  4. »
  5. Köpek Oteli Büyükçekmece İstanbul

Köpek Oteli Büyükçekmece İstanbul

admin admin - - 5 dk okuma süresi
555 0

Büyükçekmece, İstanbul’un batı yakasında bulunan ilçelerinden biri. İstanbul’un her noktasında olduğu gibi Büyükçekmece’de de hayvan sever insanlar bulunuyor. Hayvan beslemek zor bir iş. Tıpkı bir çocukla ilgilenir gibi ilgilenmek gerekiyor. Özellikle söz konusu köpekler olunca sorunlar bazen iki katına çıkabiliyor. İş hayatı, tatil ya da beklenmedik seyahatler nedeniyle evcil hayvanları yanına alamayabiliyor hayvan sahipleri. Tam olarak bu noktada köpeğinizin iyi olacağından emin olmak için köpek oteli Büyükçekmece İstanbul en doğru adres olarak insanları karşılıyor. Alanında uzman olan kişiler tarafınca köpeğiniz güven ve huzur içerisinde olacak otelde kaldığı süre boyunca.

Köpek Pansiyonları ve Taşıdıkları Önem

İnsanlar için köpekler sadece bir hayvan olarak görülmemekle beraber en yakın arkadaş, bir dost ve hatta biraz daha ileri gitmek köpek pansiyonu gerekirse bir evlat olarak görülüyor. Manevi değeri bu kadar yüksek olan dostlardan ayrılmak ise kolay bir şey olmadığı gibi bir de kime emanet edileceği konusunda akılda soru işaretleri kalıyor. Kimi insanlar arkadaşlarına ya da dostlarına emanet ederken, kimi insanlar ise bolca mama koyup evlerinde bırakmayı tercih ediyor. Daha önce köpeklerle hiçbir iletişimi olmamış bir kişiye köpeği emanet etmek ya da eve sadece mama ve su bırakıp gitmek oldukça yetersiz ve yersiz bir davranış. Çünkü sadece mama ve su vermek köpeğin alıştığı ortam ve ilginin yerini doldurmayacak ve bu durumu yadırgayacak ve huzursuz olacaktır. Bu tarz durumlarda yapılması gereken tek şey insanların köpeklerini köpek oteli Büyükçekmece İstanbul ve uzman kadrosuna emanet etmeleri. Uzman kadrosu ve sağlamış olduğu ileri düzey hizmetler sayesinde köpeklere sahiplerinin yokluklarını aratmayıp gereken bütün ilgi sağlanacaktır.

Köpek Oteli Büyükçekmece İstanbul

Köpek Oteli Büyükçekmece İstanbul’un Özellikleri

Yıllardır hizmet veren köpek oteli Büyükçekmece İstanbul, temiz konaklama alanları başta olmak kaliteli mamalar, ses ve ışık konusundaki ince ayrıntılar, herhangi bir olumsuz durumunda anında müdahale edilmesi için veteriner hekimi ve buna benzer diğer özellikleriyle göze çarpıyor. Hizmetin bu şekilde üst seviyede tutulmasının nedeni en az sahipleri kadar otel sahipleri ve çalışanlarının da köpeklere değer veriyor olması. En kaliteli mamaların tercih edilmesinin nedeni köpeklerin tükettikleri besinlerden kaynaklı olarak herhangi bir şekilde rahatsızlanmasını önlemek. Kimi pansiyonlar düşük kalite mama kullanarak köpeklerin çeşitli rahatsızlıklar geçirmesine neden olabiliyor. Işık ve ses koşulları konusunda yapılan ince ayarlamalar sayesinde köpeklerin dış etkenlere dayalı oluşabilecek rahatsızlıkları da giderilmiş durumda. Aynı zamanda yine dış etken çatısı altında bulunan oda sıcaklıkları da köpekler için en uygun seviyede tutuluyor.

Köpek Oteli Büyükçekmece İstanbul

Özellikle ortam değişikliğinden kaynaklı yaşanabilecek adaptasyon problemlerini de çözmek adına çeşitli teknikler uygulanıyor. Aynı zamanda köpekler odalarında tek olarak kalıyor. Bunun nedeni diğer köpekler ile girişebilecekleri olası bir kavgada zarar görmelerini engellemek amaçlı. Köpek otelinin sağlamış olduğu tüm hizmetler köpekler için tamamının gerekli olduğu hizmetler. Tüm bunlardan hariç olarak aynı zamanda bilinmesi gereken bazı hususlar bulunuyor: Bunlardan ilki aşı konusu. Aşısı olmayan köpekler taşıyabileceği çeşitli hastalıklar nedeniyle köpek otellerine kabul edilmez. Olası bir hastalık durumunda diğer köpeklere bulaşması kaçınılmaz bir durum. Aynı şekilde iç ve dış parazit kürlerinin de yaptırılmış olması gerekiyor. Müşteriler istediği taktirde ekstra ücret karşılığında aşılarını yaptırabilir köpek otelinde. Unutulmamalı ki köpekler hayvandan ötedir insanlar için. İlk evcilleştirilen hayvanlardan biri olması da bu durumun en büyük kanıtlarından biri. Köpekler ve insanlar arasındaki bu duygusal ilişkiyi görmemek için özel bir gayret göstermek gerekir. Bu yüzden herhangi bir şekilde onlardan uzak geçireceğiniz birkaç gün dahi olsa köpeğinizin ihtiyacı olan ilgi göz ardı edilmemeli.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir