© Tüm Hakları Saklıdır.

Köpek Eğitimi | Köpek Oteli Hakkında Bilgi Paylaşımı

köpek eğitimi istanbul
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Köpek İtaat Eğitimi
  4. »
  5. Köpek Temel Eğitim

Köpek Temel Eğitim

admin admin - - 5 dk okuma süresi
632 0

Bu eğitimde köpeğinizi çağırdığınızda size gelmesi için nasıl eğitildiğini öğreneceksiniz. Bu davranışı öğretmek için, ilk önce bir hedef belirlemelisiniz. Eğer köpek çağrıldığında gelmiyorsa bu sorunları çözmek için özel eğitim vererek bu hedefi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, her zaman belirli bir köpek için en iyi olan eğitimin istisnaları vardır bu durum genelde köpeğinizin özel ihtiyaçları olduğu durumlarda gerçekleşir. Köpek temel eğitim çalışmalarına başlamadan egzersizleri yaptırmadan önce bir profesyonel eğitimciye danışmakta fayda vardır. Eğitimi başarıyla gerçekleştirmek için öğretilecek davranışı ayrıntıları ile iyice bilmek gerekmektedir. Ancak bu şekilde köpeğinizi geliştirebilirsiniz.

Köpek eğitimde eğer bir şeyler yapmak istiyorsanız ve köpeğiniz eğitim için mücadele ediyorsa gösterdiği becerilerin üzerine gidebilir başka hareketler göstererek gelişme göstermesini sağlayabilirsiniz. Yaptığınız eğitimler başarısız oluyorsa mutlaka bir yerlerde yanlış yapıyorsunuz demektir. Profesyonel yardım alarak gelişmiş görevler ve etkileyici köpek temel eğitim nasıl yapılır öğrenebilirsiniz. Köpeklerin öğrenme yeteneği ve eğitim farkındalığını sürdürmek için, iyi bir eğitimin yanında insanlarla iletişim kurmanın yolları öğretilir ve onlara yarımcı olunur. Köpek eğitimini küçük ardışık adımlarla ilerletmeli ve her olumlu hareket sonrası son derece ödüllendirici bir deneyim kazandırmalısınız. Köpek eğitiminde kesinlikle olumsuz davranış oluşturacak hareketler öğretilmemelidir. Eğitimden verim alabilmek ve güzel sonuçlar elde etmek günler veya haftalar sürebilir bu normal bir süreçtir. Başarının anahtarı sürekli olarak çalışmak ve her zaman başarılı olan köpeğinizi ödüllendirmekten geçmektedir.

Köpek Temel Eğitim

Köpeklerin ödül kazanmak için belirlenen kriterleri karşılaması mümkün değilse, o zaman eğitmen olarak bu kriterleri daha kolay yapabilecekleri hareketlere dönüştürüp onların başarılı olabileceklerine inandırmalısınız. Eğer bu öneriye önem verirseniz, hemen hemen her köpek her verilen görevi öğrenebilecektir. Daha sonra bu kriterleri yükselterek ve bir sonraki adıma geçmeden önce kazanılan bir beceriyi defalarca tekrarlayın davranışın tam kazanıldığından emin olun. Beceri kazandırmada önemli olan bir başka kriteri ise onlarla göz teması kurmaktır. Köpekler her zaman göz teması kuramayabilir bunun için biraz sabır göstermeniz gerekmektedir. Göz temasını kurabilmek için her zaman yüksek değerli besin ödüllerini kullanmanız faydalı olacaktır. Gıda ödülleri bir şey öğretmek ve bir sonraki aşamaya geçmek için en önemli araçtır. Ama bu demek değildir ki davranışları öğretmek için gıda gereklidir. Zor aşamaları olan davranışları öğretmek için ekstra bir motivasyon olduğunu unutmayın.

Egzersizler köpekler için vazgeçilmez eğitim taşlarıdır. Egzersizleri yapan köpeğinize gıda ödülleri sunmak ilk başta zor olabilir, bu nedenle başlangıçta beceri geliştirmek için seçtiğiniz ortam çok önemli olmaktadır. En iyi ortam rahat davranabilecekleri bahçeler ve oyun parklarıdır. Her köpek en önemli komutları bilmelidir. Otur, kalk, getir, götür gibi komutlar köpek temel eğitim için en kolay öğretilecek komutlardır. Ayrıca köpekleri eğitirken kesinlikle tasma kullanmayınız. Köpeklerin özgür olduklarını onlara hissettirmelisiniz. Bunu yapmaz iseniz köpekler tutsak olduklarını sanır ve hiçbir eğitime cevap vermeyebilirler.

Köpek Temel Eğitim

Onlar için eğitimde başarılı olmanın sırrı eğletilecek becerilerin hazırlanarak küçük adımlarla verilerek yaptıkları her adımda onları başarıları için ödüllendirme yapmaktır. Tutarlı, olumlu ve nazik bir yaklaşım, etkili doğru seçimler yapmak köpeğe beceri öğretmek için çok önemlidir. Ve tutumlar hızlı öğrenmeyi de sağlayacaktır. Köpekler hata yapabilir onlara makul hata yapma durumlarını göz önünde bulundurmalı ve bunları düzeltmeleri için onlara fırsat vermelisiniz. Böyle durumlarda ceza vermeniz onların eğitimde caydırıcı etki yaratıp eğitimlere cevap vermelerini engelleyebilmektedir. Eğitimde çok yönlü yaklaşmalı her zaman pozitif yaklaşımlar sergileyerek sizin onları ne kadar sevdiğinizi anlamalarını sağlamalısınız. Bunu sağladığınızda size olan bağlılıkları daha da artacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir